skionline.pl stacje Czechy Beskidy wyślij link znajomemu dodaj opinię

Pustevny

Pustevny nie są ani największym, ani tez najnowocześniejszym ośrodkiem narciarskim w czeskich Beskidach. A jednak, dzięki pięknemu położeniu i wielkiej roli, jaką to miejsce odegrało w historii czeskiej turystyki, także narciarskiej, jest miejscem jak najbardziej godnym odwiedzenia. Położony jest w grzbietowych partiach Beskidu Morawsko-Śląskiego, niedaleko szczytu Radhošť – jednej z najsłynniejszych gór całych Moraw.

Ośrodek rozdzielony jest na dwa odrębne tereny, połączone linią skibusa i trasą zjazdową. Z dolnego parkingu prowadzi w górę dwuosobowe krzesełko (raczej wysłużone), w rejon przełęczy Pustevny, gdzie stoi cale „osiedle” schronisk i restauracji, wśród których wyróżniają się piękne schroniska autorstwa Dušana Jurkoviča z końca XIX wieku (w stylu przypominającym nieco nasz styl zakopiański, trochę jednak bardziej eklektycznym). Schodzą stąd w dół trudne trasy zjazdowe (w ostatnich sezonach nie były uruchomione). Stąd skibus dowozi też narciarzy pod szczyt z wyciągiem orczykowym, gdzie znajdują się nieco łatwiejsze trasy. Stąd także można zjechać w dół do dolnej stacji kolejki krzesełkowej.

Łącznie znajduje się tu prawie 8 km tras zjazdowych, 4 orczyki i jedno krzesło. Górskimi drogami stokowymi przeprowadzono kilka tras biegowych, o długości przekraczającej 50 km. Znajduje się tu oczywiście też wypożyczalnia nart, serwis narciarski, przechowalnia bagażu, szkoła narciarska, restauracja, jest taż możliwość noclegu.

Będąc w okolicy warto poświęcić około 3 godziny by zdobyć pobliski szczyt Radhošťa (1129 m n.p.m.) – jeden z najdalej na zachód wysuniętych szczytów beskidzkich, z pięknym widokiem na morawskie Karpaty i sudeckie jesionki. Pod szczytem stoi schronisko, a na samym wierzchołku kapica św. Cyryla i Metodego, pochodząca z XIX wieku. Góra była w przeszłości miejscem kultu słowiańskiego boga Radegasta, a w XIX stała się ulubionym miejscem wycieczkowym pierwszych czeskich turystów.
czytaj więcej
Info o ośrodku
dywany orczyki krzesła gondole koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
4 1 tak
Ilość tras zjazdowych:8 szt.
Długość tras zjazdowych:8.2 km
- trasy łatwe4.8 km
- trasy średnie3 km
- trasy trudne0.4 km
Ilość tras biegowych:7
Długość tras biegowych:53 km
Wysokość: 620 - 1095 m n.p.m.
Sezon narciarski od grudnia do marca
Wyciągi czynne od 08:00 do 16:00
Mapa ośrodka
Dla narciarzy
snowpark:
stok dla dzieci:
skibus:
bramki automatyczne:
wyciąg dla dzieci:
Po nartach - apres ski
psie zaprzęgi:
spacery zimowe:
sauna:
centrum fitness:
paragliding:
dyskoteka:
karczmy i restauracje:
bary i chaty narciarskie:
Kontakt
Ośrodek:Lyžařské středisko Pustevny
Adres:744 01 Frenštát pod Radhoštěm
Telefon:+420 556 835 993
Fax:+420 556 835 924
WWW:www.skialpin.cz
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | nota prawna | polityka cookies
Copyright © 1997-2018 Atmedia S.C.