skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Drugi sezon Jack Wolfskin Lądek Film Tour rusza już za chwilę!

2022.09.20
Drugi sezon Jack Wolfskin Lądek Film Tour rusza już za chwilę!
Kliknij, aby powiększyć.
Drugi sezon Jack Wolfskin Lądek Film Tour rusza już za chwilę!
7 największych miast Polski, najlepsze filmy outdoorowe oraz autentyczność wyjątkowych wypraw w otoczce wysokiej jakości kina – to wszystko przed Wami! Jack Wolfskin Lądek Film Tour to miejsce cyklicznych spotkań filmowych dla miłośników outdooru, górskich podróży oraz przygód, podczas których człowiek mierzy się z własnymi słabościami, realizując swoje najgłębsze pasje.
Organizatorzy cyklu, marka Jack Wolfskin i platforma VoD Filmygorskie.pl, przygotowali dla uczestników Jack Wolfskin Lądek Film Tour wyselekcjonowane filmy o tematyce podróżniczej i outdoorowej, a także wiele atrakcji, które nie tylko mają umilić seanse w sali kinowej, ale także realizację własnych outdoorowych pasji uczestników seansu.

Przegląd filmów outdoorowych będzie odbywał się do końca roku, raz w miesiącu, w tym samym terminie i z tym samym programem w 7 największych miastach Polski: w Krakowie, Katowicach, Gdańsku, Wrocławiu, Warszawie, Łodzi i Poznaniu. Repertuar zapowiada się obiecująco!

-Prezentowane filmy to wybór najlepszych tytułów z naszego Konkursu – mówi Kasia Biernacka, dyrektorka programu filmowego Festiwalu Górskiego im. Andrzeja Zawady w Lądku-Zdroju – Wszystkie są fantastycznymi, świetnie opowiedzianymi historiami, z ciekawą narracją, intrygującymi bohaterami i pięknymi zdjęciami. Chciałabym podkreślić, że nie są to filmy przeznaczone dla wspinaczy czy himalaistów, a dla szerokiego grona widzów, lubiących aktywności w naturze i dobre kino.


28.09 – The Last Mountain: The Story of Tom Ballard


Fascynująca historia młodego wspinacza, który w 2019 roku zginął podczas próby zdobycia jednego z najtrudniejszych szczytów Karakorum – Nanga Parbat. Tom powtórzył historię swojej matki Alison Hargreaves, która w podobnym wieku zginęła na sąsiednim masywie górskim na K2 w 1995 roku. Oddali życie swojej pasji, pozostawiając pustkę w sercach najbliższych.
Tytuł ten otrzymał nagrodę w kategorii “Najlepszy film o górach wysokich” na tegorocznym, 27. Festiwalu Górskim w Lądku Zdroju.

19.10 – The Sanctity of Space


W latach 50. XX wieku amerykański fotograf Brad Washburn jako pierwszy zrobił z samolotu zdjęcia gór Alaski. Trzej światowej klasy alpiniści, Renan Ozturk, Freddie Wilkinson i Zach Smith, zainspirowani jedną z czarno-białych fotografii Washburna, ruszają na wyprawę wspinaczkową w góry Alaski, chcąc zrobić ryzykowny trawers masywu Moose's Tooth.

16.11 – Into the Ice


Jak szybko topnieje grenlandzki lądolód? W jakim tempie podnosi się poziom oceanów? Ile czasu nam zostało, żeby zastopować zmiany zachodzące na Ziemi? Odpowiedzi na te pytania szuka trójka światowej sławy naukowców: Dorthe Dahl-Jensen, Jason Box i Alun Hubbard. „Into the Ice” to dokumentalna podróż badawcza na lodowe przestrzenie Grenlandii oraz do ich wnętrza, aby odkryć sekrety naszej przyszłości, które można wyczytać z lodu.

07.12 – dwa filmy: A White Dream / House of The Gods


A White Dream: Niezwykle poetycki obraz dzikiej przyrody zasypanej śniegiem. Opowieść o niedawnej wyprawie fotografa przyrody Jérémiego Villeta do Jukonu w północnej Kanadzie, w pogoni za legendarnymi kozłami śnieżnymi.
Film ten otrzymał Grand Prix na zakończonym właśnie 27. Festiwalu Górskim w Lądku Zdroju.

House of The Gods: Ekipa wspinaczy pod przewodnictwem Leo Houldinga wraz dwoma przewodnikami – rdzennymi mieszkańcami Ameryki Południowej – przedzierają się przez błotnisty las deszczowy Amazonii. Chcą poprowadzić nową drogę na spowitej chmurami, pionowej ścianie Mount Roraima. Czy uda im się zdobyć szczyt?
Film ten otrzymał nagrodę w kategorii “Najlepszy film o przygodzie i eksploracji” na tegorocznym, 27. Festiwalu Górskim w Lądku Zdroju.

Seansom w ramach Jack Wolfskin Lądek Film Tour będą towarzyszyły projekcje zaangażowanych społecznie oraz środowiskowo filmów krótkometrażowych, powstałych we współpracy Jack Wolfskin z platformą streamingową Waterbear, poświęconą przyszłości naszej planety. Obie firmy łączą zaangażowanie w ochronę, odbudowę i ekspansję dzikich terenów, zwierząt i roślin na całym świecie, a efekty tej współpracy już wkrótce będzie można zobaczyć na dużym ekranie.

Jack Wolfskin Lądek Film Tour to także wydarzenie, które wspiera młode filmowe talenty, wyłowione spośród uczestników kursu filmowego Projekt Film. Produkcje młodych twórców o tematyce outdoorowej zostaną wyświetlone jako wstęp do jednego z czterech seansów Jack Wolfskin Lądek Film Tour w całej Polsce.

Drugi sezon Jack Wolfskin Lądek Film Tour
Drugi sezon Jack Wolfskin Lądek Film Tour

To jeszcze nie wszystko, co dla uczestników Jack Wolfskin Lądek Film Tour przygotowała Wataha we współpracy z FilmyGorskie.pl.

1. Za udział w każdym seansie, uczestnicy otrzymają voucher zniżkowy o wartości -10% od ceny katalogowej do wykorzystania w sklepach stacjonarnych Jack Wolfskin. Vouchery łączą się, co oznacza, że do zdobycia jest zniżka aż do -40%!
2. Za udział we wszystkich seansach, po okazaniu voucherów, uczestnicy otrzymają przygotowaną przez Watahę, Wilczą Paczkę, wypełnioną gadżetami z limitowanej edycji gadżetów. Do odebrania tylko w sklepach stacjonarnych Jack Wolfskin.

Jack Wolfskin Lądek Film Tour to nie tylko wydarzenie filmowe, ale również świetna okazja do spotkań ze znajomymi, podróżniczych inspiracji i rozbudzenia emocji, które sprawią, że ciężko będzie Ci usiedzieć na miejscu.

Wataha i Filmygorskie.pl zapraszają do kin!

skionline.pl
Tagi: #festiwal filmów #jack wolfskin #outdoor #

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com