skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Czadowe zakończenie lata!

2023.08.23
Czadowe zakończenie lata!
Kliknij, aby powiększyć.
Czadowe zakończenie lata!
Ostatnie dni wakacji przed nami. Aby zostały one na długo w naszej pamięci proponujemy relaks i długi spacer w bliskości z naturą, wycieczki rowerowe czy retro potańcówki. Dobrym pomysłem będzie też udział w przygotowanych dodatkowych wydarzeniach na zakończenie wakacji, a te już 26 i 27 sierpnia czekają na nas w solińskim ośrodku turystycznym Grupy PKL.
Choć kalendarzowe lato zakończy się 22 września, to wielu z nas już teraz żegna beztroski wakacyjny czas. Ostatnie dni sierpnia warto dobrze wykorzystać oraz nacieszyć się jeszcze atmosferą wakacji. Jeśli szukamy ciekawych wyjazdowych inspiracji, góry będą dobry pomysłem. Zachwycą nie tylko krajobrazami, ale i atrakcjami, których jak się okazuje w ośrodkach turystycznych PKL nie brakuje.

Czadowe zakończenie wakacji w Solinie


Jak zakończyć wakacje to w czadowym stylu! Już 26 i 27 sierpnia w ośrodku PKL Solina na turystów czeka pożegnanie lata po bieszczadzku. Koncerty, strefa rozrywki, kącik dla malucha – zdecydowanie umilą ostatni weekend sierpnia. Wśród atrakcji nie zabraknie również muzyki na żywo oraz wyjątkowych niespodzianek.

Przy dolnej stacji kolei PKL Solina turystów przywitają szczudlarze, którzy zadbają o dobrą zabawę i pamiątki. Od 18:00 na plenerowej scenie, która dostępna będzie obok Wieży Widokowej przy stacji górnej kolei, zagości zespół muzyczny Żmije.

Chętni skorzystają ze strefy relaksu, w której na wygodnych leżakach odpoczną oraz będą mogli podziwiać widoki na zakole Sanu. Strefa dostępna będzie tuż obok sceny plenerowej. Natomiast na najmłodszych uczestników wydarzenia czekać będzie Kącik Malucha, który pozwoli na twórczą zabawę, a w Parku Tajemnicza Solina oprócz stałych atrakcji dodatkowe wydarzenia. Wyjątkowe spektakle Czadowego Feliksa i Świtezianki Barbarelli, przeniosą najmłodszych w bajkowy świat fantazji.

Ale to nie wszystko! Tradycyjna regionalna kuchnia oraz grillowe specjały czekać będą zarówno w Karczmie Jawor oraz bistro Czadowe Gary.

A jeśli mało nam będzie emocji oraz poczujemy niedosyt atrakcji, to w pierwszy weekend września (2-3.09) w solińskim ośrodku turystycznym Grupy PKL, będziemy mogli wziąć udział w podobnych plenerowych wydarzeniach.

Turyści wybierający się do Soliny wraz z dziećmi, mogą znaleźć bilety łączone oraz dodatkowe zniżki. Pakietowe propozycje cenowe biletów w sklepie internetowym PKL są nie lada atrakcją i pozwalają zaoszczędzić w domowym budżecie.

Za przejazd gondolą widokową dwóch osób dorosłych oraz dwójki dzieci, kupiony w pakiecie wraz z biletami do parku rozrywki Tajemnicza Solina, zapłacimy 62 zł za osobę (249 zł za 4 osoby). W ramach zakupionego biletu możemy nad solińską zaporą podziwiać widoki z wysokości gondoli oraz poznawać bieszczadzkie legendy w parku rozrywki, jednym słowem korzystać z całodziennej i wyjątkowej w skali kraju atrakcji.

Dzieci do 4 roku życia mogą korzystać za darmo ze wszystkich atrakcji.
Na ponad 50-metrową Wieżę Widokową wjedziemy windą za 15 zł (dzieci) i 19 zł (dorośli). Widoki z wieży są niezapomnianym zakończeniem wizyty w solińskim ośrodku turystycznym PKL. Bilety warto wcześniej kupić przez Internet, dzięki temu skorzystamy z promocyjnych ceny w pakietach łączonych.

