skionline.pl stacje Austria Tyrol Wschodni wyślij link znajomemu dodaj opinię

Sillian

Sillian
Kliknij, aby powiększyć.
Sillian
Sillian to główna miejscowość narciarska położonego przy granicy z Włochami regionu Hochpustertal. W pobliżu znajdują się dwa tereny narciarskie: Thurntaler i Golzentipp. W sumie to przeszło 60 km tras w większości o średnim stopniu trudności. Region Hochpustertal nadaje się znakomicie na zimowy urlop dla rodzin. Okolica jest spokojna, a tutejsze miejscowości zachowały urok tradycyjnych alpejskich wiosek. Jeśli dodać do tego bardzo dużą ilość słonecznych dni w roku i fantastyczne tereny do uprawiania narciarstwa biegowego - powstanie idealna recepta na udany urlop dla wszystkich miłośników spokojnego zimowego wypoczynku.

Z dwóch terenów narciarskich w regionie większym i częściej odwiedzanym jest Thurntaler. Na szczyt (2 407 m n.p.m.) wywozi narciarzy kolejka gondolowa z Sillian. Fani białego szaleństwa korzystać tu mogą z 21 km tras, z czego większość stanowią zjazdy średnio trudne. Na wprawnych i doświadczonych narciarzy czekają dwie długie trasy: do Sillian (11 km długości, różnica wzniesień 1400 m) i do Aussevillgraten.

Drugi teren narciarski - leżący w pewnym oddaleniu Golzentipp - prezentuje się znacznie skromniej. Powyżej miejscowości Obertilliach wytyczono 16 km tras.

Okolice te to wspaniałe tereny do uprawiania narciarstwa biegowego. Znajdują się tu długie i malownicze trasy o wszystkich poziomach trudności. Przebiega tędy również fragment szlaku biegowego Internationale (Sillian-Abfaltersbach: trasa Pustertal), liczącego w sumie 200 km, a prowadzącego przez Tyrol Wschodni, Tyrol Południowy i Wenecję Euganejską.

Miejscowości regionu - Sillian, Aussevillgraten, Obertilliach - posiadają urok dawnych alpejskich wiosek. Zwłaszcza nastrojowy charakter posiada zabytkowe centrum ostatniej z nich.

Baza apres ski nie przypomina może oferty tłumnie odwiedzanych alpejskich kurortów. Jednak przyjeżdżając tutaj na zimowy urlop - pod warunkiem, że nie oczekujemy przede wszystkim hucznych imprez i szalonych zabaw - nie będziemy narzekać na nudę.
czytaj więcej
Info o ośrodku
dywany orczyki krzesła gondole koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
2 3 2 tak
Długość tras zjazdowych:21.7 km
- trasy łatwe5.6 km
- trasy średnie15 km
- trasy trudne1.1 km
Długość tras biegowych:77 km
Wysokość: 1087 - 2407 m n.p.m.
Sezon narciarski od 2019.12.07 do 2020.03.28
Wyciągi czynne od 08:30 do 16:30
Mapa ośrodka
Dla narciarzy
jazda poza trasami:
narciarstwo tourowe:
snowpark:
stok dla dzieci:
oświetlony stok:
skibus:
bramki automatyczne:
Po nartach - apres ski
lodowisko:
curling:
kuligi:
rakiety śnieżne:
tor saneczkowy:
spacery zimowe:
basen:
sauna:
centrum fitness:
jazda konna:
paragliding:
opieka nad dziećmi:
karczmy i restauracje:
bary i chaty narciarskie:
Hotele w ośrodku
Booking.com
Kontakt
Ośrodek:Ośrodek Sillian - Hochpustertal
Adres:Nr. 49d, A-9920 Sillian
Telefon:+43 (0)4842 6880
WWW:www.hochpustertal-ski.at
Zobacz
SkiWelt największy, połączony region w Austrii
SkiWelt największy, połączony region w Austrii
SkiWelt największy, połączony region w Austrii
Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2020