skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Doskonale warunki na Pilsku

2008.03.06
Pilsko fot. skionline.pl
Pilsko fot. skionline.pl
Na stokach Pilska, powyżej 1000 m n.p.m. panują wyśmienite warunki narciarskie, jakich w tym sezonie jeszcze ni było. Po ostatnich opadach śniegu na nartostradach pokrywa śnieżna w wielu miejscach ma grubość przekraczającą 70 cm.
Dla ruchu narciarskiego udostępnione są wszystkie trasy z Kopca do Hali Miziowej oraz najpopularniejsza w Korbielowie trasa nr 5 FIS z Pilska do Hali Szczawiny (1700 m długości, 450 m różnicy wzniesień).

Dojazd i powrót z tych najwyżej w Polsce, po Kasprowym Wierchu, położonych terenów narciarskich zapewnia krzesełkowa kolej linowa o długości 1560 m (przebieg: parking - Hala Szczawiny). Poza Koleją Linową "Szczawiny" czynne są następujące wyciągi: wyciągi nr V i VI z Hali Szczawiny na Halę Miziową, wyciąg nr VII z Hali Miziowej na Pilsko, wyciąg "Kopiec" z Hali Miziowej na Kopiec, oraz przeznaczony dla początkujących i dzieci wyciąg "Miziowa" na Hali Miziowej. Ośrodek czynny jest w godzinach od 8:00 do 17:00.

W chwili obecnej trwa także naśnieżanie trasy nr 1 z Buczynki do Soliska. W związku z tym, w najbliższy weekend, planowane jest uruchomienie tej trasy (długość 1400 m, różnica wzniesień 240 m) oraz obsługującej ją wyciągów nr III i IV.

Panujące w tej chwili, a najlepsze w obecnym sezonie warunki śniegowe na Pilsku pozwalają sądzić, że w rejonie Hali Miziowej możliwość jazdy na nartach utrzyma się do końca marca, a dzięki temu, że kolej linowa dociera do terenów położonych powyżej 1000 m n.p.m., sezon narciarski na Pilsku trwał będzie, jak co roku, do połowy kwietnia.

Bieżące informacje o warunkach narciarskich na Pilsku dostępna jest poprzez stronę internetową: www.pilsko.gat.pl, gdzie prezentowane są: aktualna temperatura i zdjęcia z położonej najwyżej w Polsce kamery internetowej na Hali Miziowej. Informacja o warunkach narciarskich dostępna jest także pod numerem telefonu: 033 863 40 68.

Warto dodać, że od obecnego sezonu parking dla gości Ośrodka Narciarskiego "Pilsko" jest bezpłatny.

Źródło: O.N. Pilsko

skionline.pl

powrót

Zobacz
ON Pilsko w Korbielowie
ON Pilsko w Korbielowie
ON Pilsko w Korbielowie
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com