Letnie dni w stylu retro na Górze Parkowej


Koniec wakacji to również czas sentymentalnych powrotów do przeszłości, a tych nie zabraknie na Górze Parkowej w Krynicy-Zdrój. W ośrodku turystycznym Grupy PKL skorzystamy z retro atrakcji. Czeka nas tutaj przejazd zabytkowymi i odrestaurowanymi wagonami kolei linowo-terenowej, kompleks Rajskich Ślizgawek, znajdujący się na szczycie Góry Parkowej czy wystawa, którą możemy odwiedzać na deptaku Krynicy-Zdrój, tuż przy dolnej stacji kolei PKL.

Jeśli jesteśmy miłośnikami pląsów na świeżym powietrzu, szczególnie warto wybrać się do krynickiego ośrodka turystycznego. Jeszcze do 1 września możemy wziąć udział w retro fajfach z muzyką na żywo. Stylowe potańcówki z lat 30. ubiegłego wieku, zdecydowanie umilą nam końcówkę wakacji. Spotkania z muzyką na żywo odbywają się na dziedzińcu Parkowej Restauracji od poniedziałku do piątku w godz. 15:00-18:00.

Aktywnie na Jaworzynie


Relaks w otoczeniu gór, brak monotonii oraz mnóstwo aktywności na świeżym powietrzu wciąż czeka na nas w ośrodku turystycznym Grupy PKL na Jaworzynie Krynickiej. Oprócz stałych atrakcji takich jak: przejazd koleją na szczyt Jaworzyny czy podziwianie krajobrazów z wysokości platformy widokowej, turyści odwiedzający to miejsce skorzystają z nietuzinkowych atrakcji przygotowanych zarówno dla najmłodszych oraz starszych.

Do końca sierpnia chętni mogą nadal skorzystać z pieszych wycieczek z przewodnikiem czy wspólnych biegów po najlepszych ścieżkach Beskidu Sądeckiego. Miłośnicy rowerów MTB wezmą udział w wycieczkach rowerowych, prowadzonych przez wykwalikowanych instruktorów. A jeśli do tej pory jeszcze nie mieliśmy okazji uczestniczyć w zajęciach Tai Chi, warto skorzystać z wakacyjnej propozycji na Jaworzynie Krynickiej.

Ostatnie dni wakacji pełne Żaru


Mnóstwo letnich aktywności czeka na turystów odwiedzających Beskid Mały z Górą Żar w Międzybrodziu Żywieckim.

W tutejszym ośrodku turystycznym PKL, pasjonaci górskiej jazdy rowerowej spróbują swoich sił na czterech trasach o różnym stopniu trudności. Dostępny jest tutaj również jedyny w Polsce Skill Park – Żarogang. Dodatkowo każdy, kto chce rozpocząć swoją przygodę z downhillem, może skorzystać z wypożyczalni rowerów oraz przejść szkolenie pod czujnym okiem wykwalifikowanych instruktorów. Przygoda i adrenalina – gwarantowane!

Na najmłodszych wakacyjne przygody czekają w strefie zabaw. Koniec lata warto wykorzystać na rodzinną integrację, której z całą pewnością dostarczy nam gra terenowa – Beskidzki Detektyw. Kupując w pakiecie bilet na dwie koleje – Górę Żar oraz Mosorny Groń w Zawoi – otrzymamy do rozwiązania zagadki, których odpowiedzi ukryte są na terenie tych dwóch ośrodków turystycznych Grupy PKL. Rozpoczynając zabawę z grą terenową do końca października mamy czas, by zrealizować bilet łączony i rozwiązać łamigłówki Beskidzkiego Detektywa. Szczegóły gry znajdują się na stronie pkl.pl.

Atrakcje dla całej rodziny na Mosornym Groniu


Ośrodek turystyczny PKL na Mosornym Groniu w Zawoi warto odwiedzić jeszcze w tegoroczne wakacje, ponieważ kryje on w sobie dodatkowe odpowiedzi na zagadki gry terenowej – Beskidzki Detektyw.

Miejsce zachwyca krajobrazami, a sam Mosorny Groń znajduje się u progu Parku Narodowego. Z jego szczytu możemy zachwycać się najlepszymi widokami na Królową Beskidów - Babią Górę.

W ośrodku PKL na turystów czekają trasy rowerowe, dedykowane pasjonatom downhillu. Na szczycie znajduje się wieża widokowa, z której panorama na pobliskie szczyty jest wyjątkowa. Tutaj również znajduje się wyjątkowa i regionalna Karczma Mosorny Groń udostępniona tego lata po gruntownym remoncie.

