skionline.pl stacje Czechy Karkonosze wyślij link znajomemu dodaj opinię

Vítkovice

Vítkovice należą do całej plejady mniejszych ośrodków karkonoskich, ale warte są zainteresowania z dwóch względów. Po pierwsze – leżąc na uboczu głównych szlaków turystycznych, w przepięknej okolicy, wśród wzgórz nad którymi dominuje karkonoski Kotel (1435 m n.p.m.), są idealnym miejscem odpoczynku i dobrym terenem do rozpoczęcia przygody z narciarstwem. Drugi powód jest natury bardziej sportowej – jeden z tutejszych terenów, Aldrov, był i nadal jest macierzystym ośrodkiem narciarskim Šárki Strachovej (Záhrobskiej) – mistrzyni świata juniorów w slalomie z roku 2005 i mistrzyni świata w slalomie z Aare w 2007 roku i brązowej medalistki olimpijskiej z Vancouver 2010. Jako mała dziewczynka trenowała tutaj i przygotowywała się do osiągania najlepszych wyników na światowym poziomie.

Znajduje się tu kilka mniejszych terenów narciarskich w których obowiązuje wspólny karnet. Najważniejszy z nich to właśnie wspomniany już Aldrov, gdzie znajduje się czteroosobowe krzesełko, wzdłuż którego prowadzą w dół dwie czerwone i jedna niebieska trasa. Jest tu też możliwość jazdy wieczornej. Na sąsiednim stoku znajduje się orczyk Vurmovka, przy którym biegnie czerwona i niebieska trasa, a w pewnym oddaleniu znaleźć można jeszcze trzeci teren, najłatwiejszy – Janova Hora.

Łącznie jest tu 5 km tras zjazdowych obsługiwanych przez 6 orczyków i jedno krzesełko. Bardzo dobrą opinią cieszy się witkowicki snowpark. Oczywiście stacja narciarska ma też spory wybór dobrze przygotowanych tras biegowych, których łączna długość przekracza 30 km długości, a które łączą się z biegnącą przez całe pasmo Karkonoską Magistralą. Zaplecze noclegowe jest tutaj niezbyt bogate, stacja ma też restauracje, bufety, serwis nart, wypożyczalnie, szkoły narciarskie i snowboardowe, punkt ratownictwa górskiego z zapleczem medycznym.
czytaj więcej
Informacje o ośrodku
wyciągi dywanowe wyciągi orczykowe wyciągi krzesełkowe koleje gondolowe koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
6 1 tak
Ilość tras zjazdowych:9 szt.
Długość tras zjazdowych:6.3 km
- trasy łatwe3.1 km
- trasy średnie2.2 km
- trasy trudne1 km
Ilość tras biegowych:6
Długość tras biegowych:33 km
Wysokość: 580 - 765 m n.p.m.
Sezon narciarski od grudnia do marca
Wyciągi czynne od 08:00 do 16:00
Mapa tras narciarskich
Mapa tras narciarskich ośrodka Vítkovice
Dla narciarzy
snowpark:dostępnestok dla dzieci:dostępne
oświetlony stok:dostępnebramki automatyczne:dostępne
wyciąg dla dzieci:dostępne
Po nartach - apres ski
rakiety śnieżne:dostępnespacery zimowe:dostępne
karczmy i restauracje:dostępnebary i chaty narciarskie:dostępne
Hotele w ośrodku narciarskim Vítkovice
Booking.com
Kontakt
Ośrodek:Aldrov - Vítkovice v Krk.
Adres:Služby Vítkovice s.r.o. 512 38 Vítkovice v Krkonoších
Telefon:+420 481 582 925, 481 582 730
Fax:+420 481 382 539
WWW:www.skialdrov.cz, www.vitkovicevkrk.cz
Vítkovice
Booking.com