skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Dachstein: podróż do wnętrza lodowca

2008.06.11
Odbywając fascynującą podróż kolejką linową, pokonującą bez podpór tysiąc metrów różnicy wysokości, na tle potężnej południowej ściany Dachsteinu, w kilka minut dotrzeć można do całorocznego terenu narciarskiego na lodowcu Dachstein. Tutaj właśnie, na wysokości 2 700 m n.p.m., od pewnego czasu na narciarzy i turystów czeka jeszcze jedna, zupełnie wyjątkowa atrakcja - wykuty we wnętrzu lodowca Lodowy Pałac Dachsteinu.
Lodowy Pałac Dachsteinu jest jedyną tego typu atrakcją w Austrii. Wystarczy trzyminutowy spacer od górnej stacji kolejki, aby zanurzyć się w tajemnicze zakamarki lodowca i znaleźć się w samym sercu wiecznych lodów.

Pałac udostępniono do zwiedzania w ubiegłym roku. Jego budowa trwała przeszło dwanaście miesięcy. Rezultat, jaki udało się osiągnąć jest doprawdy niezwykły - Pałac Lodowy Dachsteinu to olśniewający teatr formy, światła i dźwięku.

W trakcie wycieczki wgłąb lodowca zwiedzający mijają kolejno Salę Tronową, Kryształową i Błękitny Salon. Kilkanaście tygodni zajęło wykwalifikowanym artystom zajmującym się rzeźbą w lodzie wykonanie zdobiących pałac lodowych kolumn i misternych ornamentów.
Szczególne wrażenie robi Sala Tronowa, której wygląd zainspirowany został greckim Akropolem. Tyle tylko, że tutaj wszystko wykonane jest z lodu - lodowe są posadzki, ściany i sklepienia.

Pobierz odtwarzacz filmów Flash aby zobaczyć ten film.

Lodowy Pałac posiada również swoich stałych mieszkańców - wyrzeźbione w lodzie, jak zresztą wszystko tutaj, stworzenia, wśród których są na przykład bohaterowie filmu Epoka Lodowcowa: Diego, Sid i Manny.
Lodowe rzeźby (o łącznej wadze 700 kg!) przetransportowano z Lubeki, gdzie stanowiły część ekspozycji światowej wystawy rzeźby w lodzie, która odbyła się tam w 2006 roku.

Wnętrza Lodowego Pałacu robią naprawdę ogromne wrażenie. Znalazła się nawet para, która - urzeczona niezwykłą atmosferą lodowych komnat - postanowiła tu właśnie wziąć ślub.

Dla zwiedzających pałac otwarty jest codziennie przez cały rok (w godz. 8.30 - 16.30), bez względu na pogodę (jeśli tylko czynna jest kolejka wywożąca na Dachstein).

Bilety można nabyć w cenie:
Dorośli - EUR 5.00
Młodzież - EUR 3.50
Dzieci - EUR 2.50
Grupy (powyżej 40 osób) - EUR 3.50

Joanna Wrona / skionline.pl

powrót

Zobacz
Warunki narciarskie: Dachstein lodowiec
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com