skionline.pl stacje Czechy Karkonosze wyślij link znajomemu dodaj opinię

Mladé Buky

Mladé Buky to niewielka, nowoczesna stacja narciarska położona na przedgórzy Karkonoszy, przy drodze z Trutnova do Jańskich Łaźni i Peca pod Snieżką. Powstała kilka lat temu i jest typowym ośrodkiem rekreacyjnym, idealnym dla rodzin z dziećmi. Nadaje się także bardzo dobrze dla początkujących narciarzy. Ponieważ dojazd do niej jest bardzo dobry, może być świetną alternatywą dla górskich stacji, w czasie dużych opadów śniegu. Natomiast dzięki bardzo sprawnej instalacji sztucznego zaśnieżania i niewielkim nachyleniom tras zjazdowych śnieg utrzymuje się tu zadziwiająco długo.

Wszystkie trasy zlokalizowane są na północnych stokach Pekelskego vrhu (583 m n.p.m.), spod szczytu którego promieniście opadają rozległe połogie stoki, z szerokimi łagodnymi w większości trasami. Obsługuje je siedem orczyków i jedna kolejka krzesełkowa. Natomiast łączna długość tras zjazdowych dochodzi do 5 km. Prawie wszystkie trasy są oświetlone, co jest ewenementem wśród czeskich stacji narciarskich.

Przy wyciągach znajduje się restauracja, wypożyczalnia sprzętu i serwis. Dodatkową atrakcją jest tor bobslejowy, obsługiwany przez dodatkowy wyciąg. W sumie w porównaniu z pobliskimi ośrodkami w Karkonoszach, stacja przedstawia się raczej skromnie, ale może być dobrym terenem ćwiczebnym, zwłaszcza, że rzadkością tutaj jest tłok na stokach i kolejki do wyciągów.
czytaj więcej
Info o ośrodku
dywany orczyki krzesła gondole koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
8 1 tak
Ilość tras zjazdowych:10 szt.
Długość tras zjazdowych:5.1 km
- trasy łatwe4.4 km
- trasy średnie0.7 km
Ilość tras biegowych:1
Długość tras biegowych:5 km
Wysokość: 550 - 670 m n.p.m.
Sezon narciarski od grudnia do marca
Wyciągi czynne od 09:00 do 16:00
Mapa ośrodka
Dla narciarzy
snowpark:
stok dla dzieci:
oświetlony stok:
bramki automatyczne:
wyciąg dla dzieci:
pomiar czasu:
Po nartach - apres ski
rakiety śnieżne:
tor saneczkowy:
spacery zimowe:
karczmy i restauracje:
Kontakt
Ośrodek:Mladé Buky
Adres:Areál Peklský vrch Kalná Voda 7, 542 23 Mladé Buky
Telefon:+420 775 340 712
Fax:-
WWW:www.areal-mladebuky.cz
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | nota prawna | polityka cookies
Copyright © 1997-2018 Atmedia S.C.