skionline.pl stacje Czechy Jesioniki wyślij link znajomemu dodaj opinię

Červenohorské sedlo

Červenohorské sedlo to szeroka przełęcz (1013 m n.p.m.)w głównym grzbiecie wyniosłego pasma Jesioników, oddzielająca masyw Keprnika od masywu Pradziada (oba szczyty przekraczają 1400 m n.p.m.). Poprowadzona przez przełęcz szosa jest jedną z najpiękniejszych widokowo dróg Republice Czeskiej - po obu stronach grzbietu opada kilkunastoma, pełnymi, stuosiemdziesięciostopniowymi serpentynami. Okolice przełęczy, słynące z długo utrzymującego się śniegu od dawna interesowały narciarzy. Nie dziwi więc fakt, że właśnie tutaj powstał pierwszy w Jesionikach ośrodek narciarski.

Ośrodek składa się z dwóch terenów. Po północno-zachodniej stronie przełęczy znajdują się duże parkingi, zgrupowanie kilku hoteli, restauracji i starych schronisk, a nad nimi działają orczyki z bardzo prostymi trasami, idealnie nadającymi się do stawiania pierwszych kroków na nartach, lub dla dzieci. Natomiast po przeciwnej stronie szosy znajduje się zasadniczy teren zjazdowy, położony na stokach Velkeho Klinovca (1163 m n.p.m.). Znajdują się tu cztery orczyki i nowoczesna czteroosobowa kanapa, obsługujące cały system zróżnicowanych tras zjazdowych – od stromej slalomowej, po bardzo łagodną, szeroką niebieską, nadającą się nawet dla początkujących.

Łącznie znajduje się tutaj ponad 6 km tras obsługiwanych przez siedem orczyków i krzesełko. W okolicy znajduje się ponad 60 km przygotowanych tras biegowych, do najpiękniejszych należą wycieczki na biegówkach (ale można też wybrać się piechotą lub na rakietach śnieżnych) w kierunku widokowych szczytów Keprnika lub Pradziada. Niezapomnianych wrażeń dostarczyć może nocleg w jednym z tutejszych schronisk – nie tylko wyciągi mamy na wyciągnięcie ręki, ale także możliwość obserwowania zachodu lub wschodu słońca z najwyższych szczytów, w samym sercu gór.
czytaj więcej
Info o ośrodku
dywany orczyki krzesła gondole koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
7 1 tak
Ilość tras zjazdowych:83 szt.
Długość tras zjazdowych:5.9 km
- trasy łatwe3.7 km
- trasy średnie1.2 km
- trasy trudne1 km
Ilość tras biegowych:6
Długość tras biegowych:63 km
Wysokość: 862 - 1164 m n.p.m.
Sezon narciarski od grudnia do marca
Wyciągi czynne od 08:00 do 16:00
Mapa ośrodka
Dla narciarzy
narciarstwo tourowe:
snowpark:
stok dla dzieci:
wyciąg dla dzieci:
Po nartach - apres ski
kuligi:
rakiety śnieżne:
spacery zimowe:
karczmy i restauracje:
bary i chaty narciarskie:
Hotele w ośrodku
Booking.com
Kontakt
Ośrodek:Červenohorské sedlo SKI KLUB ČHS s.r.o.
Adres:Tyršova 12, 787 01 Šumperk
Telefon:+420 583 215 118
Fax:+420 583 215 118
WWW:www.cervenohorskesedlo.eu
Zobacz
Červenohorskie sedlo
Červenohorskie sedlo
Červenohorskie sedlo
W czeskie Jesioniki nadciąga zima
Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2020