skionline.pl stacje Czechy Karkonosze wyślij link znajomemu dodaj opinię

Paseky nad Jizerou

Paseky nad Jizerou to jeden z najbardziej słonecznych ośrodków narciarskich w czeskich Karkonoszach. Położony jest na stokach masywu Bilej skaly (964 m n.p.m.) – najbardziej na zachód wysuniętej części tych gór, oddzielonej od reszty pasma głęboką doliną Jizery. Wyciągi i trasy zjazdowe wytyczono tu pomiędzy luźno rozrzuconymi po stokach zabudowaniami osady Hořensko. Należy do rzadziej odwiedzanych miejsc w okolicy, a co za tym idzie – jest miejscem ustronnym i spokojnym.

Na narciarzy czeka tutaj bogaty wybór terenów o różnym stopniu trudności – znajdą tu dla siebie zarówno początkujący, jak i zaawansowani narciarze i snowboardziści. Główną osią ośrodka jest para dwóch orczyków prowadzących od głównego parkingu na szczyt szczyt Vystrokov (860 m n.p.m.) – najwyższy punkt stacji narciarskiej. Ze szczytu prowadzą w dół trasy zjadowe – na prawo do wyciągu (patrząc w dół) łatwe niebieskie, a na lewo – nieco trudniejsze. Równolegle do dwóch orczyków postawiono niedawno 4-osobowe krzesełko Garaventa z czerwonymi trasami prowadzącymi wzdłuż kolejki.

W pobliżu parkingów znajdują się też łatwe tereny ćwiczebne dla początkujących. Paseky nad Jizerou bez wątpienia są bardzo dobrym miejscem dla rodzin z dziećmi. Łącznie znajduje się tu ponad 10 km tras zjazdowych obsługiwanych przez 6 orczyków i 1 krzesełko. Część stoków jest sztucznie naśnieżana. Do dyspozycji jest także nowy snowpark. Jak przystało na „prawdziwie czeską” stację narciarską są tu też trasy biegowe – w sumie ponad 30 km. Szczególnie atrakcyjną jest wycieczka na niedaleki szczyt Štěpánka, z którego rozpościera się najpiękniejsza panorama Gór Izerskich.
czytaj więcej
Info o ośrodku
dywany orczyki krzesła gondole koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
6 1 tak
Ilość tras zjazdowych:10 szt.
Długość tras zjazdowych:10 km
- trasy łatwe6.2 km
- trasy średnie3.8 km
Ilość tras biegowych:7
Długość tras biegowych:31 km
Wysokość: 620 - 860 m n.p.m.
Sezon narciarski od grudnia do marca
Wyciągi czynne od 08:00 do 16:00
Mapa ośrodka
Dla narciarzy
halfpipe:
snowpark:
stok dla dzieci:
oświetlony stok:
bramki automatyczne:
wyciąg dla dzieci:
Po nartach - apres ski
kuligi:
psie zaprzęgi:
rakiety śnieżne:
spacery zimowe:
karczmy i restauracje:
bary i chaty narciarskie:
Hotele w ośrodku
Booking.com
Kontakt
Ośrodek:Paseky nad Jizerou
Adres:512 47 Paseky nad Jizerou 291
Telefon:+420 481 522 122
Fax:-
WWW:www.skipaseky.cz
Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2020