skionline.pl stacje Austria Tyrol Wschodni wyślij link znajomemu dodaj opinię

Zettersfeld - Hochstein
Lienz

Tereny narciarskie w okolicy Lienz - stolicy Tyrolu Wschodniego, to zdecydowanie nie wszystko, co rejon ten ma do zaoferowania narciarzom i turystom. To położone w surowym krajobrazie Dolomitów miasteczko ma sięgającą 750 lat wstecz historię, w związku z czym - oprócz malowniczych ośnieżonych szczytów - wiele rzeczy zasługuje tu na uwagę.

Z Lienz dostać się można na dwa tereny narciarskie, dysponujące trasami o łącznej długości nieco ponad 40 km: rozleglejszy - Zetterfeld i mniejszy - Hochstein. Trasy Zetterfeld należą w większości do łatwych i średnio trudnych. Dominują tu szerokie, bezdrzewne stoki o bardzo dobrym nasłonecznieniu. W górne partie terenu narciarskiego wywozi narciarzy kolejka linowa kursująca ze stacji na obrzeżach miasteczka.
Bardziej ambitni narciarze powinni udać się na teren narciarski Hochstein, będący swego czasu areną zmagań zawodników alpejskiego Pucharu Świata.

Okolice Lienz to rejon bardzo atrakcyjny dla narciarzy biegowych. Trasy prowadzące dnem doliny mają łączną długość 60 km. Na nartach biegać można również w wyższych partiach na szlakach trawersujących okoliczne zbocza. Prawdziwym rarytasem dla miłośników turystyki na śladówkach jest przebiegający tędy końcowy odcinek trasy, mającej swój początek we włoskiej Cortinie.
Co roku, w trzecią niedzielę stycznia, na trasach wokół miasteczka odbywają się zawody w narciarstwie biegowym, tzw. Dolomitenlauf.

Lienz to spokojne, niewielkie miasteczko, w którym - z racji bliskości granicy (tylko 40 km) - dominują wpływy włoskie. Karty dań w restauracjach redagowane są po włosku, a sprzedawcy posługują się tym językiem mniej lub bardziej biegle.

Z miejscowych zabytków na szczególną uwagę zasługuje wznoszący się nad miastem od zachodu, zachowany w dobrym stanie, XIII-wieczny zamek Bruck - była siedziba książąt Görtz. Obecnie mieści się w nim muzeum. Warto obejrzeć również imponujący gotycki kościół św. Andrzeja z XIV-wiecznymi polichromiami, dwoma XVI-wiecznymi grobowcami, wykutymi w czerwonym salzburskim marmurze i posągiem Pięknej Madonny (Schöne Madonna) z 1430 r. Z terenów wokół kościoła roztacza się malowniczy widok na szczyty Dolomitów Lienckich.

Jeśli chodzi o atrakcje apres ski, oferta jest szeroka. Poza nartami do wyboru pozostają m.in. sanki, łyżwy na zamarzniętym jeziorze Tristach, kręgle na lodzie czy relaks w nowoczesnym centrum kąpielowym Dolomitenbad z basenami krytymi i pod gołym niebem. Wieczorami zapraszają liczne bary i dyskoteki.
czytaj więcej
Info o ośrodku
dywany orczyki krzesła gondole koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
8 5 1 tak
Długość tras zjazdowych:37 km
- trasy łatwe10 km
- trasy średnie22 km
- trasy trudne5 km
Długość tras biegowych:110 km
Wysokość: 720 - 2278 m n.p.m.
Sezon narciarski od 2018.12.08 do 2019.03.31
Wyciągi czynne od 09:00 do 16:00
Mapa ośrodka
Dla narciarzy
jazda poza trasami:
narciarstwo tourowe:
snowpark:
stok dla dzieci:
skibus:
bramki automatyczne:
Po nartach - apres ski
lodowisko:
curling:
kuligi:
rakiety śnieżne:
tor saneczkowy:
spacery zimowe:
basen:
sauna:
centrum fitness:
jazda konna:
tenis:
squash:
paragliding:
kino:
opieka nad dziećmi:
dyskoteka:
karczmy i restauracje:
bary i chaty narciarskie:
  Dzieci Młodzież Dorośli Seniorzy
1 dzień  24.50   24.50   47.50   47.50 
6 dni  112.00      224.00    

Powyższe ceny podane są w EUR i obowiązują od 2019.03.17 do 2019.03.31.

zobacz więcej

Kontakt
Ośrodek:Tourismusverband Lienzer Dolomiten
Adres:Europaplatz 1, A-9900 Lienz/Osttirol, Austria
Telefon:+43 (4852) 65265
Fax:+43 (4852) 652652
WWW:www.lienzer-bergbahnen.at
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2019