skionline.pl stacje Austria Tyrol wyślij link znajomemu dodaj opinię

Zillertal Arena
Zell im Zillertal

fot. skionline.pl
fot. skionline.pl
Zillertal Arena jest największym ośrodkiem w dolinie Zillertal oferującym aż 143 km tras (11 km czarnych, 89 km czerwonych i 43 km niebieskich), które obsługują 52 wyciągi. O ile region Hochfűgen - Hochzilelrtal określa się mianem "najlepszego narciarskiego połączenia", o tyle Zillertal Arena to jeden z najbardziej zróżnicowanych i atrakcyjnych widokowo ośrodków w Austrii. Jeżeli zwiedzanie rozpoczniemy od rana, cały ośrodek jesteśmy w stanie zobaczyć w ciągu jednego dnia, choć to dość męcząca wyprawa, którą polecamy co najmniej średnio zaawansowanym narciarzom. Zillertal Arena stanowi połączenie ośrodków: Zell, Gerlos, Königsleiten, Gerlosplatte

Gondolą z miejscowości Zell dostaniemy się na 1309 m n.p.m., skąd dalej ruszamy w górę 4-osobową kanapą Hanser X-press. Jeżeli na zwiedzanie ośrodka zakładamy więcej niż jeden dzień, właściwie już tu warto zatrzymać nieco dłużej i pojeździć na szerokich i dość stromych czerwonych trasach 3, 4 i 5. To stoki o zachodniej ekspozycji, więc do wczesnego popołudnia nawet wiosną panują tu bardzo dobre warunki. Chcąc jednak dotrzeć do najbardziej wysuniętych na wschód regionów ośrodka, jedziemy w kierunku Űbergangsjoch (2500 m n.p.m.), skąd dalej wyciągniemy się krzesłem Krimml Express. I tu czeka nas dość długi, urozmaicony odcinek aż do czarnej trasy nr 6. Szlaki wiją się między skałami, przypominając trochę trasę ski crossu, tylko w większym wymiarze. Ten etap podróży przez Zillertal Arena z pewnością spodoba się osobom lubiącym "narciarską turystykę" połączoną z podziwianiem panoramy. Dojechawszy do niebieskiej trasy nr 3 i górnej stacji gondoli Krumbach - Express jesteśmy w połowie drogi, więc można zafundować sobie krótką przerwę i wdepnąć do restauracji Arena Center, gdzie od sezonu 06/07 udostępniono 3 bezpłatne terminale Internetowe. Kierując się dalej w najbardziej wysunięte na wschód regiony Königsleiten i Wald trzeba zjechać czarna trasą nr 6; łatwiejszej alternatywy niestety nie ma.

fot. skionline.pl
fot. skionline.pl
Trudy zjazdu stromą szóstką wynagrodzi nam przepiękny widok roztaczający się z Königsleitenspitze (2315 m n.p.m.) oraz tutejsze nasłonecznione i szerokie trasy. Ta część Zillertal Areny jest idealna dla średnio zaawansowanych i początkujących osób; chcąc odpocząć, lub posilić się można wybierać spośród licznych górskich restauracji. Najlepszym miejscem "widokowo - gastronomicznym" będzie restauracja "Panorama Alm" mieszcząca się tuż przy górnej stacji gondoli Sonnwendkopf, natomiast w położonej nieco niżej, obok czerwonej trasy 2a restauracji "Larmach Alm" skorzystamy jeszcze z bezpłatnego dostępu do Internetu.

Na Zillertal Arena nie zapomniano również o atrakcjach dla snowboardzistów. Amatorów deski odsyłamy na czerwoną siódemkę i ósemkę (wzdłuż 4-osobowej kanapy Fussalm - Express), gdzie prócz idealnego dla nich stoku znajdą też halfpipe Gerolos. Duży fun park znajduje się natomiast na Gerlosplatte.
czytaj więcej
Info o ośrodku
dywany orczyki krzesła gondole koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
8 14 21 12 1 tak
Długość tras zjazdowych:143 km
- trasy łatwe43 km
- trasy średnie89 km
- trasy trudne11 km
Długość tras biegowych:200 km
Wysokość: 1300 - 2500 m n.p.m.
Sezon narciarski od 2020.12.05 do 2021.04.18
Wyciągi czynne od 08:30 do 16:30
Mapa ośrodka
Dla narciarzy
jazda poza trasami:
narciarstwo tourowe:
halfpipe:
snowpark:
stok dla dzieci:
oświetlony stok:
skibus:
bramki automatyczne:
wyciąg dla dzieci:
park dla dzieci:
pomiar czasu:
Po nartach - apres ski
lodowisko:
curling:
kuligi:
rakiety śnieżne:
tor saneczkowy:
spacery zimowe:
basen:
basen termalny:
sauna:
centrum fitness:
kamping:
jazda konna:
tenis:
squash:
paragliding:
kino:
opieka nad dziećmi:
dyskoteka:
karczmy i restauracje:
bary i chaty narciarskie:
Hotele w ośrodku
Booking.com
  Dzieci Młodzież Dorośli Seniorzy
1 dzień  25.90   46.00   57.50    
6 dni  124.50   221.50   277.00    

Powyższe ceny podane są w EUR i obowiązują od 2020.12.05 do 2021.04.18.

zobacz więcej

Kontakt
Ośrodek:Zillertal Arena
Adres:A-6280 Zell im Zillertal, Rohr 23, Austria
Telefon:+43/(0)5282/7165
Fax:+43 5282/7165-245
WWW:www.zillertalarena.com
Zobacz
Zillertal Arena rozpoczyna sezon narciarski 17/18
Nowa gondola w Zillertal Arena już od grudnia 2016
Najlepszy pomysł na ferie? Narty w Zillertal Arenie!
Narty w słonecznym Tyrolu

zobacz więcej

Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2020