skionline.pl stacje Austria Tyrol wyślij link znajomemu dodaj opinię

Paznaun - Ischgl
Kappl

Opis stacji
Popularny ośrodek sportów zimowych w Kappl na zachodzie Tyrolu kusi pięknem alpejskiej doliny Paznaun. Turystyczna miejscowość, której historia sięga średniowiecza, usadowiła się pomiędzy łańcuchami Ferwall (niem. Verwall) na północy i Samnaun na południu, na wysokości sięgającej 2700 m n.p.m. Malownicza sceneria i rozwinięta infrastruktura połączona z wysokim poziomem usług wydają się wymarzone na aktywny urlop w tym miejscu - zarówno latem, jak i zimą. Dogodnemu położeniu zawdzięcza Kappl uroki krajobrazu i dobre warunki klimatyczne. Zimą zawsze można tu liczyć na śnieg, zazwyczaj iskrzący w słońcu. Dodatkowym atutem ośrodka są korzystne ceny, niższe niż w najbardziej rozreklamowanych regionach turystycznych. Sezon zimowy w Kappl trwa od grudnia do połowy kwietnia.

Na miłośników białego szaleństwa czeka tu ponad 40 kilometrów dobrze utrzymanych nartostrad, w razie potrzeby sztucznie dośnieżanych. Przeważają trasy czerwone dla średnio zaawansowanych (20 km), sporo jest też tras niebieskich dla początkujących (15 km), a i zaawansowani nie mogą się skarżyć (5 km czarnych tras). Na stoku działa 9 wyciągów (gondola, trzy wyciągi krzesełkowe i pięć orczyków) oraz 2 ruchome taśmy dla początkujących. W nauce jazdy pomagają instruktorzy ze szkółki narciarskiej (biura przy dolnej i górnej stacji gondoli).

Kappl, podobnie jak inne alpejskie ośrodki, to również doskonałe miejsce do uprawiania snowboardu i wędrówek na nartach tourowych i rakietach śnieżnych (30 km tras). Ofertę uzupełnia 6-kilometrowy tor saneczkowy (we wtorki i czwartki oświetlony do północy!).

W ośrodku jest wiele udogodnień i atrakcji dla rodzin z dziećmi. Absolutną rozrywkę na śniegu w bezpiecznych i przyjaznych dziecku warunkach zapewnia Sunny Mountain Park ze swoim zimowym parkiem pełnym niespodzianek. Nowocześnie zaaranżowany plac zabaw na stoku pozwala na nieskrępowane szaleństwo pośród wesołych kolorowych figur i urządzeń (karuzela z oponkami, tunele, tory saneczkowe itp.). Stworzono tu również wymarzone warunki do nauki i doskonalenia techniki jazdy przez młodych narciarzy. Specjalne wyciągi dla dzieci, ruchome dywany, ośla łączka i zachęcająco poprowadzone trasy sprawiają, że dzieci łatwo i szybko poznają arkana jazdy. Na terenie parku działa szkółka narciarska dla dzieci szkolnych i przedszkolnych. Rodzice mogą zostawić tu swoje pociechy pod opieką wykwalifikowanej kadry obserwować je z okien restauracji lub spokojnie oddać się szusowaniu na trasach dla dorosłych. Bogata oferta Kappl pozwala podczas rodzinnego wyjazdu łączyć wspólne aktywności z realizacją indywidualnych celów każdego członka rodziny.

Na pomoc w nauce jazdy (nie tylko na nartach) mogą liczyć w Kappl również dorośli. Na miejscu działają: szkółki narciarskie (w tym carving i freestyle) oraz szkółka snowboardowa. Nie ma problemu z wypożyczeniem i serwisowaniem sprzętu, a nawet z zakupem nowego. Miejscowość jest bardzo dobrze przygotowana na goszczenie zarówno wytrawnych i wymagających amatorów aktywnego wypoczynku zimą, jak i na turystów zorientowanych czysto rekreacyjnie.

Kappl szczyci się dużym zapleczem gastronomicznym i noclegowym, świadomie wykorzystując swoją świetną lokalizację i fakt, że jest drugą pod względem wielkości miejscowością w dolinie Paznaun. Goście mogą przebierać wśród ofert hoteli, pensjonatów i kwater prywatnych. Za dnia można bez problemu zjeść coś między kolejnymi zjazdami w barze szybkiej obsługi bądź zrobić sobie dłuższą przerwę w pizzeri czy bardziej wykwintnym lokalu. Na romantyczne tête-à-tête warto wybrać jedną z miejscowych kafejek. Wieczorna oferta après-ski zadowoli wszystkich turystów spragnionych po aktywnym dniu beztroskiej rozrywki.
Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2020