skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Wiadomości ze Ski amadé, największego raju narciarskiego w Austrii

2019.09.21
Wiadomości ze Ski amadé, największego raju narciarskiego w Austrii
Kliknij, aby powiększyć.
Wiadomości ze Ski amadé, największego raju narciarskiego w Austrii
5 regionów, 760 kilometrów tras, 270 wyciągów i 260 schronisk narciarskich i górskich restauracji z jednym karnetem narciarskim - takie właśnie jest Ski amadé. Salzburger Sportwelt, Schladming-Dachstein, Gastein, Hochkönig i Grossarl to jedne z najlepszych ośrodków narciarskich Austrii. Pod hasłem TASTE Ski amadé podsumowano wszystkie oferty kulinarne związku narciarskiego. Należą do nich nowe, trasy narciarskie smakoszy, które umożliwiają narciarzom znalezienie najlepszych kulinarnych zakątków. Kolejną nowością tej zimy jest funkcja Friend Tracker w aplikacji Ski amadé Guide, pozwalająca zlokalizować znajomych w ośrodku narciarskim - po wcześniejszym wyrażeniu zgody i połączeniu się drogą cyfrową ze znajomymi. W Ski amadé nie zabraknie również wydarzeń specjalnych. W mnogości atrakcji, każdy szybko znajdzie swój ulubiony event. Pod hasłem RIDE Ski amadé na fanów snowparków czeka mnóstwo niespodzianek, na przykład wydarzenia z serii Cash4Tricks.

Zobacz także:

Nowe, bardziej wydajne wyciągi w SchladmingDachstein i Mühlbach / Dienten am Hochkönig


- Jako największy związek narciarski Austrii, w przeszłości profitowaliśmy przede wszystkim z ogromnych inwestycji w zapewnienie stabilnych warunków śnieżnych i innowacji w sektorze atrakcji i technologii. Od dawna jesteśmy jednym z najnowocześniejszych ośrodków narciarskich i nadal powiększamy tę przewagę - mówi Christoph Eisinger, dyrektor zarządzający Ski amadé. A dalej utrzymać tę pozycję, w sezonie 2019/2020 zostaną poczynione dalsze inwestycje. W sumie ośrodki narciarskie Ski amadé zaplanowały inwestycje w wysokości ok. 70 milionów euro. Należą do nich projekty wyciągów, takie jak w Schladming-Dachstein lub na Hochkönig. Na Schladminger Planai zostanie wybudowana nowoczesna, wydajna 10-osobowa kolejka z 153 gondolami i przepustowością 3800 pasażerów na godzinę. W Mühlbach/Dienten am Hochkönig, po dwóch latach budowy ukończona zostanie kolejka Gabühelbahn. Stary, dwuosobowy wyciąg krzesełkowy zostanie zastąpiony nowoczesną 10-osobową kolejką gondolową o przepustowości 2400 pasażerów na godzinę. Ponadto poczynione zostaną inwestycje w zakup ratraków śniegowych, zwiększenie stabilności warunków śnieżnych, w obsługę i poprawę jakości.

Boooking.com - oferty najlepszych hoteli i kwater w Ski amadé

Ponad 90 procent tras wyposażonych jest w system naśnieżania, co gwarantuje niezakłóconą przyjemność z jazdy na nartach


Związek narciarski Ski amadé dysponuje łącznie 760 kilometrami tras zjazdowych, z czego ponad 90% jest technicznie przygotowanych do sztucznego naśnieżania. W ciągu ostatnich pięciu sezonów zimowych Ski amadé zainwestowało ponad 131 milionów euro w samą rozbudowę technicznego systemu naśnieżania. Także w sezonie 2019/2020 zainwestowanych zostanie ponownie ponad 17 milionów w naśnieżanie.

Wiadomości ze Ski amadé, największego raju narciarskiego w Austrii
Wiadomości ze Ski amadé, największego raju narciarskiego w Austrii

TASTE Ski amadé: Rozbudowa tras narciarskich smakoszy oraz 10 lat oferty Narty i wino


Już sama nazwa TASTE Ski amadé wiele mówi: w Ski amadé można bardzo dobrze zjeść i zaspokoić pragnienie. Dzięki licznym projektom od wielu lat dobre samopoczucie gości jest zagwarantowane. Jedną z takich inicjatyw jest tydzień Narty i wino, który tej zimy obchodzi 10. rocznicę istnienia. Wydarzenie to ma miejsce co roku w marcu. Oprócz wielu degustacji wina w schroniskach narciarskich i hotelach w dolinie, z roku na rok organizuje się więcej imprez rozrywkowych o charakterze kulinarnym. Na przykład w Grossarl, w Gastein i am Hochkönig zjeść można w gondoli kolację z winem, w am Hochkönig ponadto oferowane są degustacje win w gondoli, także Salzburger Sportwelt kusi licznymi degustacjami win. Co więcej, w tym czasie odbywa się najwyżej położony w Alpach targ produktów, ze straganami lokalnych rolników i producentów w różnych schroniskach na całym terenie Ski amadé. W tym sezonie tydzień Wino i narty będzie miał miejsce od 14 do 21 marca 2020 r.

