skionline.plstacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Babie lato w europejskich górach z Lufthansa Group

2020.09.02
Babie lato w europejskich górach z Lufthansa Group
Kliknij, aby powiększyć.
Babie lato w europejskich górach z Lufthansa Group
Podróż o tej porze roku w najpiękniejsze europejskie góry przez Wiedeń, Mona-chium lub Zurych to prawdziwa gratka dla wielbicieli wyjątkowych widoków i aktyw-nego wypoczynku połączonego ze zwiedzaniem majestatycznych zamków i pała-ców, które można znaleźć w Alpach czy Dolomitach.

Należące do Lufthansa Group linie lotnicze SWISS, Austrian Airlines oraz Lufthansa wywodzą się z krajów położonych u stóp Alp, najwyższego pasma w Europie, a mi-łość do gór wpisana jest w ich DNA.
− Wypoczynek w górach dostępny dzięki wygodnym połączeniom z Polski liniami lotniczymi należącymi do Lufthansa Group
− Podróżni z Polski chcący spędzić ciepły początek jesieni nad alpejskimi jeziorami i w cieniu górskich szczytów, mogą udać się do Bawarii, Austrii lub Szwajcarii
− Do końca sezonu letniego 2020 r. Lufthansa Group planuje przywrócenie 140 cotygodniowych połączeń z Polski

Bawaria - wrota do Alp


Alpejski klimat wita podróżnych tuż po lądowaniu na lotnisku w Monachium. Pasa-żerowie mogą podziwiać panoramę najwyższego pasma górskiego w Europie, poło-żonego zaledwie kilkadziesiąt kilometrów dalej.

Górskim kurortem położonym nieco ponad godzinę drogi z Monachium jest Gar-misch-Partenkirchen, urokliwe miasteczko u stóp najwyższego szczytu niemieckich Alp, Zugspitze. Fani skoków narciarskich z pewnością kojarzą tę miejscowość z Tur-nieju Czterech Skoczni, jednak także późnym latem oraz jesienią na turystów czeka tu wiele atrakcji, jak choćby trasa na położony na wysokości 2962 m szczyt. Podróżni szukający krótszych wspinaczek, mogą udać się nad znajdujące się u podnóży góry malownicze Jezioro Eibsee lub na górę Wank (1780 m).

Bawaria słynie także z pięknych zamków, w szczególności tych wybudowanych przez Ludwika II, w tym najbardziej znany Neuschwanstein, ulubiony, neobarokowy pałac władcy - Linderhof, a także należący do jego rodziców Hohenschwangau.

Pasażerowie Lufthansy mogą udać się w podróż do Monachium z lotnisk w Warsza-wie, Krakowie oraz Gdańsku. Przeloty ze wszystkich trzech miast obsługiwane są 5 razy w tygodniu.

Relaks wśród szwajcarskich jezior i gór


Jesienią Szwajcaria wita turystów malowniczym krajobrazem, pełnym jezior, łąk, lasów, wodospadów oraz pięknych miast i wsi. To właśnie w tym sezonie otwartych jest wiele tras i przełęczy, które są niedostępne w zimie, dzięki czemu podróżni mogą poznać Alpy z zupełnie innej strony i od razu po przylocie cieszyć się niesa-mowitym widokiem z poziomu ponad 2000 metrów nad poziomem morza, z bliska podziwiać majestatyczne szczyty, lodowce oraz krystaliczne jeziora.

Dla lubiących aktywny wypoczynek oraz wrażliwych na piękno natury Szwajcaria jest wymarzonym miejscem na wypoczynek o tej porze roku.

SWISS oferuje pasażerom z Polski cztery cotygodniowe rejsy z Warszawy do Zury-chu oraz jeden z Krakowa. We wrześniu liczba przelotów z Warszawy wzrośnie do siedmiu, ze stolicy Małopolski do dwóch, a w październiku - do trzech.

