skionline.pl stacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Czas na kolejną odsłonę zimowych ferii w Zieleńcu!

2019.01.27
Czas na kolejną odsłonę zimowych ferii w Zieleńcu!
Kliknij, aby powiększyć.
Czas na kolejną odsłonę zimowych ferii w Zieleńcu!
Piękna, mroźna i śnieżna zima, doskonałe warunki narciarskie, mnóstwo wydarzeń, imprez i atrakcji, ale też edukacja o bezpieczeństwie oraz nauka jazdy na nartach i snowboardzie. Tak w skrócie przedstawia się plan na najbliższe dwa tygodnie, czyli na okres zimowych ferii na Dolnym Śląsku, Mazowieckim, Opolskim i Zachodnio Pomorskim.

Zobacz także:

Zieleniec Ski Arena to jeden z największych w Polsce ośrodków narciarskich, który od lat cieszy się bardzo dużą popularnością również w trakcie zimowej przerwy w nauce. 23 kilometry zróżnicowanych tras stają się na kilka tygodni idealnym miejscem na zimowy wypoczynek, którego rodzaj zależy od narciarskich umiejętności. Uzupełnieniem infrastruktury do uprawiania narciarstwa alpejskiego są kilometry wiodących grzbietem Gór Orlickich trasy biegowe oraz piękne szlaki piesze również Gór Bystrzyckich. Efektywnemu wypoczynkowi sprzyja zieleniecki, zbliżony do alpejskiego mikroklimat.

Napięty harmonogram


Już najbliższy weekend, czyli 26 i 27 stycznia będzie bogaty w atrakcje dla wszystkich w wypoczywających w Zieleńcu gości. W tym czasie do stacji narciarskiej zawita telewizja TVN z Projektem Zima 2019, radio Eska z Eska Winter City, Radio Wrocław ze specjalnym studiem, z którego nadawany będzie program oraz goście z Radia Opole, którzy będą u nas przez trzy kolejne weekendy.

Czas na kolejną odsłonę zimowych ferii w Zieleńcu!
Czas na kolejną odsłonę zimowych ferii w Zieleńcu!

To jednak nie koniec atrakcji - przez cały weekend fani sportów zimowych będą mogli bawić się też w specjalnej strefie Milki, która przygotowała długą listę atrakcji z czekoladą na czele.

Jeszcze w trakcie trwania zimowych ferii na Dolnym Śląsku (do 10 lutego) w Zieleńcu odbędą się kolejne zawody z cyklu Dziecięcego Pucharu Orlicy (edycja dolnośląska), natomiast 8 lutego po raz kolejny zawita na tutejsze stoki radio Eska z projektem Eska Winter City (tym razem na stoki Nartoramy). 9 lutego stacja zaprasza również na testy sprzętu narciarskiego firmy Elan - jednej z najlepszych na świecie marek.

Wydarzenia na stokach i poza nimi


Dodajmy, że również sam Zieleniec przygotował w trakcie ferii liczne wydarzenia, na które zaproszeni są wszyscy goście stacji przyjeżdżający tu na dłużej, ale też Ci odwiedzający stację na jednodniowe #szusowanko.

Czas na kolejną odsłonę zimowych ferii w Zieleńcu!
Czas na kolejną odsłonę zimowych ferii w Zieleńcu!

Przez cały okres ferii można się doskonale bawić również poza stokiem. W każdy poniedziałek w krytej ujeżdżalni na stoku Rancho Gryglówka zaprasza dzieci na oprowadzanki na koniu. W wtorki można wspólnie pobiesiadować przy ognisku przy klimatycznym schronisku PTTK Orlica. Środy zarezerwowane są natomiast na animacje na śniegu które co tydzień przeprowadza inna szkoła narciarsko - snowboardowa. W czwartki zaprasza ośrodek Hanka na taneczne czwartki (19:00 - 23:00), codziennie potańczyć można również w klubie Joy 21 Hanka oraz w dyskotece "5". Natomiast w każdy piątek odbywają się prelekcje w ramach akcji "Bezpieczne #szusowanko" (1 i 8 lutego, w Vital & SPA Resort Szarotka o godzinie 18:00). Są one organizowane wspólnie przez przedstawicieli stacji narciarskiej oraz GOPR. W ich trakcie poruszane są ważne kwestie dotyczące zasad i bezpieczeństwa na stokach, szerzej przedstawiana jest także działalność Wałbrzysko-Kłodzkiej Grupy GOPR.

12 godzin #szusownka dziennie


Gęsta sieć wyciągów i kolei, których w sumie znajduje się w Zieleńcu 29 (6 kolei kanapowych, w tym jednak gondolowo-kanapowa) oraz 23 kilometry tras, dostępne są dla narciarzy i snowboardzistów przez 12 godzin dziennie. Dodatkowo są one tak ułożone, aby możliwy był przejazd z jednego końca ośrodka na drugi bez konieczności odpinania nart. Większość stoków jest oświetlona, dzięki czemu korzystać z nich można do godziny 21:00.

Na wszystkie stoki i wyciągi obowiązuje w Zieleńcu jeden, wspólny karnet, który kupić można w kasach zlokalizowanych przy samych stokach. W stacji znajduje się też wiele wypożyczalni sprzętu, w których wykwalifikowani specjaliści doradzą wybór sprzętu oraz liczne szkoły narciarskie oferujące naukę jazdy dla osób w każdym wieku i niezależnie od posiadanych umiejętności.

Czas na kolejną odsłonę zimowych ferii w Zieleńcu!
Czas na kolejną odsłonę zimowych ferii w Zieleńcu!

Uzupełnieniem infrastruktury narciarskiej są liczne hotele i pensjonaty, które położne są w większości przy samych stokach oraz zróżnicowana sieć restauracji i barów oferujących zarówno tradycyjne dania polskie, jak i przegląd potraw z różnych zakątków świata.

Wszystkie istotne informacje odnośnie do warunków, ale także wydarzeń, cen, akcji specjalnych czy aktualnej prognozy pogody znajdują się na stronie internetowej stacji narciarskiej www.zieleniec.pl. Warto także śledzić profile Zieleńca w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram, Twitter), gdzie oprócz bieżących informacji znajdą Państwo wiele ciekawych zdjęć oraz ciekawostek, którymi dzielą się użytkownicy internetu.

Tagi: #ośrodki narciarskie #zieleniec #szusowanko #ski arena #ranking stacji #ferie zimowe

Powrót

Top Residence Kurz Top Residence Kurz

Val Senales, Maso Corto
Południowy Tyrol, Włochy

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2019