skionline.pl stacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

"Czeski triatlon" pod Śnieżką

2014.02.07
"Czeski triatlon" pod Śnieżką
Kliknij, aby powiększyć.
"Czeski triatlon" pod Śnieżką
Nie tak dawno pisałem o Szpindlerowym Młynie, od którego wiele mogłoby się nauczyć nasze Zakopane (zobacz tutaj>>). Pod względem narciarskim popularny Szpindel zdystansował konkurencję w latach 90. i zasłużenie nosi tytuł zimowej stolicy Czech. Ale ostatnie lata przynoszą zmianę tej, zdawałoby się ustalonej na dłuższy czas, sytuacji. W ubiegłym sezonie swoje siły połączyło pięć stacji narciarskich ze wschodniej części Karkonoszy - czytamy na blogu wdobrymkierunku.blog.pl.
W tym roku dwie największe z nich uzyskały fizyczne połączenie - między Černą horą a Pecem można się już przemieszczać na nartach. Tym samym detronizacja Szpindlerowego Młyna powoli staje się faktem. Na dodatek pod Śnieżką mają chyba patent na śnieg - nawet teraz, kiedy większość stacji narciarskich w Polsce, Czechach i na Słowacji walczy o utrzymanie choćby skrawków swoich tras w stanie jako tako nadającym się do jazdy, tutaj otwartych jest ich prawie 20 km!

Tym razem, w poszukiwaniu fajnych miejsc na narty, odwiedzimy miejsce, które idealnie nadaje się do uprawiania "czeskiego triatlonu". Co to jest? Niesamowicie przyjemna konkurencja "prawie" sportowa - więcej szczegółów znajdziecie na końcu wpisu. Życząc przyjemnej (mam nadzieję) lektury, już dziś zapraszam do śledzenia kolejnych odcinków cyklu na Facebooku.

Pec pod Śnieżką, z racji swojego położenia u stóp najwyższego szczytu Karkonoszy i całej Republiki Czeskiej, od zawsze budził spore zainteresowanie turystów, a w zimie także narciarzy. Wielu narciarzy narzekało jednak na niedoinwestowanie - jedyną kolejkę krzesełkową postawiono tu ponad 10 lat temu. Dużą konkurencją stał się także leżący na skraju karkonoskiego masywu ośrodek na stokach Černej hory w Jańskich Łaźniach, którego kręgosłupem jest nowoczesna gondolka (jedyna narciarska gondolka w Czechach). Połączenie tych dwóch ośrodków wspólnym karnetem, do którego dołączyły także mniejsze stacje narciarskie Černý Důl, Svoboda nad Úpou i Velká Úpa, spowodowało powstanie największej narciarskiej areny w Czechach, dysponującej ponad 37 km tras zjazdowych, a także 37 wyciągami (w tym pięć krzesełek i jedna gondolka) o przepustowości prawie 37 tys. osób na godzinę (jak widać liczba 37 powinna być znakiem rozpoznawczym całego terenu.

Więcej na blogu: wdobrymkierunku.blog.pl

Tagi: #czechy #śnieżka #

Powrót

Top Residence Kurz Top Residence Kurz

Val Senales, Maso Corto
Południowy Tyrol, Włochy

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2019