skionline.pl stacje Czechy Karkonosze wyślij link znajomemu dodaj opinię

Rokytnice nad Jizerou

Rokytnice nad Jizerou, położone w zachodniej części Karkonoszy, to jeden z najlepszych czeskich ośrodków sportów zimowych, a prawdziwym potentatom karkonoskim ustępuje tylko renomą - infrastruktura i baza noclegowa są tu co najmniej tak dobre jak w Špindlerův Mlýnie czy Pecu pod Sněžkou. Ceny są tu zdecydowanie korzystniejsze, a dojazd – krótszy. Nie dziwi więc fakt, że w ostatnich latach ośrodek ten jest coraz popularniejszy wśród Polaków.

Znajdują się tu trzy nie połączone trasami zgrupowania wyciągów, dostępne na jednym karnecie, między którymi kursuje skibus. Studenov, położony bliżej centrum miasta to kompleks 13 wyciągów orczykowych, przy których poprowadzono niebieskie i czerwone trasy zjazdowe. Do Studenova przylegają jeszcze dwa mniejsze tereny – Pařez i Udatny. W sumie jest spokojne miejsce dla początkujących i średnio zaawansowanych narciarzy, znane raczej tylko lokalnym miłośnikom białego puchu.

Kilka kilometrów dalej, w górę doliny Rokytnicy, w miejscu gdzie szosa do Vitkovic zaczyna wznosić się serpentynami pod górę, leży drugie zgrupowanie wyciągów – z dominującymi łatwymi trasami zjazdowymi przy wyciągach Bahýnka, Sacharovka i Modra Hvezda. Natomiast główny cel narciarzy to położony na stokach Lyséj hory (1343 m n.p.m.) teren Horní Domky. Wyciągi sięgają tu 1315 m n.p.m. – najwyżej w całych Karkonoszach. Tutaj znajdują się najdłuższe trasy zjazdowe o zróżnicowanym stopniu trudności, obsługiwane przez dwa krzesełka i kilka orczyków. Łącznie w całej miejscowości do dyspozycji narciarzy jest ponad 22 km tras zjazdowych i 25 wyciągów (w tym dwa krzesełka).

Miasteczko nie posiada tak rozbudowanej bazy noclegowej jak pobliski Harrachov czy tym bardziej Špindlerůvy Mlýn, ale liczne pensjonaty i kwatery są w stanie zaspokoić gusta narciarzy. Także gastronomia jest dość dobrze rozwinięta. Parking przy Horní Domkach jest niewielki, ale nieco poniżej dolnej stacji krzesełka znajdują się dwa duże parkingi – z centrum miasta kursują co pół godziny darmowe skibusy.
czytaj więcej
Info o ośrodku
dywany orczyki krzesła gondole koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
23 2 tak
Ilość tras zjazdowych:34 szt.
Długość tras zjazdowych:22.4 km
- trasy łatwe15.1 km
- trasy średnie6 km
- trasy trudne1.3 km
Ilość tras biegowych:6
Długość tras biegowych:32 km
Wysokość: 630 - 1312 m n.p.m.
Sezon narciarski od grudnia do kwietnia
Wyciągi czynne od 08:00 do 16:00
Mapa ośrodka
Dla narciarzy
narciarstwo tourowe:
halfpipe:
snowpark:
stok dla dzieci:
oświetlony stok:
skibus:
bramki automatyczne:
wyciąg dla dzieci:
park dla dzieci:
pomiar czasu:
Po nartach - apres ski
lodowisko:
kuligi:
psie zaprzęgi:
rakiety śnieżne:
spacery zimowe:
basen:
sauna:
centrum fitness:
tenis:
dyskoteka:
karczmy i restauracje:
bary i chaty narciarskie:
Hotele w ośrodku
Booking.com
Kontakt
Ośrodek:Spartak Rokytnice nad Jizerou
Adres:Horní Rokytnice 702 512 45 Rokytnice nad Jizerou czechy
Telefon:+420 481 522 380
Fax:+420 481 522 103
WWW:www.skiareal-rokytnice.cz
Zobacz
Co nowego na czeskich stokach w sezonie 2014-15
Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2020