skionline.plstacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Europa Sportregion kusi atrakcjami

2007.02.09
fot. volvo c30 ice camp
Już za tydzień, w sobotę 17 lutego, pod szczytem lodowca Kitzsteinhorn rozpocznie się niezwykła impreza - Volvo C30 ICE CAMP. Gratka to szczególnie dla amatorów freestyle’u i freeride’u. Zarówno w wydaniu narciarskim, jak i snowboardowym.
Zapowiada się naprawdę wiele atrakcji. Na terenie uruchomionego w tym roku snowparku, na wysokości 2650 m n.p.m., zbudowano lodową osadę. Ze śniegu i lodu wycięto 8 śnieżnych grot, zużywając do budowy 3 tys. m³ białego surowca. Jednak największą niespodzianką w tym świecie lodu i śniegu będzie... wyeksponowany pięknie na tle białej scenerii najnowszy model Volvo, dynamiczny i "z charakterem" C30.

ICE CAMP otworzy swoje podwoje 17 lutego. Freeride’owa i freestyle’owa impreza zakończenia sezonu, Xover ride, planowana jest na 6 kwietnia.
Będzie okazja, by skorzystać z indywidualnych lekcji freestyle’u na doskonale przygotowanym terenie snowparku. Entuzjaści jazdy freeride’owej będą z kolei mogli umówić się na indywidualny trening z przewodnikiem. Odbędą się skitesty Dynastara i testy snowboardowe.
Producent sprzętu antylawinowego oraz plecaków, firma Ortovox, będzie organizować szkolenia ratownicze.

To jednak nie wszystkie atrakcje, na jakie liczyć mogą goście odwiedzający w lutym Europa Sportregion.
Przez dziewięć tygodni sezonu w każdy poniedziałek na stoku Schaufelberg w Kaprun odbywają się wieczorne pokazy z cyklu Show-on-Snow. Do końca lutego przy dźwiękach muzyki i w świetle fajerwerków oglądać można imponujące skoki i ewolucje w wykonaniu zawodowców.
Dłużej, bo do początku kwietnia, w środowe wieczory w Zell am See na trasie CityXpress co tydzień odbywają się z kolei pokazy freeride’owe i freestyle’owe. Widowisku towarzyszy energetyzująca muzyka i sztuczne ognie.

fot. volvo c30 ice camp
fot. volvo c30 ice camp


17 lutego, a więc w dzień otwarcia Volvo C30 ICE CAMP, w Zell am See odbędą się doroczne zawody narciarskie w stylu retro. Udział może wziąć każdy pod warunkiem, że odważy się przypiąć do nóg drewniane narty i na takim sprzęcie zjechać w dół. Najodważniejsi (choć niekoniecznie najwprawniejsi) narciarze będą mogli sprawdzić swoje siły w slalomie równoległym.

Na dzień 20 lutego planowane jest wielkie party karnawałowe w Kaprun. Przy dolnej stacji wyciągów na Schaufelberg zostanie rozstawiony wielki namiot. Będą koncerty na żywo, fantazyjne przebrania, tańce i inne atrakcje. Wstęp wolny.

J.W./skionline

powrót

Zobacz
Stacje: Zell am See
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2021