Narodowa linia lotnicza Szwajcarii stale rozwija współpracę z krajowym przewoźni-kiem kolejowym SBB, umożliwiając w ramach usługi Airtrain rezerwację łączonych biletów na samolot do Zurychu, a następnie na pociągi do Bazylei, Lugano, a od nie-dawna także do Genewy, położonej wokół największego alpejskiego Jeziora Le-mańskiego

Do Austrii z Austrian Airlines


Miłośnikom górskich wędrówek, zarówno tym doświadczonym, jak i szukającym mniej wymagających wspinaczek, austriackie Alpy mają do zaoferowania wiele pięknych szlaków - Olpererhütte z niesamowitym mostem Kebema Panoramabrüc-ke czy Silberkarklamm, usłany urokliwymi wodospadami i wąwozami. Na turystów czeka tu również wiele pięknych górskich miejscowości, jak choćby Hallstatt, uwa-żane za najładniejsze miasteczko w kraju, czy malowniczy Rattenberg.

Podróżni szukający klasycznego wypoczynku także znajdą coś dla siebie nad brze-gami jezior i rzek. Malownicze Wolfgangsee czy Mondsee to doskonałe miejsca na relaks. Nad brzegiem Jeziora Nezyderskiego fani sportów wodnych poczują się jak domu - to jedno z najpłytszych jezior w Europie, którego głębokość nie przekracza 2 metrów, co czyni go idealnym miejscem dla początkujących kite i windsurferów. Co roku odbywają się tu międzynarodowe zawody w obu tych dyscyplinach.

Pasażerowie Austrian Airlines mają do dyspozycji 9 cotygodniowych rejsów z War-szawy do Wiednia. Przewoźnik oferuje również 12 przelotów tygodniowo z Wiednia do alpejskiej stolicy kraju, Innsbrucka, umożliwiając podróżnym rezerwację biletów łączonych i wygodną podróż z Polski ku najwyższym górom w Europie.

Lufthansa Group w Polsce


Lufthansa Group stale rozszerza ofertę połączeń z Polski. Do października planowa-ne jest uruchomienie 140 cotygodniowych rejsów z 6 polskich lotnisk: Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Katowic, Gdańska oraz Poznania, umożliwiając pasażerom z całego kraju korzystanie ze swojej międzynarodowej siatki połączeń.

Lufthansa, SWISS, Austrian Airlines oraz Brussels Airlines gruntownie zmieniły struk-tury taryf biletowych obowiązujących do końca grudnia. Już od teraz nowe rezerwa-cje na wszystkie rejsy mogą zostać wielokrotnie zmienione bez dodatkowych opłat - co dotyczy także najniższych taryf za przelot bez nadanego bagażu.

Bezpieczeństwo i zdrowie pasażerów oraz pracowników jest priorytetem Lufthansa Group. Z tego powodu wszelkie procedury obwiązujące podczas całej podróży są i nadal będą uaktualniane, by zagwarantować wszystkim bezpieczeństwo.
Linie lotnicze należące do Lufthansa Group wprowadziły kompleksowe zasady doty-czące higieny zarówno na pokładach samolotów, jak i na ziemi. Współpracują także z Agencją Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA), Europejskim Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) oraz władzami poszczególnych krajów, dążąc do harmonizacji standardów bezpieczeństwa w transporcie lotniczym podczas pandemii.
Od 1 września 2020 r. obowiązek zakrywania ust i nosa podczas rejsu liniami należą-cymi do Lufthansa Group nie będzie dotyczył tylko tych pasażerów, którzy poświad-czą przeciwskazania medyczne do noszenia maseczki na specjalnym formularzu dostarczonym przez przewoźnika.

Planując podróż pasażerowie powinni wziąć pod uwagę przepisy dotyczące zasad wjazdu oraz kwarantanny w miejscu docelowym.

skionline.pl
Tagi: #ośrodki narciarskie #samolotem na narty #lufthansa #swiss #austria #alpy

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com