skionline.pl stacje Austria Styria wyślij link znajomemu dodaj opinię

Stuhleck
Semmering

fot. Semmering Stuhleck
Kliknij, aby powiększyć.
fot. Semmering Stuhleck
Stoki Stuhleck, najwyższej góry wschodniego skraja Alp (1782 m n.p.m.), zdobyły popularność już końcem XIX wieku. W 1892 roku Stuhleck zasłynął jako pierwsza austriacka góra zdobyta na nartach - pionierską wyprawę z miejscowości Mürzzuschlag podjęła trzyosobowa ekipa w składzie Toni Schruf, Max Kleinoscheg i Walther Wenderich. Niedługo potem okolica zaczęła się zamieniać w jeden z pierwszych regionów narciarskich w kraju.

W efekcie Stuhleck rozwinął się w duży ośrodek, największy na wschodzie Austrii. Leży na północno-wschodnim obrzeżu Styrii, niedaleko słynnej przełęczy Semmering. Szczyci się urozmaiconymi trasami o łącznej długości 24 kilometrów (9 km łatwych tras niebieskich i 15 tras czerwonych dla średnio zaawansowanych), na których śniegu jest pod dostatkiem od końca listopada do połowy kwietnia. Naturalne opady uzupełniane są przez nowoczesne urządzenia naśnieżające.

Amatorów białego szaleństwa obsługują tu wyciągi orczykowe (6) i krzesełkowe (4), wśród których najwięcej emocji budzi 4-osobowy "Stuhleckbahn", najdłuższy wyciąg krzesełkowy w całej Austrii (dł. 2706 m), i nowa 6-osobowa kanapa "Weißenelfbahn" (dł. 1808 m), którą w 7 minut wyjeżdża się na wysokość 1643 m n.p.n.

Po całym dniu jazdy niestrudzeni mogą szusować na sztucznie oświetlonym stoku wyciągu Sonnenlift (nocna trasa ma długość 603 m). Na miejscu działają szkółki narciarskie i snowboardowe oraz wypożyczalnie sprzętu.

Stuhleck to doskonałe miejsce na wczasy rodzinne, zarówno ze względu na świetne warunki do nauki i doskonalenia techniki jazdy, jak i inne atrakcje dla dzieci. Popularnością cieszy 5-kilometrowy naturalny tor saneczkowy i oraz specjalnie przystosowany tor snowtubingowy, który pozwala wyszaleć się "na oponkach".

Ośrodek cieszy się też dobrą sławą wśród amatorów snowboardu. Nowoczesny, ciekawie urządzony snowpark (połączony z nocnym stokiem!) pozwala na wiele godzin zimowej przyjemności na desce. Z kolei na narciarzy biegowych czeka 8 kilometrów tras.

Poza stokami można ciekawie spędzić czas u podnóża Stuhleck, w miejscowości Spital am Semmering - do dyspozycji gości są m.in. dwie kryte pływalnie z sauną, lodowisko, tory curlingowe i hala tenisowa.

Dogodny dojazd (godzina jazdy z Wiednia autostradą A2 - wyjazd w Spital am Semmering/ OST), dobra oferta noclegowa i gastronomiczna, atrakcje après-ski i ciekawe lokalne imprezy co roku przyciągają tu na wczasy zimowe wielu turystów. Latem okolice chętnie odwiedzane są przez miłośników wędrówek po górach i jazdy na rowerze. Mocniejszych atrakcji dostarczają: park linowy i jaskinie, w których niegdyś urzędowali zbójcy.
czytaj więcej
Informacje o ośrodku
wyciągi dywanowe wyciągi orczykowe wyciągi krzesełkowe koleje gondolowe koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
1 5 4 tak
Długość tras zjazdowych:24 km
- trasy łatwe18 km
- trasy średnie6 km
Wysokość: 777 - 1774 m n.p.m.
Sezon narciarski od grudnia do marca
Wyciągi czynne od 08:30 do 16:30
Mapa tras narciarskich
Mapa tras narciarskich ośrodka Semmering Stuhleck
Dla narciarzy
narciarstwo tourowe:dostępnestok dla dzieci:dostępne
bramki automatyczne:dostępnewyciąg dla dzieci:dostępne
park dla dzieci:dostępne
Po nartach - apres ski
spacery zimowe:dostępnekarczmy i restauracje:dostępne
bary i chaty narciarskie:dostępne
Hotele w ośrodku narciarskim Stuhleck
Booking.com
Kontakt
Ośrodek:Tourismusverband Spital/Semmering
Adres:Bundesstraße 18 8684 Spital am Semmering
Telefon:+43 664 33 22 121
WWW:www.stuhleck.com
Semmering Stuhleck
Booking.com