skionline.pl stacje Czechy Karkonosze wyślij link znajomemu dodaj opinię

Harrachov

fot. Skiareal Harrachov
Kliknij, aby powiększyć.
fot. Skiareal Harrachov
Harrachov, położony na zachodnim skraju masywu Karkonoszy, mimo swojej średniej wielkości, bez wątpienia należy do najpiękniejszych stacji narciarskich w całej Republice Czeskiej. Ze względu na bliskość granicy z Polską, jest także jednym z najpopularniejszych miejscówek narciarskich wśród naszych narciarzy, nie tylko z Dolnego Śląska. Położony w środku gór, posiada bodaj najlepsze warunki klimatyczne do uprawiania narciarstwa w całym regionie, pokaźna pokrywa śnieżna w kwietniu to tutaj zazwyczaj norma, a przy sprzyjających warunkach można tu pojeździć nawet na początku maja.

Wszystkie trasy zjazdowe i kolejki linowe położone są na północnych stokach Čertovej hory (1020 m n.p.m.). Z centrum miasteczka na jej szczyt wyjeżdża czteroosobowe krzesełko, z którego szeroką, idealną do jazdy karwingowej trasą czerwoną można zjechać w dół. Także tutaj znajduje się krótki orczyk dla dzieci. Drugie krzesełko znajduje się w przysiołku Rýžoviště, również prowadzące na szczyt Čertovej hory – górne stacje obu kolejek łączy krótki, płaski trawers wierzchołka. Ze szczytu do Rýžovištia można zjechać jedną z trzech tras – czarną slalomową, czerwoną, lub łagodną niebieską. W sumie w ośrodku mamy 3 wyciągi (w tym dwa krzesełka) i ponad 7 km tras zjazdowych.

Cały ośrodek, mimo że niewielki, jest bardzo dobrze zorganizowany – warto zaparkować na dużym centralnym parkingu w miasteczku, a pod wyciągi udać się darmowym skibusem. Centrum Harrachova, z licznymi restauracjami, pubami i bardzo bogatą i zróżnicowaną bazą noclegową (od czterogwiazdkowych hoteli po kwatery na każdą kieszeń) ma charakter górskiego kurortu – bez trudu znajdziemy tu dość atrakcji na spędzenie miłego popołudnia lub wieczoru. Oczywiście trzeba też wspomnieć, że miasteczko ma połączenie z siecią tras biegowych o łącznej długości 108 km.

Oczywiście, będąc w Harrachowie, nie wolno zapomnieć o zwiedzeniu kompleksu skoczni. Obok hotelu Skicentrum znajduje się teren średnich skoczni, gdzie znajdują się obiekty z punktem krytycznym 40 m (K40), 70 m (K70) i 90 m (K90). Największe wrażenie robią jednak znajdujące się wyżej na Czarciej Górze duże skocznie narciarskie wybudowane w latach 1978-1983, ze skocznią o punkcie krytycznym 120m (K120) i skocznią mamucią, której punkt krytyczny po ostatniej przebudowie w 2000 roku wynosi 185m.

Oprócz tego Harrachov słynie ze swoich tradycji szklarskich. Znajdująca się tu Fabryka Szkła Nowosad to najstarsza prywatna fabryka szkła w Republice Czeskiej. Została założona przed rokiem 1712 na jilemnickich włościach hrabiostwa Harrachów. Zachował się tu tradycyjny sposób produkcji. Unikatowa stuletnia historyczna szlifiernia szkła, która napędzana jest turbiną wodną zachowała się nieomal w pierwotnej formie i nadal jest sprawna. Innego rodzaj u atrakcją może być spacer do przepięknych wodospadów Mumlavy.
czytaj więcej
Informacje o ośrodku
wyciągi dywanowe wyciągi orczykowe wyciągi krzesełkowe koleje gondolowe koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
6 3 tak
Ilość tras zjazdowych:5 szt.
Długość tras zjazdowych:7.3 km
- trasy łatwe2.6 km
- trasy średnie3.5 km
- trasy trudne1.2 km
Ilość tras biegowych:9
Długość tras biegowych:108 km
Wysokość: 650 - 1020 m n.p.m.
Sezon narciarski od grudnia do kwietnia
Wyciągi czynne od 09:00 do 17:00
Mapa tras narciarskich
Mapa tras narciarskich ośrodka Harrachov
Dla narciarzy
narciarstwo tourowe:dostępnesnowpark:dostępne
stok dla dzieci:dostępneoświetlony stok:dostępne
skibus:dostępnebramki automatyczne:dostępne
Po nartach - apres ski
lodowisko:dostępnepsie zaprzęgi:dostępne
rakiety śnieżne:dostępnespacery zimowe:dostępne
basen:dostępnesauna:dostępne
centrum fitness:dostępnetenis:dostępne
squash:dostępnedyskoteka:dostępne
karczmy i restauracje:dostępnebary i chaty narciarskie:dostępne
Hotele w ośrodku narciarskim Harrachov
Booking.com
Kontakt
Ośrodek:Sportovní areál Harrachov a.s.
Adres:Rýžoviště 324, 512 46 Harrachov
Telefon:+420 481 529 353
Fax:+420 481 529 320
WWW:www.skiareal.com
Harrachov
Zobacz
170 km otwartych tras - czeskie kurorty zapraszają na narty w Święta i Nowy Rok
Booking.com