skionline.pl stacje Austria Tyrol wyślij link znajomemu dodaj opinię

Serfaus - Fiss - Ladis

Opis stacji
Serfaus, Fiss i Ladis to trzy retoromańskie wioski, powyżej których na nasłonecznionych stokach rozpościerają się tereny narciarskie z trasami o łącznej długości 214 km.
Narciarze mogą liczyć na sprawnie działający system wyciągów, połączenie wszystkich tras w huśtawkę narciarską, jeden wspólny karnet, duży wybór terenów do jazdy dla średnio zaawansowanych i początkujących narciarzy i atrakcyjne rejony do freeride’u.
Mimo, że infrastruktura narciarska jest dobrze rozwinięta i nowoczesna, rejon zachował swoje tradycyjne oblicze. W wioskach nadal pielęgnuje się dawne zwyczaje. Odwiedziny w tej okolicy polecić można zwłaszcza wszystkim miłośnikom retoromańskiego folkloru.

Połączone tereny narciarskie Serfaus - Fiss - Ladis obfitują w łatwe trasy, idealne do nauki. Większość tras dla początkujących znajduje się w dolnych partiach wzniesień oraz w bezpośrednim sąsiedztwie miejscowości.
Narciarze średnio zaawansowani również znajdą tutaj dla siebie rozległe tereny do jazdy. Sieć tras czerwonych jest gęsta, najgęstsza na zboczach Zwölferkopf (2 596 m n.p.m.), u stóp którego leży Ladis. Niezwykle ważne jest to, że po całym terenie narciarskim Serfaus - Fiss - Ladis przemieszczać się można bez odpinania nart.
Tras trudnych, dla zaawansowanych narciarzy, nie ma w tej okolicy zbyt wiele. Jednym z najtrudniejszych zjazdów jest północna trasa z Sattelkopf o długości 1,5 km i różnicy poziomów 220 m. Również na północnych zboczach tej góry amatorzy freeride’u znajdą fantastyczne tereny do jazdy poza trasami.

Sieć tras biegowych w tym regionie to ponad 100 km połączonych ze sobą szlaków. Znajdują się tutaj trasy o każdym stopniu trudności, również odcinki wymagające dobrej techniki i żelaznej kondycji. Na hali Komperdell, na wysokości 2 000 m n.p.m. biegną trasy wysokogórskie, z których roztaczają się wspaniałe widoki.

fot. MaroPublic
Kliknij, aby powiększyć.
fot. MaroPublic
W tradycyjnych osadach regionu czas płynie powoli, a wieczory spędza s4ię z reguły w przytulnych miejscowych lokalach. Najmniejszą i najspokojniejszą z trzech narciarskich miejscowości jest Ladis, z charakterystycznymi, pokrytymi tradycyjnymi malowidłami ścianami domów i zamkiem Laudegg.

Jedną z najbardziej popularnych rozrywek apres ski są zjazdy na sankach. Tory saneczkowe (czynne również wieczorami) znajdują się w każdej z trzech miejscowości.
Poza tym oferta apres ski obejmuje m.in.: kręgle na lodzie, łyżwy, paragliding, jazdę konną, tenis czy pływanie.
Booking.com