skionline.pl stacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Co nowego w 3 Zinnen Dolomity w sezonie 2018/2019

2018.10.24
Co nowego w 3 Zinnen Dolomites w sezonie 2018/2019
Kliknij, aby powiększyć.
Co nowego w 3 Zinnen Dolomites w sezonie 2018/2019
Ośrodek narciarski 3 Zinnen Dolomity, do tej pory trochę słabiej rozpoznawalny wśród polskich narciarzy, w porównaniu ze słynniejszymi sąsiadami takimi jak Alta Badia czy Val Gardena, ma ambicję stać się jednym z najlepszych we włoskich Alpach. Stąd praktycznie w każdym sezonie powstaje tu kilka nowych inwestycji, prawie zawsze z najwyższej półki. Tuż przy granicy z Austrią pracuje się obecnie nad strategią rozwoju, a także dużymi, przyszłościowymi projektami, które mają urzeczywistnić tę śmiałą wizję.
W tym roku największą inwestycja jest budowa nowoczesnej, 6-osobowej kolei krzesełkowej, która zastąpi liczący już ponad 40 lat, tchnący nostalgią za dawnymi czasami, dwumiejscowy wyciąg krzesełkowy. Nowa wyprzęgana kanapa, wyposażana w osłony przeciwwietrzne i podgrzewane siedzenia, to jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie produktów południowotyrolskiej firmy Leitner. Nowa kolej jest szczególnie przyjazna dla dzieci - taśma dobiegowa podnosi się lub opuszcza w zależności od wzrostu dziecka, sprawiając, że wsiadanie jest tak proste i bezproblemowe, jak to tylko możliwe dla młodych narciarzy.


6-osobowa kolej zapewni prawie pełny dostęp do wszystkich stoków narciarskich pod rozległym płaskowyżem Monte Elmo. - Dzięki nowej inwestycji, od początku najbliższego sezonu zimowego, bardzo szerokie i łagodne stoki, idealne dla rodzin z dziećmi i początkujących narciarzy, z pewnością zyskają na popularności - komentuje Mark Winkler, dyrektor zarządzający ośrodkiem 3 Zinnen Dolomites.

Oprócz nowoczesnej infrastruktury, stacja 3 Zinnen Dolomity inwestuje również w instalację zaśnieżającą. W tym roku zmodernizowany system naśnieżania stanie się jednym z najnowocześniejszych, największych i najbardziej wydajnych w całych północnych Włoszech. Będzie ona w stanie zapewnić odpowiednią do jazdy pokrywę śniegu w ciągu 40 godzin od rozpoczęcia pracy, oczywiście przy sprzyjających warunkach pogodowych. Tym samym ośrodek będzie w stanie wykorzystać nawet stosunkowo krótkie oziębienie, by zaśnieżyć trasy i uruchomić stację w pożądanym terminie.

3 Zinnen Dolomity
3 Zinnen Dolomity

Integralną częścią nowego systemu jest najnowocześniejsza przepompownia, pierwsza we Włoszech z kompletnym systemem hydraulicznym ze stali nierdzewnej. Istotną rolę odgrywa także nowy zbiornik wody o pojemności prawie 100 000 m³. Jak wyjaśnia Mark Winkler - Bez takiego rozwiązania nie byłoby już możliwe sprostanie rosnącym wymaganiom naszych klientów i zagwarantowanie optymalnej jakości śniegu na stokach na początku sezonu.

Zwiększy się także ilość i różnorodność tras narciarskich w ośrodku narciarskim. Od zimy 2018/2019 w 3 Zinnen Dolomity przybędą dwa nowe stoki: łatwa niebieska alternatywa dla istniejącego czarnego zjazdu Kristlerhang, a także nowy zjazd biegnący od stoków Croda Rossa w kierunku Signaue, łatwego niebieskiego stoku idealnego do jazdy szerokim łukiem.

Nowa mapa ośrodka
Nowa mapa ośrodka

W ośrodku pojawią się także najbliższej zimy nowe atrakcje rodzinne. Dwa Family Funslopes, jeden w Croda Rossa i drugi na szczycie Monte Elmo, uzupełnią już obszerną ofertę dla rodzin. Przypomnijmy - składa się na nią kilkanaście różnych atrakcji, w tym rodzinne schronisko narciarskie Monte Baranci, kilka wyciągów narciarskich dla początkujących, jedyne stado reniferów w Alpach, Szlak Rudiego Renifera - wspierający naukę jazdy na nartach, dwa tory saneczkowe z połączonymi wyciągami i taśmami, a także liczne rodzinne restauracje i szkoły narciarskie. Nowe atrakcje są specjalną mieszanką zakręconych zakrętów, fal, tuneli śnieżnych, mostów, a nawet ślimaków. Zabawa dla całej rodziny jest gwarantowana!

3 Zinnen Dolomity
Kliknij, aby powiększyć.
3 Zinnen Dolomity

W sezonie zimowym 2018/2019 w ośrodku narciarskim powstanie nowa restauracja "Zin Fux" w Signaue, naprzeciwko kultowej Pollaio. Zbudowana w nowoczesnym, alpejskim stylu z użyciem dużej ilości drewna i szklanymi fasadami, będzie z pewnością atrakcją dla smakoszy i miłośników odpoczynku miejscach o wyjątkowych walorach estetycznych.

W 3 Zinnen Dolomity rozpoczęły się w tym roku prace - planistyczne, organizacyjne administracyjne, który mają zdecydowanie zwiększyć potencjał narciarski regionu i wprowadzić go do narciarskiej "Ligi Mistrzów". 3 Zinnen Dolomity ma bowiem w niedalekiej przyszłości zostać połączony z ośrodkiem narciarskim Thurnthaler w Austrii oraz z Skiarea Val Comelico we włoskim Veneto. Połączenie to zwiększy ilość dostępnych tras na jednym karnecie z obecnych 110 km tras narciarskich do 160 km, na dodatek położonych w prawdopodobnie najpiękniejszym zakątku Dolomitów UNSECO.

3 Zinnen Dolomity
3 Zinnen Dolomity

Planowana rozbudowa sprawi, że ośrodek narciarski będzie pierwszym i jedynym ośrodkiem narciarskim w całym regionie Dolomiti Superski, który wykroczy poza granicę włoską i połączy dwa kraje i trzy regiony. Nawiązanie kontaktu z trzema różnymi kulturami i kuchniami - Południowym Tyrolu, Włochami i Austriakami - będzie możliwe podczas jednego dnia na nartach. To z pewnością będzie coś wyjątkowego. A przecież wyjątkowe miejsca kochamy najbardziej…

Tagi: #ośrodki narciarskie #włochy #południowy tyrol #3 zinnen dolomites #tre cime #dolomity

Powrót

Zobacz
Drei Zinnen Dolomiten w Południowym Tyrolu
Drei Zinnen Dolomiten w Południowym Tyrolu
Drei Zinnen Dolomiten w Południowym Tyrolu
Villa Hubertus Villa Hubertus

Olang
Południowy Tyrol, Włochy

Alpin Panorama Hotel Hubertus Alpin Panorama Hotel Hubertus

Valdora
Południowy Tyrol, Włochy

Bergland Hotel Sölden Bergland Hotel Sölden

Sölden
Tyrol, Austria

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Top Residence Kurz Top Residence Kurz

39020 Val Senales, Maso Corto
Południowy Tyrol, Włochy
7 noclegów - 7,00 za osobę
7 noclegów - 7,00 za osobę
7 noclegów - 7,00 za osobę
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2019