Wakacyjny chillout na Gubałówce


Jeśli do tej pory nie mieliśmy okazji, by wypocząć na plaży, proponujemy udać się na tę najwyżej położoną w kraju, która znajduje się na zakopiańskiej Gubałówce. Na wygodnych leżakach, w otoczeniu górskiej przyrody i z widokiem na Tatry zrelaksujemy się oraz poprawimy nastrój na zakończenie wakacji.

Do końca sierpnia będziemy mogli również wziąć udział w wydarzeniach organizowanych w ramach „Letniej strefy rozrywki”. Rodzinne animacje czy Góralskie Śpasy poprawią nam humor i dodadzą dobrej energii. Koniec lata to zdecydowanie odpowiedni moment na takie inicjatywy.

Zarówno najmłodszych, jak i nieco starszych zachęcamy, by skorzystali z wciąż dostępnych dwóch torów summer tubbingowych, po których zjedziemy na specjalnych pontonach. Zabawa i emocje gwarantowane! W ramach wakacyjnej promocji przy zakupie jednego przejazdu, drugi dostaniemy za symboliczną złotówkę.

Do końca września możemy podziwiać najlepsze widoki na Tatry podczas podróży koleją krzesełkową PKL na Butorowym Wierchu. Jeśli do tej pory nie korzystaliśmy z tej atrakcji – pora to zmienić! Zwłaszcza, że w ramach biletu zakupionego na przejazd koleją linowo-terenową PKL Gubałówka, skorzystamy również z tej atrakcji.

Wakacje na najwyższym poziomie


W wakacyjne dni, które jeszcze pozostały przed nami, warto wybrać się na Kasprowy Wierch, z którego widok na szczyty Tatr jest niezwykły. Jeszcze do końca sierpnia będziemy mogli wyjechać na górę wagonikiem kolei linowej PKL o godzinie 7:00, by tam powitać dzień. Natomiast ostatni kurs kolei na Kasprowy Wierch w sierpniu jest o godzinie 19:00, by miłośnicy zachodów słońca mogli podziwiać niezwykłe jego pejzaże. ​

Do końca września będziemy mogli wziąć udział w akcji edukacyjnej #StacjaEdukacja, w ramach której na Kasprowym Wierchu wysłuchamy ciekawych opowieści przewodników. Prelekcje dotyczą Tatr, ochrony przyrody, tatrzańskiej fauny i flory oraz bezpieczeństwa w górach.

A jeśli chcemy zobaczyć Dolinę Gąsienicową w letnim wydaniu, nic prostszego! Wciąż dostępna jest oferta, w ramach której posiadając tourpass na kolej linową PKL Kasprowy Wierch, dodatkowo skorzystamy z widokowego przejazdu koleją krzesełkową w Dolinie Gąsienicowej. Podróż prowadzona jest tylko od i do stacji górnej na Kasprowym Wierchu.

Planując wycieczkę na Kasprowy Wierch warto z wyprzedzeniem – na wybrany dzień oraz godzinę – zarezerwować i zakupić bilety w sklepie on-line, w ten sposób unikniemy oczekiwania do kas.

W ośrodku PKL Kasprowy Wierch, w zależności od preferowanej godziny wyjazdu, tourpassy (bilety) on-line kupimy w różnych cenach. W godzinach wczesnoporannych, a także popołudniowych – rzadziej wybieranych przez turystów – tourpassy (bilety) kupimy nawet w cenach obowiązujących w niskim sezonie czy podobnych do tych z zeszłego roku. Za tourpass ulgowy na Kasprowy Wierch, kupowany w sklepie internetowym zapłacimy 79 zł oraz 99 zł za tourpass normalny (góra-dół). Dlatego PKL zachęcają do rezerwacji i zakupu tourpassów również na godziny mniej popularne turystycznie, czyli poranne, popołudniowe i wieczorne.

Dodatkowo na Kasprowy Wierch dzieci do 4 roku życia wyjadą za darmo. Natomiast dzieci powyżej 4 lat, młodzież szkolna, studenci, a także seniorzy po 65 roku skorzystają ze zniżek. Honorowana jest także karta dużej rodziny.

Wszystkie informacje na temat wakacyjnych aktywności oraz przygotowanych atrakcji znajdują się na stronie pkl.pl.

skionline.pl
Tagi: #ośrodki narciarskie #pkl #krynica zdrój #góra żar #mosorny groń #gubałówka

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com