skionline.plstacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Cybergogle dla narciarzy w Ski amade

2015.09.20
Cybergogle dla narciarzy w Ski amade
Kliknij, aby powiększyć.
Cybergogle dla narciarzy w Ski amade
Ski amadé europejskim pionierem dzięki nowym inteligentnym goglom. Po raz pierwszy informacje o regionie narciarskim dostępne w cybergoglach.
Praktyczna aplikacja Ski amadé Guide dostępna jest już od trzech lat - bezpłatnie zarówno na iPhone’y, jak i telefony z systemem Android. W nadchodzącym sezonie zimowym austriacki związek narciarski Ski amadé planuje wprowadzić kolejne przełomowe rozwiązanie w dziedzinie nowoczesnych technologii informacyjnych - Smart Ski Goggles, czyli inteligentne gogle narciarskie.

Zobacz także:

Informacje o ośrodku narciarskim tuż przed oczami? Koniec z uciążliwym rozkładaniem map i szukaniem trasy! To wszystko umożliwiają nowe cybergogle narciarskie. Związek narciarski Ski amadé już w sezonie zimowym 2014/15, jako pierwszy w Europie, wprowadził na rynek cybergogle wyposażone w informacje narciarskie. Ten największy austriacki związek narciarski składa się z 5 regionów: Salzburger Sportwelt, Schladming-Dachstein, Gastein, Hochkönig oraz Großarltal i oferuje w sumie ponad 760 km tras narciarskich, 270 wyciągów oraz 260 barów i restauracji dla narciarzy.

Cybergogle dla narciarzy w Ski amade
Cybergogle dla narciarzy w Ski amade

- Zawsze staramy się zapewniać naszym gościom jak najwięcej niezapomnianych przeżyć. Inteligentne gogle narciarskie to nasze najnowsze osiągnięcie - mówi dr Christoph Eisinger, dyrektor zarządzający Ski amadé. Za koncept od strony technicznej, atrakcyjność dla użytkowników i przyszłą użyteczność ekonomiczną oprogramowania gogli odpowiada firma Evolaris w ścisłej współpracy ze spółką Schladming 2030, a także partnerami Schladming-Dachstein, Ski amadé i innymi.

Innowacyjne rozwiązanie wprowadzane przez Ski amadé bazuje na istniejącej już aplikacji mobilnej Ski amadé Guide, w oparciu o którą Evolaris opracował nowe oprogramowanie na gogle. Dzięki niemu informacje o regionie narciarskim są dostępne bezpośrednio w tym urządzeniu.

Cybergogle dla narciarzy w Ski amade
Cybergogle dla narciarzy w Ski amade

Za pomocą aplikacji cybergogle mogą gromadzić np. informacje dotyczące ciekawych miejsc, prognozy pogody, informacje o stanie tras i wyciągów narciarskich oraz komunikaty dotyczące bezpieczeństwa. Są one widoczne w prawym dolnym rogu pola widzenia użytkownika. Za pomocą ustawień bezpieczeństwa można skonfigurować gogle tak, aby po przekroczeniu przez narciarza określonej prędkości komunikaty znikały - wszystko po to, by nie odwracać niepotrzebnie uwagi użytkownika. Po udanej premierze zeszłej zimy aplikację wzbogacono o kolejne funkcje. W sezonie 2015/2016 zakres danych gromadzonych przez inteligentne gogle jeszcze się powiększy. Amatorzy białego szaleństwa będą teraz informowani o atrakcjach, obok których przejeżdżają, aby nic im nie umknęło. Za pięćdziesiąt metrów kameralny bar? W goglach pojawi się odpowiedni komunikat. Doskonały punkt widokowy na skraju trasy? Gogle na pewno o tym poinformują. Informacje te będą się zawsze pojawiać w prawym dolnym rogu i w takim rozmiarze, aby były czytelne, a jednocześnie nie ograniczały pola widzenia. Nowością będą również informacje o regulaminie tras oraz kamery internetowe, transmitujące aktualne obrazy z okolicy. Użytkownik będzie mógł ponadto dokonać indywidualnego ustawienia prędkości, po której przekroczeniu gogle się wyłączą.

Cybergogle dla narciarzy w Ski amade
Cybergogle dla narciarzy w Ski amade

Cybergogle dostępne są w modelu Smith IO Recon we wszystkich 25 punktach Intersport Rent na terenie Ski amadé. Ich wypożyczenie kosztuje 19 euro dziennie.

Opracowany przez firmę Recon minikomputer z wbudowanym łączem Wi-Fi i GPS może być wykorzystywany w określonych modelach gogli różnych marek. Za pomocą portu USB na gogle wgrywane będą informacje z aplikacji Ski amadé Guide. Obsługę inteligentnych gogli zapewni mały, umieszczony na przegubie dłoni pilot. Informacje o kierunku jazdy i odległości do najbliższego punktu gastronomicznego lub do najbliższego wyciągu będą się pojawiać nawet w trybie offline. Gdy tylko gogle znajdą się w zasięgu sieci Wi-Fi, będą wyświetlane w nich również aktualne informacje o pogodzie oraz o statusie tras i wyciągów narciarskich.


Źródło: Ski amade

Tagi: #austria #ski amade #schladming #flachau #gastein #hochkonig

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2021