skionline.pl stacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Bike City Card - jeden bilet, cztery górskie regiony

2017.06.26
Bike City Card - jeden bilet, cztery górskie regiony
Kliknij, aby powiększyć.
Bike City Card - jeden bilet, cztery górskie regiony
Innsbruck i okolice stwarzają znakomite warunki do uprawiania kolarstwa górskiego. Tego lata region wychodzi naprzeciw miłośnikom dwóch kółek, oferując możliwość korzystania z czterech atrakcyjnych obszarów w ramach jednego wspólnego biletu Bike City Card.

Jedna karta, cztery górskie regiony


Od 25 maja 2017 w Tyrolu dostępna będzie nowa karta "Bike City Card". Umożliwi ona kolarzom swobodne poruszanie się po czterech górskich terenach, wliczając w to korzystanie z miejscowych kolei linowych. Karta obejmie swym zasięgiem trasy Nordkette, Bikepark Innsbruck w Mutters / Götzens, EinsEinser Trail w dolinie Stubaiu i Bikepark Tirol w Steinach am Brenner, a w późniejszym czasie także trasy w Axamer Lizum od momentu ich otwarcia.

Bikepark Innsbruck


Bikepark Innsbruck przy Mutteralmpark oferuje 5-kilometrową rodzinną trasę w Mutters, której poziom trudności w 6-stopniowej skali STS określany jest jako S1-S2 (S0 - odcinki prostsze, S5 - odcinki trudniejsze) oraz bardziej wymagającą trasę w Götzens (S2-S3) o długości 4,5 kilometra. Osoby początkujące znajdą tu także tereny do ćwiczeń, a dzieci spędzą niezapomniane chwile na obszarze Kidsparku przy restauracji Mutteralm. Dwa kolejne odcinki są w budowie.

Nordkette


W strefie Nordkette do dyspozycji rowerzystów oddano trzy trasy o zróżnicowanym stopniu trudności. Arzler Alm Trail to ponad 2,5-kilometrowy odcinek dla średnio zaawansowanych. Hungerburg Trail (S3) o długości 1,3 kilometra biegnie od dolnej stacji kolei Nordkettenbahn do Mühlau (dzielnica Innsbrucka). Jedną z najdłuższych a zarazem najbardziej wymagających tras w Europie jest Nordkette Singletrail (3,6 km).

Bike City Card - jeden bilet, cztery górskie regiony
Bike City Card - jeden bilet, cztery górskie regiony

Bikepark Tirol


Niewielki bikepark w Steinach am Brenner składa się z dwóch tras. Pierwsza to "Crazy Heart" (S1) o długości 3 kilometrów, a druga - "Red Devil" (S2, 2,5 km). W pobliżu znajduje się również strefa rozgrzewki oraz Slope Style Area - idealne miejsce do wykonywania przeróżnych ewolucji.

EinsEinser Trail


Otwarty przed rokiem pojedynczy odcinek dla średnio zaawansowanych (S2) rozpoczyna się przy górnej stacji gondoli Elfer w Neustift. Łączna długość trasy wynosi 4 kilometry, a różnica wzniesień 800 metrów. Z uwagi na duże zainteresowanie kolarstwem górskim, już w sierpniu powstanie tu alternatywna 6-kilometrowa trasa downhillowa ZweiZweier Trail.

Bilety w cenie od 36,00 euro


Kartę Bike City Card można nabyć na okres od jednego do pięciu dni. Bilet gwarantuje dużą elastyczność podczas planowania urlopu rowerowego, da się go bowiem wykorzystać w ciągu tygodnia od momentu zakupu, dzięki czemu zwiększają się szanse na udaną wyprawę przy dobrej pogodzie. Cena jednodniowej karty Bike City Card to 36,00 euro, a pięciodniowej - 144,00 euro.

Wiele wrażeń w krótkim czasie


W ciągu jednego dnia można korzystać bez ograniczeń z kilku obszarów. Warto na przykład zacząć od trasy EinsEinser w Neustift, a potem przenieść się do Bikepark Innsbruck w Mutters / Götzens. Inną opcją jest połączenie jazdy po trasach "Crazy Heart" i "Red Devil" w Bikepark Tirol w Steinach am Brenner z wieczornym przemierzaniem Nordkette o zachodzie słońca.

Więcej informacji: www.bikecity-innsbruck.com

bk/skionline.pl

Tagi: #ośrodki narciarskie #innsbruck #tyrol #austria #rowery #bike city card

Powrót

Bergland Hotel Sölden Bergland Hotel Sölden

Sölden
Tyrol, Austria

Köflerhof Köflerhof

St. Leonhard im Pitztal
Tyrol, Austria

Alagna Experience Resort Alagna Experience Resort

Alagna Valsesia
Piemont, Włochy

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Haus Piesendorf Haus Piesendorf

5721 Piesendorf
Kraj Salzburski, Austria
Hotel Stegerhaus Hotel Stegerhaus

39030 St. Johann
Południowy Tyrol, Włochy
Falkensteiner Hotel & Spa Carinzia Falkensteiner Hotel & Spa Carinzia

9632 Nassfeld-Hermagor
Karyntia, Austria
7 noclegów - od 389,00 € za osobę
7 noclegów - od 1038,00 € za pokój
3 noclegi - od 382,00 € za osobę
7 noclegów - od 1550,00 € za osobę
7 noclegów - od 742,00 € za osobę
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | nota prawna | polityka cookies
Copyright © 1997-2018 Atmedia S.C.