skionline.pl stacje Austria Tyrol wyślij link znajomemu dodaj opinię

lodowce
Soelden

Kliknij, aby powiększyć.
Tereny narciarskie na lodowcach Rettenbach (2 684 m n.p.m.) i Tiefenbach (2 796 m n.p.m.) stanowią część oferty, jaką ma do zaoferowania wymagającym narciarzom Sölden - topowy ośrodek, przepięknie położony w dolinie Ötzt, będący jednym z najbardziej znanych ośrodków sportów zimowych w Alpach austriackich.

Na lodowcach znajdują się trasy zarówno dla nowicjuszy (trzymających się jednak dość pewnie na nartach), jak i trasy trudne, wymagające dużych umiejętności i dobrej techniki.
Co roku, w ostatni weekend października, rozgrywane są tutaj zawody otwarcia alpejskiego Pucharu Świata.

Ciekawostką jest tunel wykuty w skale o długości 165 m, umożliwiający przejazd na nartach z lodowca Rettenbach na Tiefenbach. Interesująca jest również trasa "33", wydrążona w lodzie, łącząca oba lodowce w "drodze powrotnej".
Na Tiefenbach powinni udać się fun carvingowcy, gdzie na bardzo szerokiej trasie "38" można dowolnie wycinać skręty. Pobliską gondolą można wyjechać na najwyższy punkt Ötztal Areny, skąd rozciąga się wspaniały widok na sąsiedni lodowiec Pitztal oraz na najwyższy szczyt Tyrolu - Wildspitze (3 774 m n.p.m.).
Sölden, jako jedyna stacja na świecie z terenami na lodowcu, ma własne centrum testowo-wystawiennicze, w którym wystawiają się wszyscy wiodący producenci sprzętu narciarskiego.

Poza sezonem zimowym, kiedy pozostała cześć ośrodka jest nieczynna, na lodowce dostaniemy się samochodem, jadąc przepiękną drogą Gletscherstraße, wijącą się dnem doliny Rettenbachtal. Droga jest płatna, ale osoby posiadające ważny skipass wjeżdżają bezpłatnie. Lodowce łączy tunel o długości 1,7 km. Pod lodowcami znajdują się dwa duże parkingi i samoobsługowe restauracje.

Baza apres ski w tym rejonie jest bardzo bogata. Wymienić trzeba z pewnością centrum rekreacyjne Freizeit Arena w Sölden, które ma do zaproponowania swoim gościom m.in. kąpiele ziołowe, parowe, perełkowe, inhalacje, saunę, masaże, baseny (w tym również zjeżdżalnie i basen dla dzieci), fitness, strzelnicę i kręgielnię.

Naprawdę wyjątkowa atrakcja czeka jednak turystów w oddalonej od Sölden o kilkanaście kilometrów miejscowości Längenfeld. Stosunkowo niedawno powstał tam bowiem Aqua Dome - park wodny, a zarazem luksusowy kompleks termalny na bazie źródła termalnego leżącego 1 865 m pod ziemią. Największą atrakcją Aqua Dome są trzy okrągłe termalne baseny zewnętrzne na betonowych podporach o średnicy od 12 do 16 m, z których można korzystać przez cały rok.
Ponadto na terenie Aqua Dome znajduje się luksusowy hotel, kompleks krytych basenów, sauny, strefa odnowy biologicznej, salon piękności, centrum fitness, a dla najmłodszych - wodny raj pod nazwą "Alpejska Arka Noego".

Do Sölden warto przyjechać wiosną, bowiem rokrocznie, w kwietniu, na lodowcu Rettenbach odbywa się niezwykła impreza pod nazwą "Hannibal Party" dla upamiętnienia historycznego przekroczenia Alp przez armię Hannibala. Wydarzeniu temu zawsze towarzyszą widowiska spod znaku "światło i dźwięk", a uczestniczą w nim obok turystów... słonie.

Na lodowcu Rettenbach, na wysokości 2 700 m n.p.m., znajduje się tzw. Igloo Village - pierwszy tego rodzaju obiekt w Austrii, będący tak naprawdę specyficznym hotelem - z ośmioma w pełni wyposażonymi lodowymi domkami igloo, które mogą pomieścić nawet 30 osób. Wioska jest najwyżej położonym w Europie miejscem, w którym można korzystać z sauny. Organizowane są wycieczki po lodowcu, romantyczne kolacje przy świecach, a dla zainteresowanych - kursy budowy lodowego igloo.

Wielką atrakcją tej okolicy są tzw. "BIG 3", czyli trzy naprawdę wyjątkowe punkty widokowe. W skład sławnej trójki wchodzą: platforma widokowa na Gaislachkogl (3 058 m n.p.m.), na Tiefenbachkogl (3 250 m n.p.m.) oraz naturalna platforma na Schwarze Schneide (3 340 m n.p.m.).

Sőlden to dobra lokalizacja dla wszystkich, którzy po nartach lubią równie aktywnie spędzać czas. Miasteczko tętni życiem do późnych godzin nocnych. Niezliczona ilość barów, restauracji i dyskotek daje szerokie możliwości wyboru. Turyści poszukujący ciszy i spokoju powinni raczej zakwaterować się w którejś z przytulnych wiosek w dolnej części doliny Őtztal.

Sölden to pod wieloma względami miejsce wymarzone na spędzenie zimowych (i nie tylko zimowych) wakacji; jedynym minusem na miejscu mogą się okazać chyba tylko ceny, które niestety nie należą do najniższych.
czytaj więcej
Info o ośrodku
dywany orczyki krzesła gondole koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
5 2 3 tak
Długość tras zjazdowych:34.3 km
- trasy łatwe25 km
- trasy średnie5.4 km
- trasy trudne3.9 km
Wysokość: 2675 - 3340 m n.p.m.
Sezon narciarski od 2020.09.28 do 2021.05.02
Wyciągi czynne od 08:00
Mapa ośrodka
Dla narciarzy
jazda poza trasami:
narciarstwo tourowe:
halfpipe:
bordercross:
snowpark:
stok dla dzieci:
oświetlony stok:
skibus:
bramki automatyczne:
wyciąg dla dzieci:
park dla dzieci:
pomiar czasu:
pomiar prędkości:
Po nartach - apres ski
lodowisko:
curling:
kuligi:
psie zaprzęgi:
rakiety śnieżne:
tor saneczkowy:
spacery zimowe:
basen:
basen termalny:
sauna:
centrum fitness:
kamping:
jazda konna:
tenis:
squash:
paragliding:
kino:
opieka nad dziećmi:
dyskoteka:
karczmy i restauracje:
bary i chaty narciarskie:
Hotele w ośrodku
Booking.com
  Dzieci Młodzież Dorośli Seniorzy
1 dzień  30.50   44.00   55.00    
6 dni  167.50   243.50   304.50    

Powyższe ceny podane są w EUR i obowiązują od 2020.11.19 do 2020.12.18.

zobacz więcej

Kontakt
Ośrodek:Tourismusverband Sölden
Adres:Postfach 90, A-6450 Sölden Austria
Telefon:+43 5254 510-0
WWW:www.soelden.com
Zobacz
Zarezerwuj wcześniej i płać mniej za jazdę na nartach na stokach Sölden i Gurgl
Sölden - otwiera sezon zimowy18/19
Soelden - region Gaislachkogel
Soelden - region Gaislachkogel
Soelden - region Gaislachkogel

zobacz więcej

Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2020