skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Całkowity lockdown w Austrii od 22.11.2021

2021.11.19
Kliknij, aby powiększyć.
Rząd Austrii na odbywającej się Tyrolu konferencji prasowej ogłosił całkowity lockdown w całej Austrii od poniedziałku 22.11.2021. Obostrzenia wprowadzone zostają na 10 dni z możliwością przedłużenia na kolejne 10 dni, aby zakończyć się 12 grudnia.
Kolejny lockdown w Austrii ogłosili na konferencji prasowej w piątek rano, kanclerz federalny Alexander Schallenberg i minister zdrowia Wolfgang Mückstein, branża gastronomiczna, kulturalna i eventowa oraz handel detaliczny (z wyjątkiem sklepów na codzienne potrzeby) zostaną zamknięte w poniedziałek 22.11.2021.Po zakończeniu lockdownu ponownie będzie obowiązywać tzw. zasada 2-G ("zaszczepiony, wyleczony"), jak również stosowanie masek FFP2 w wielu obszarach:

w obiektach noclegowych
w obiektach gastronomicznych
w obiektach rekreacyjno-sportowych
w instytucjach kulturalnych
w kolejkach linowych
na jarmarkach
podczas korzystania z usług wymagających bliskiego kontaktu (np. fryzjer)
na imprezach dla 25 osób lub więcej
· Wszelkiego rodzaju testy na koronawirusa (zarówno testy PCR, jak i testy antygenowe) nie są już honorowane jako dokument upoważniający do wstępu.

· W przypadku dokumentów potwierdzających spełnienie wymogów zasady 2-G obowiązuje 4-tygodniowy okres przejściowy. W tym okresie pierwsza dawka szczepionki w połączeniu z testem PCR będzie jeszcze służyć jako dowód wstępu - nie ma więc potrzeby pełnej immunizacji w okresie przejściowym.

· Noszenie maski FFP-2 jest obowiązkowe w sklepach, muzeach i bibliotekach.

· Ważność certyfikatów szczepień zostaje skrócona od 6 grudnia do dziewięciu miesięcy od momentu przyjęcia pełnego szczepienia (poprzednio 12 miesięcy). Następnie konieczne jest przyjęcie kolejnej dawki (zwykle trzeciej) dla utrzymania ważności certyfikatu. Uwaga! Jednorazowa szczepionka Johnson & Johnson będzie uznawana tylko do 3 stycznia 2022 r., po czym konieczna będzie szczepionka przypominająca.

· Dzieci do 12. roku życia są obecnie zwolnione z obowiązku przedstawienia jakiegokolwiek dowodu wstępu (wyjątek stanowi Wiedeń, gdzie testy są obowiązkowe od 6. roku życia).

· Dla dzieci w wieku 12-15 lat obowiązuje tzw. Ninja Pass z austriackich szkół. Opracowywany jest regulamin dla wszystkich tych, którzy nie posiadają Ninja Pass. (W Wiedniu jednak dzieci w wieku 12-15 lat muszą mieć wykonane badanie PCR nie wcześniej niż po 48 godzinach, chyba że były szczepione lub wyzdrowiały).

skionline.pl
Tagi: #ośrodki narciarskie #narty #austria #alpy #gdzie na narty #zima #obostrzenia

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com