skionline.pl stacje Austria Tyrol wyślij link znajomemu dodaj opinię

Zillertal Arena
Zell im Zillertal

Opis stacji
fot. skionline.pl
Kliknij, aby powiększyć.
fot. skionline.pl
Zillertal Arena jest największym ośrodkiem w dolinie Zillertal oferującym aż 143 km tras (11 km czarnych, 89 km czerwonych i 43 km niebieskich), które obsługują 52 wyciągi. O ile region Hochfűgen - Hochzilelrtal określa się mianem "najlepszego narciarskiego połączenia", o tyle Zillertal Arena to jeden z najbardziej zróżnicowanych i atrakcyjnych widokowo ośrodków w Austrii. Jeżeli zwiedzanie rozpoczniemy od rana, cały ośrodek jesteśmy w stanie zobaczyć w ciągu jednego dnia, choć to dość męcząca wyprawa, którą polecamy co najmniej średnio zaawansowanym narciarzom. Zillertal Arena stanowi połączenie ośrodków: Zell, Gerlos, Königsleiten, Gerlosplatte

Gondolą z miejscowości Zell dostaniemy się na 1309 m n.p.m., skąd dalej ruszamy w górę 4-osobową kanapą Hanser X-press. Jeżeli na zwiedzanie ośrodka zakładamy więcej niż jeden dzień, właściwie już tu warto zatrzymać nieco dłużej i pojeździć na szerokich i dość stromych czerwonych trasach 3, 4 i 5. To stoki o zachodniej ekspozycji, więc do wczesnego popołudnia nawet wiosną panują tu bardzo dobre warunki. Chcąc jednak dotrzeć do najbardziej wysuniętych na wschód regionów ośrodka, jedziemy w kierunku Űbergangsjoch (2500 m n.p.m.), skąd dalej wyciągniemy się krzesłem Krimml Express. I tu czeka nas dość długi, urozmaicony odcinek aż do czarnej trasy nr 6. Szlaki wiją się między skałami, przypominając trochę trasę ski crossu, tylko w większym wymiarze. Ten etap podróży przez Zillertal Arena z pewnością spodoba się osobom lubiącym "narciarską turystykę" połączoną z podziwianiem panoramy. Dojechawszy do niebieskiej trasy nr 3 i górnej stacji gondoli Krumbach - Express jesteśmy w połowie drogi, więc można zafundować sobie krótką przerwę i wdepnąć do restauracji Arena Center, gdzie od sezonu 06/07 udostępniono 3 bezpłatne terminale Internetowe. Kierując się dalej w najbardziej wysunięte na wschód regiony Königsleiten i Wald trzeba zjechać czarna trasą nr 6; łatwiejszej alternatywy niestety nie ma.

fot. skionline.pl
Kliknij, aby powiększyć.
fot. skionline.pl
Trudy zjazdu stromą szóstką wynagrodzi nam przepiękny widok roztaczający się z Königsleitenspitze (2315 m n.p.m.) oraz tutejsze nasłonecznione i szerokie trasy. Ta część Zillertal Areny jest idealna dla średnio zaawansowanych i początkujących osób; chcąc odpocząć, lub posilić się można wybierać spośród licznych górskich restauracji. Najlepszym miejscem "widokowo - gastronomicznym" będzie restauracja "Panorama Alm" mieszcząca się tuż przy górnej stacji gondoli Sonnwendkopf, natomiast w położonej nieco niżej, obok czerwonej trasy 2a restauracji "Larmach Alm" skorzystamy jeszcze z bezpłatnego dostępu do Internetu.

Na Zillertal Arena nie zapomniano również o atrakcjach dla snowboardzistów. Amatorów deski odsyłamy na czerwoną siódemkę i ósemkę (wzdłuż 4-osobowej kanapy Fussalm - Express), gdzie prócz idealnego dla nich stoku znajdą też halfpipe Gerolos. Duży fun park znajduje się natomiast na Gerlosplatte.
Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2021