skionline.pl stacje Czechy Góry Izerskie wyślij link znajomemu dodaj opinię

Bedrichov

Bedřichov to niewielka miejscowość leżąca w centralnej części Gór Izerskich, zaledwie 11 km na wschód od centrum Liberca. W łagodnie wyprofilowanej dolinie rozłożyły się zabudowania wioski, z których znaczna część to zabytkowe chaty, coraz częściej zamieniane na przytulne pensjonaty lub wynajmowane w całości. Mimo bliskości dużego miasta szybko można tu zapomnieć o zgiełku codzienności.

Na północnych, łagodnych stokach Malinoveho vrchu (827 m n.p.m.) znajduje się bardzo łatwy, składający się z samych niebieskich tras kompleks narciarski, gdzie 5 km tras obsługiwanych jest przez 7 wyciągów. Jest to idealne miejsce na rozpoczęcie swojej przygody z nartami, przyjazne także dla rodzin z dziećmi, a także idealne do organizowania kursów narciarskich dla początkujących. Mimo niewielkich wysokości bezwzględnych, ośrodek położony w centrum Gór Izerskich słynących z surowego klimatu, ma zazwyczaj znakomite warunki śniegowe aż do początku kwietnia, a pokrywa śniegowa często przez ponad 3 miesiące przekracza metr grubości.

Bedřichov oprócz narciarstwa zjazdowego oferuje bardzo dobre warunki do biegania na nartach – obrzeżem miejscowości biegnie długa na ponad 80 km Jizerská magistrála – jedna z najpiękniejszych tras biegowych w Czechach. Teren narciarski wchodzi w skład regionu narciarskiego Skiaréna Jizerky, w którym na jednym karnecie możemy szusować także w ośrodkach Tanvaldský Špičák i Severák. Miejscowości łączy kursujący trzy razy dziennie skibus (darmowy dla posiadaczy ważnych karnetów). Łącznie na jednym skipassie mamy tu do dyspozycji 22 wyciągi i 17 km zróżnicowanych tras zjazdowych
czytaj więcej
Informacje o ośrodku
wyciągi dywanowe wyciągi orczykowe wyciągi krzesełkowe koleje gondolowe koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
7 tak
Ilość tras zjazdowych:10 szt.
Długość tras zjazdowych:5.1 km
- trasy łatwe4.5 km
- trasy średnie0.6 km
Ilość tras biegowych:2
Długość tras biegowych:81 km
Wysokość: 710 - 802 m n.p.m.
Wyciągi czynne od 09:00 do 16:00
Mapa tras narciarskich
Mapa tras narciarskich ośrodka Bedrichov
Dla narciarzy
stok dla dzieci:dostępneoświetlony stok:dostępne
skibus:dostępnebramki automatyczne:dostępne
wyciąg dla dzieci:dostępne
Po nartach - apres ski
psie zaprzęgi:dostępnerakiety śnieżne:dostępne
spacery zimowe:dostępnekarczmy i restauracje:dostępne
bary i chaty narciarskie:dostępne
Hotele w ośrodku narciarskim Bedrichov
Booking.com
Kontakt
Ośrodek:Ski areál Bedřichov
Adres:Bedřichov 279, 468 12 Bedřichov
Telefon:+420 483 710 999
Fax:+420 483 711 292
WWW:www.skijizerky.cz/pl/zima/
Bedrichov
Booking.com