skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Butorowy Wierch – kolej na najlepsze widoki na Tatry!

2024.05.21
Butorowy Wierch – kolej na najlepsze widoki na Tatry!
Kliknij, aby powiększyć.
Butorowy Wierch – kolej na najlepsze widoki na Tatry!
Polskie góry słyną z pięknych pejzaży, które zostają w pamięci na długo. Przebywając w Tatrach trudno jednoznacznie wybrać ten najwspanialszy krajobraz. Jednak najlepsze widoki na tatrzańką panoramę czekają na Butorowym Wierchu, o czym już 25 maja będziemy mogli przekonać się na własne oczy! Tego dnia kolej krzesełkowa PKL zostanie ponownie udostępniona dla turystów.
Wyprawa w góry kojarzy się nam z malowniczymi krajobrazami, jednak aby zobaczyć w całej okazałości ich piękną panoramę, trzeba oddalić się od szczytów. Jednym z najbardziej znanych punktów widokowych na Tatry jest Gubałówka, uwielbiana góra i kultowa atrakcja Zakopanego.

Choć z jej szczytu widok na miasto, Tatry i Giewont faktycznie zachwyca, to proponujemy wybrać się na spacer ulicą Salamandra w kierunku Kościeliska. Bo najlepsze widoki na majestatyczne krajobrazy tatrzańskich szczytów, czekają na nas podczas podróży koleją krzesełkową PKL na Butorowym Wierchu. Jeśli do tej pory nie korzystaliśmy z tej atrakcji – pora to zmienić!

Zwłaszcza, że od 25 maja ponownie w ramach jednego biletu skorzystamy z obu kolei. Dlatego proponujemy na Gubałówkę wyjechać koleją linowo-terenową, pobyć na jej szczycie, podelektować się krajobrazami i wyruszyć na krótki spacer w kierunku Butorowego Wierchu. To miejsce, do którego nie dociera zbyt wielu turystów, a z którego widoki na panoramę magicznych Tatr są wręcz bajeczne!

Butorowy Wierch – kolej na najlepsze widoki na Tatry!
Butorowy Wierch – kolej na najlepsze widoki na Tatry!

- Trudno chyba wyobrazić sobie piękniejszy widok na majestatyczne Tatry, niż właśnie z Butorowego Wierchu. Zapraszamy wszystkich miłośników przygody i gór do połączenia wyjazdu na Gubałówkę z wycieczką na Butorowy Wierch. Podróż widokową koleją krzesełkową będzie niezapomniana i z pewnością ukarze też nowe oblicze Tatr – mówi Patryk Białokozowicz z zarządu PKL.

Kolej krzesełkowa to również idealna propozycja dla turystów, którzy zatrzymują się w Kościelisku. Dzięki atrakcji mogą oni w bardzo przyjemny sposób wyruszyć na górę i ze szczytu Butorowego Wierchu spacerem odwiedzić szczyt Gubałówki, z której po zjeździe koleją linowo-terenową PKL dotrzeć do centrum Zakopanego.

Ale Butorowy Wierch to nie tylko kolej krzesełkowa, to także wymarzone miejsce na rodzinny piknik, chwile odpoczynku na kocu czy po prostu relaksu i zachwyt bajecznymi widokami na Tatry. Miejsce urzeka, dlatego zdecydowanie warto je odwiedzić oraz celebrować spędzone tam wolne chwile, a także bliskość natury.

Bilety łączone na obie atrakcje - kolej na Gubałówkę oraz Butorowy Wierch - na wybrany dzień dostępne są na stronie www.pkl.pl oraz w biletomatach i kasach.

skionline.pl
Tagi: #ośrodki narciarskie #zakopane #aktywne lato #pkl #tatry #aktywny wypoczynek

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com