skionline.pl stacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Co nowego w 3 Zinnen Dolomity w sezonie 2018/2019

2018.10.24
Co nowego w 3 Zinnen Dolomites w sezonie 2018/2019
Kliknij, aby powiększyć.
Co nowego w 3 Zinnen Dolomites w sezonie 2018/2019
Ośrodek narciarski 3 Zinnen Dolomity, do tej pory trochę słabiej rozpoznawalny wśród polskich narciarzy, w porównaniu ze słynniejszymi sąsiadami takimi jak Alta Badia czy Val Gardena, ma ambicję stać się jednym z najlepszych we włoskich Alpach. Stąd praktycznie w każdym sezonie powstaje tu kilka nowych inwestycji, prawie zawsze z najwyższej półki. Tuż przy granicy z Austrią pracuje się obecnie nad strategią rozwoju, a także dużymi, przyszłościowymi projektami, które mają urzeczywistnić tę śmiałą wizję.
W tym roku największą inwestycja jest budowa nowoczesnej, 6-osobowej kolei krzesełkowej, która zastąpi liczący już ponad 40 lat, tchnący nostalgią za dawnymi czasami, dwumiejscowy wyciąg krzesełkowy. Nowa wyprzęgana kanapa, wyposażana w osłony przeciwwietrzne i podgrzewane siedzenia, to jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie produktów południowotyrolskiej firmy Leitner. Nowa kolej jest szczególnie przyjazna dla dzieci - taśma dobiegowa podnosi się lub opuszcza w zależności od wzrostu dziecka, sprawiając, że wsiadanie jest tak proste i bezproblemowe, jak to tylko możliwe dla młodych narciarzy.


6-osobowa kolej zapewni prawie pełny dostęp do wszystkich stoków narciarskich pod rozległym płaskowyżem Monte Elmo. - Dzięki nowej inwestycji, od początku najbliższego sezonu zimowego, bardzo szerokie i łagodne stoki, idealne dla rodzin z dziećmi i początkujących narciarzy, z pewnością zyskają na popularności - komentuje Mark Winkler, dyrektor zarządzający ośrodkiem 3 Zinnen Dolomites.

Oprócz nowoczesnej infrastruktury, stacja 3 Zinnen Dolomity inwestuje również w instalację zaśnieżającą. W tym roku zmodernizowany system naśnieżania stanie się jednym z najnowocześniejszych, największych i najbardziej wydajnych w całych północnych Włoszech. Będzie ona w stanie zapewnić odpowiednią do jazdy pokrywę śniegu w ciągu 40 godzin od rozpoczęcia pracy, oczywiście przy sprzyjających warunkach pogodowych. Tym samym ośrodek będzie w stanie wykorzystać nawet stosunkowo krótkie oziębienie, by zaśnieżyć trasy i uruchomić stację w pożądanym terminie.

3 Zinnen Dolomity
3 Zinnen Dolomity

Integralną częścią nowego systemu jest najnowocześniejsza przepompownia, pierwsza we Włoszech z kompletnym systemem hydraulicznym ze stali nierdzewnej. Istotną rolę odgrywa także nowy zbiornik wody o pojemności prawie 100 000 m³. Jak wyjaśnia Mark Winkler - Bez takiego rozwiązania nie byłoby już możliwe sprostanie rosnącym wymaganiom naszych klientów i zagwarantowanie optymalnej jakości śniegu na stokach na początku sezonu.

Zwiększy się także ilość i różnorodność tras narciarskich w ośrodku narciarskim. Od zimy 2018/2019 w 3 Zinnen Dolomity przybędą dwa nowe stoki: łatwa niebieska alternatywa dla istniejącego czarnego zjazdu Kristlerhang, a także nowy zjazd biegnący od stoków Croda Rossa w kierunku Signaue, łatwego niebieskiego stoku idealnego do jazdy szerokim łukiem.

Nowa mapa ośrodka
Nowa mapa ośrodka

W ośrodku pojawią się także najbliższej zimy nowe atrakcje rodzinne. Dwa Family Funslopes, jeden w Croda Rossa i drugi na szczycie Monte Elmo, uzupełnią już obszerną ofertę dla rodzin. Przypomnijmy - składa się na nią kilkanaście różnych atrakcji, w tym rodzinne schronisko narciarskie Monte Baranci, kilka wyciągów narciarskich dla początkujących, jedyne stado reniferów w Alpach, Szlak Rudiego Renifera - wspierający naukę jazdy na nartach, dwa tory saneczkowe z połączonymi wyciągami i taśmami, a także liczne rodzinne restauracje i szkoły narciarskie. Nowe atrakcje są specjalną mieszanką zakręconych zakrętów, fal, tuneli śnieżnych, mostów, a nawet ślimaków. Zabawa dla całej rodziny jest gwarantowana!

3 Zinnen Dolomity
Kliknij, aby powiększyć.
3 Zinnen Dolomity

W sezonie zimowym 2018/2019 w ośrodku narciarskim powstanie nowa restauracja "Zin Fux" w Signaue, naprzeciwko kultowej Pollaio. Zbudowana w nowoczesnym, alpejskim stylu z użyciem dużej ilości drewna i szklanymi fasadami, będzie z pewnością atrakcją dla smakoszy i miłośników odpoczynku miejscach o wyjątkowych walorach estetycznych.

W 3 Zinnen Dolomity rozpoczęły się w tym roku prace - planistyczne, organizacyjne administracyjne, który mają zdecydowanie zwiększyć potencjał narciarski regionu i wprowadzić go do narciarskiej "Ligi Mistrzów". 3 Zinnen Dolomity ma bowiem w niedalekiej przyszłości zostać połączony z ośrodkiem narciarskim Thurnthaler w Austrii oraz z Skiarea Val Comelico we włoskim Veneto. Połączenie to zwiększy ilość dostępnych tras na jednym karnecie z obecnych 110 km tras narciarskich do 160 km, na dodatek położonych w prawdopodobnie najpiękniejszym zakątku Dolomitów UNSECO.

3 Zinnen Dolomity
3 Zinnen Dolomity

Planowana rozbudowa sprawi, że ośrodek narciarski będzie pierwszym i jedynym ośrodkiem narciarskim w całym regionie Dolomiti Superski, który wykroczy poza granicę włoską i połączy dwa kraje i trzy regiony. Nawiązanie kontaktu z trzema różnymi kulturami i kuchniami - Południowym Tyrolu, Włochami i Austriakami - będzie możliwe podczas jednego dnia na nartach. To z pewnością będzie coś wyjątkowego. A przecież wyjątkowe miejsca kochamy najbardziej…

Tagi: #ośrodki narciarskie #włochy #południowy tyrol #3 zinnen dolomites #tre cime #dolomity

Powrót

Zobacz
Drei Zinnen Dolomiten w Południowym Tyrolu
Drei Zinnen Dolomiten w Południowym Tyrolu
Drei Zinnen Dolomiten w Południowym Tyrolu
Top Residence Kurz Top Residence Kurz

Val Senales, Maso Corto
Południowy Tyrol, Włochy

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2019