skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Co nowego w San Martino di Castrozza w sezonie 2018-19

2018.11.09
Nowa kolej Colbricon Express
Kliknij, aby powiększyć.
Nowa kolej Colbricon Express
Jeden z najpiękniejszych ośrodków narciarskich w Dolomitach - San Martino i Castrozza przygotował w nadchodzącym sezonie kilka nowości, które powinny ucieszyć narciarzy. Przede wszystkim uwagę zwraca nowa inwestycja - kolej Colbricon Express , nowoczesna 10-osobowa gondola. W kilku miejscach zmodernizowano także trasy zjazdowe, dzięki czemu zwiększy się komfort nie tylko wjazdu do góry, ale także i jazdy na nartach.
W ostatnich sezonach gospodarze ośrodka San Martino skoncentrowali się przede wszystkim na modernizacji systemów zaśnieżających, dzięki czemu nawet przy skromnych opadach śniegu, ośrodek gwarantuje znakomite warunki na trasach praktycznie od samego początku sezonu. Mieliśmy zresztą okazję przekonać się o tym w ubiegłym roku, kiedy to odwiedziliśmy ten malowniczy zakątek Trentino, przy wielkim deficycie naturalnego śniegu (zdjęcia możecie zobaczyć tutaj).

W tym roku największa inwestycją w regionie jest budowa nowej kolei Colbricon Express. , wyprzęgana gondola ułatwi dostęp do terenu Ces, znacznie skracając czas wjazdu (5.30 minuty w porównaniu do poprzednio 21 minut…). Od dolnej stacji Bellaria na początek tras Valbonetta, będzie mogła przewieźć 2000 osób na godzinę. Trasa kolei pokonuje 359 metrów wysokości i posiada 43 gondole.

Przy okazji budowy kolejki zostały także zmodernizowane stoki Bellaria i Valbonetta. Doskonałe wiadomości zatem dla wszystkich miłośników San Martino, którzy co roku powracają do tego malowniczego miejsca, który nie tylko jest jednym z najpopularniejszych obszarów wśród narciarzy. Są to także najczęściej w ośrodku wybierany przez instruktorów prowadzących kursy dla małych narciarzy, gości on również liczne zawody slalomowe - narciarskie i snowboardowi.


Również przy drugiej głównej bramie - Carosello delle Malghe, w strefie narciarskiej Tognola, kontynuowane są prace nad poszerzeniem trasy łączącej szczyt Tognola z odjazdem wyciągu krzesełkowego Rododendron. Montowany jest także na tym odcinku nowy systemu naśnieżania.

San Martino di Castrozza to idealne miejsce dla osób szukających niezapomnianych wrażeń narciarskich i krajobrazowych. Pozwala połączyć zabawę na śniegu z urokiem bytności w o toczeniu wyjątkowej przyrody i zapierającymi dech w piersiach widokami na Pale di San Martino - największego zespołu górskiego w Dolomitach wpisanych na Litę UNESCO. Ci, którzy chcą wyjść poza schematy, uprawiając narciarstwo alpejskie i freeride, mogą zawsze wybrać spektakularne stoki Passo Rolle, korzystając z instalacji wyciągowych Paradiso lub Castellazzo, lub najtrudniejsze warunki płaskowyżu, dające się osiągnąć za pomocą wyciągów Colverde-Rosetta.

Nasza relacja z ośrodka narciarskiego "San Martino di Castrozza - twarzą w twarz z Dolomitami"

Więcej informacji o San Martino di Castrozza można znaleźć w naszym portalu

Więcej informacji o Trentino na stronie www.visittrentino.info

pk/skionline.pl

skionline.pl
Tagi: #ośrodki narciarskie #trentino #narty #dolomity #włochy #nowości #san martino di castrozza

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com