Aktualne ceny skipassów w Ski amadé

Nowe trasy narciarskie smakoszy oznaczają wiele korzyści dla narciarzy: dzięki proponowanym trasom, fani białego szaleństwa poznają nie tylko dany ośrodek narciarski, ale także najlepsze punkty gastronomiczne na stokach i w dolinie. W każdym z pięciu regionów znajduje się od dwóch do czterech różnych tras, które znaleźć można, jako opisy w aplikacji Ski amadé Guide i na stronie Ski amadé. Chętni na przejechanie wybranej trasy mogą skorzystać z aplikacji, która poprowadzi użytkowników od schroniska do schroniska. Każda trasa posiada inne motto, na przykład "Słodka pokusa" w Salzburger Sportwelt, "Styryjska trasa wykwintnych smaków" w Schladming-Dachstein, "Na nartach śladem renomowanych lokali" w Gastein, "Ziołowa uczta" na Hochkönig lub "Pełnia smaku" w Großarltal. Wszystkie rekomendacje są wskazówkami udzielonymi przez lokalnych mieszkańców i można z nich skorzystać oczywiście bez podążania wyznaczoną trasą.

TASTE Ski amadé
TASTE Ski amadé

Nowość: Aplikacja Ski amadé Guide - teraz także z funkcją Friend Tracker


Aplikacja oferuje oprócz informacji i precyzyjnego narzędzia do sprawdzania i wyznaczania tras, także foto-realistyczne mapy 3D, które pozwalają gościom idealnie przygotować się na kolejny dzień na nartach. Na nadchodzący sezon narciarski wzbogaciliśmy aplikację Ski amadé o nową, przydatną funkcję: Friend Tracker. Osoby korzystające z aplikacji na telefonie komórkowym, mogą połączyć się cyfrowo ze znajomymi, którzy również posiadają aplikację. Dzięki temu będą mogli się łatwo wzajemnie zlokalizować w ośrodku narciarskim. Jedyne wymagania, aby wzajemna lokalizacja była możliwa: obie osoby muszą się na to zgodzić, a aplikacja musi być otwarta przynajmniej w tle. Przydatne narzędzie nie tylko dla przyjaciół. Funkcja ta będzie także atrakcyjna dla rodzin: jeśli na przykład dziecko chce spędzić kilka godzin samotnie w snowparku lub na stokach, a rodzice zechcą pojechać do schroniska.

RIDE Ski amadé: Snowpark, trasa z przeszkodami i tor do jazdy slalomem z przeszkodami - odjazdowa oferta dla dzieci i nastolatków


Jazda po kickerach, szynach i skoki na rampach - RIDE Ski amadé oznacza wszystko, co sprawia snowboardzistom i freestylerom najwięcej frajdy. Oczywiście oferta obejmuje wszystkie zimowe regiony Ski amadé, co daje w sumie 10 snowparków, 13 tras z przeszkodami i torów do jazdy slalomem oraz liczne trasy freeride. Mega wydarzenia i imprezy w pobliżu snowparków i jazda w stylu freeski

są również częścią RIDE Ski amadé. Szczególnie popularne: Cash4Tricks, wydarzenie typu pop-up w Ski amadé, które pojawia się w różnych dniach, w różnych miejscach, to szansa na zarobienie gotówki za wyjątkowo udane skoki. Tej zimy po raz pierwszy zostanie wydany bloczek Cash4Tricks do zbierania potwierdzeń udziału. Ci, którzy uczestniczyli, w co najmniej czterech wydarzeniach tego typu, mają szansę na wygranie super nagród. Dla dziewczyn na deskach i nartach zostały przygotowane specjalne wydarzenia w ramach dni Girls Days.

Ski amadé MADE MY DAY: Zarezerwuj urlop pełen wrażeń i daj się zachwycić


Ekscytujące pakiety dzienne Ski amadé MADE MY DAY można zarezerwować dodatkowo do karnetu narciarskiego. Zawsze obejmują obecność profesjonalne go przewodnika narciarskiego i (w zależności od regionu i oferty) różne atrakcje. Począwszy od śniadania w gondoli, poprzez jazdę na nartach z samego rana, wyprawy typu freeride, jogę dla narciarzy, kulinarne atrakcje, po wędrówki na rakietach śnieżnych. Każdy znajdzie coś dla siebie. Ponadto w czasie Ladies Week w każdym regionie zostaną przygotowane dodatkowe pakiety specjalnie dostosowane do potrzeb kobiet.

Wiadomości ze Ski amadé, największego raju narciarskiego w Austrii
Wiadomości ze Ski amadé, największego raju narciarskiego w Austrii

Super wydarzenia w sezonie zimowym 2019/2020
Ski amadé to arena dla wielu wydarzeń. Są one bardzo różnorodne, dlatego nikt nie będzie miał problemu ze znalezieniem czegoś dla siebie - impreza na otwarcie sezonu z występami na żywo, zawody Pucharu Świata dla profesjonalnych narciarzy i liczne imprezy w snowparkach, imprezy jazzowe i folkowe.

Warto wiedzieć: karnet narciarski Ski amadé obowiązuje we wszystkich 5 regionach na wszystkich stokach związku narciarskiego. W sezonie głównym karnet 6-dniowy kosztuje 275,50 euro (młodzież 206,50 euro, dzieci 138 euro).

Boooking.com - oferty najlepszych hoteli i kwater w Ski amadé

skionline.pl
Tagi: #ośrodki narciarskie #austria #narty #ski amade #schladming #flachau #

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com