skionline.pl stacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Dzisiaj 8 grudnia startuje sezon na Czarnym Groniu

2017.12.08
Kliknij, aby powiększyć.
Sprzyjające warunki pogodowe - mróz i naturalne opady śniegu, jakie nawiedziły Beskid Mały w ostatnich dniach, pozwoliły odpowiednio naśnieżyć i przygotować trasy na Czarnym Groniu. Już dzisiaj o godzinie 18-tej ruszą wyciągi i tym samym rozpocznie się nowy sezon narciarski.
Czarny Groń, podobnie jak i pozostałe ośrodki należące do tego samego właściciela - Słotwiny Arena i KasinaSki - znany jest z dbałości o dobre przygotowanie stoku, profesjonalnego naśnieżania i nowoczesnej infrastruktury. Już od najbliższego piątku będzie można sprawdzić czy i w tym sezonie będą to priorytety gospodarzy ośrodka. O godzinie 18.00 ruszą wyciągi - czynna będzie kolej 4-osobowa w dolnej części stacji, a także szybka, 6-osobowa kanapa u góry. Na trasach leży już ponad 50 cm śniegu, a najbliższe noce mają być mroźne - można więc się spodziewać dobrych warunków do jazdy.

Wyciągi wystartują w piątek i będą już pracować do końca sezonu - po weekendzie, w dni powszednie będą pracować tak jak i w weekend. Podobnie jak i w ubiegłym sezonie, ośrodek będzie przez cały sezon będzie czynny od godziny 8.00 do 22.00, z przerwą na ratrakowanie stoku między 16.00 a 18.00. Narciarze z Małopolski i Górnego Śląska będą więc mogli korzystać z coraz popularniejszej jazdy wieczornej.


Nowością w tym sezonie będzie otwarcie nowej trasy - jest to niebieski zjazd łączący dolną stację kolei 6-osobowej z dolną stacją 4-osobowej kanapy. Będzie to trasa o szerokości około 10 metrów (na podwójną szerokość ratraka), na razie bez sztucznego dośnieżania - do jej uruchomienia trzeba więc poczekać na większą ilość naturalnego śniegu. Z pewnością będzie to duże ułatwienie dla słabiej jeżdżących narciarzy, dla których zjazd w dół czerwoną trasą wzdłuż dolnej kanapy bywa uciążliwy.

Oczywiście, wzorem poprzednich lat - z darmowych parkingów będzie można dojechać do wyciągów specjalnymi busikami kursującymi przy dużym natężeniu ruchu narciarzy non stop.

Dodać jeszcze możemy w tym miejscu, że od soboty powinna zostać także uruchomiona 6-osobowa kanapa w stacji Słotwiny Arena, wraz z trasą wiodącą wzdłuż niej.

Więcej informacji na stronie: www.czarnygron.pl

pk/skionline.pl

Tagi: #ośrodki narciarskie #polska.czarny groń #rzyki #zima1718 #otwarcie sezonu

powrót

Zobacz
Czarny Groń - styczeń 2017
Czarny Groń - styczeń 2017
Czarny Groń - styczeń 2017
Czarny Groń - grudzień 2016
Czarny Groń - grudzień 2016
Czarny Groń - grudzień 2016
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2020