skionline.pl stacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Dlaczego warto zaglądnąć do Zieleńca na narty?

2017.02.08
Dlaczego warto zaglądnąć do Zieleńca na narty?
Kliknij, aby powiększyć.
Dlaczego warto zaglądnąć do Zieleńca na narty?
Dlaczego? Bo jest tu po prostu fajnie. Nie ma co silić się na porównania z innymi stacjami narciarskimi w Polsce czy szukać tego alpejskiego pierwiastka, który podobno można tu znaleźć. Zieleniec jest jedyny w swoim rodzaju. I właśnie dlatego warto tu wpadać na narty.

Zobacz także:

A jedyny w swoim rodzaju jest z kilku powodów. Po pierwsze, stacja pięknie wpisana jest w Góry Orlickie. Kto tu przyjeżdża po raz pierwszy jest z pewnością zaskoczony, że prowadząca do Zieleńca droga praktycznie przecina górskie zbocza. Dzięki temu wysiadając z samochodu można wjechać koleją linową w górę albo… zjechać na nartach w dół. Góry, choć niezbyt wysokie, są jednak przepiękne, stwarzając wymarzoną scenerię do wypoczynku o każdej porze roku.

Po drugie, jak nigdzie indziej, w Zieleńcu gęsto jest od wyciągów, kolei i narciarskich tras. Malkontenci oczywiście powiedzą - nie ma przestrzeni, nie ma długich tras. Z tym jednak można polemizować. To prawda - szerokich jak autostrada nartostrad w Zieleńcu nie ma. Ale powiedzmy sobie szczerze - Zieleniec nie jest Chamonix, Aspen, czy nawet Kasprowym Wierchem. Nie jest i nie zamierza nim być. Ale 27 kolei i wyciągów i 22 kilometry tras pozwalają tu szusować do woli, tym bardziej, że stacja czynna jest od 9:00 do 22:00. Mało? Nawet najbardziej wymagającym powinno to wystarczyć.

Dlaczego warto zaglądnąć do Zieleńca na narty?
Dlaczego warto zaglądnąć do Zieleńca na narty?

Nie do przecenienia jest różnorodność tutejszej infrastruktury. A ona umożliwia zarówno totalną jazdę w trudniejszym terenie, jak i szkolenie najmłodszych i stawiających na nartach pierwsze kroki. 4 taśmy, wiele łagodnie wyprofilowanych stoków, oraz liczne szkółki narciarskie stwarzają idealne warunki do tego, aby w trakcie jednego sezonu początkujący narciarze nie tylko stanęli na nartach, ale i mogli pozwolić sobie na zaawansowane szusowanko.

Aktualne warunki narciarskie i prognoza pogody w Zieleniec Ski Arena

No dobrze. A co po nartach? Znów miłe zaskoczenie. W Zieleńcu wiele jest przesympatycznych hoteli, pensjonatów i kwater - pełen przegląd na każdą kieszeń. Ktoś chce mieszkać w schronisku? Proszę bardzo. Ktoś ma ochotę na wieczorne SPA? Nie ma problemu. Nawet jeśli ktoś się uprze i będzie chciał zdrzemnąć się "pod chmurką" - i to z pewnością uda się załatwić. Warto jednak pamiętać o tym, że często temperatura spada w Zieleńcu poniżej -20 stopni, co nocleg w namiocie czy pod gołym niebem czyni sporym wyzwaniem.


Śnieg leży tu przez 150 dni w roku. Sezon rozpoczyna się zwykle z początkiem grudnia i nierzadko trwa do kwietnia. Rok temu ostatni raz wyciągi czynne były właśnie 8 kwietnia. Tegoroczna zima jest jeszcze lepsza, co oczywiście nie oznacza, że będzie trwała do maja. Na razie jednak cały czas jest tu niezwykle śnieżnie i mroźno. Choć zimy w Zieleńcu są przeważnie bardzo intensywne, to ta, która przyszła w tym roku, zadziwia nawet tutejszych mieszkańców.
Do końca sezonu narciarskiego pozostało jeszcze sporo czasu. Stacja narciarska Zieleniec Ski Arena w jego trakcie organizuje bardzo wiele imprez i sportowych wydarzeń. Wśród nich warto szczególną uwagę zwrócić (a najlepiej po prostu wziąć udział) na zawody Dziecięcego Pucharu Orlicy - imprezę o bogatej, sięgające wielu lat wstecz tradycji.

Dlaczego warto zaglądnąć do Zieleńca na narty?
Dlaczego warto zaglądnąć do Zieleńca na narty?

W ciągu całego cyklu w trakcie sezonu rozgrywanych jest pięć zawodów, które składają się na końcową klasyfikacje. Są więc starty, tyczki, nagrody, mierzenie czasów, a przede wszystkim potężna dawka kapitalnej energii, uśmiechu i zabawy na śniegu. Czegóż chcieć więcej?

Zieleniec Ski Arena to jedna z największych w Polsce stacji narciarskich. Ale jej najważniejszą zaletą paradoksalnie jest jej kameralność, rodzinność, co przekłada się na wyjątkową panującą tu atmosferę. Kto już tu był, ten wie. Tym bardziej, jeśli na narty jeździ z całymi rodzinami. Klimat (oczywiście nie mamy na myśli w tym przypadku mas powietrza), to rzecz trudna do opisania, którą odczuć można w pełni jedynie na własnej skórze. Nie warto więc czekać, tylko korzystać z zimy, ile się da. A Zieleniec jest jednym z tych miejsc, w których naprawdę warto to robić.

Tagi: #ośrodki narciarskie #narty #zieleniec #ferie #wyjazdy na narty

Powrót

Köflerhof Köflerhof

St. Leonhard im Pitztal
Tyrol, Austria

Villa Hubertus Villa Hubertus

Olang
Południowy Tyrol, Włochy

Alagna Experience Resort Alagna Experience Resort

Alagna Valsesia
Piemont, Włochy

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Hotel Monzoni Hotel Monzoni

38035 Passo San Pellegrino
Trentino, Włochy
Hotel Alex Hotel Alex

3920 Zermatt
Wallis, Szwajcaria
Das Alpenhaus Gasteinertal Das Alpenhaus Gasteinertal

6530 Bad Hofgastein
Kraj Salzburski, Austria
7 noclegów - od 399,00 € za osobę
7 noclegów - od 1064,00 € za pokój
7 noclegów - od 1038,00 € za osobę
7 noclegów - od 1996,00 € za dom
0 noclegów - od 845,00 € za osobę
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | nota prawna | polityka cookies
Copyright © 1997-2018 Atmedia S.C.