skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Fantastyczne warunki na lodowcu Mölltaler

2022.12.30
Fantastyczne warunki na lodowcu Mölltaler
Kliknij, aby powiększyć.
Fantastyczne warunki na lodowcu Mölltaler
Flattach (29 grudnia 2022) Mölltaler zaskakuje! Podczas gdy niektóre ośrodki w jego okolicy borykają się z niedostatkiem śniegu, na lodowcu w Karyntii, dzięki silnym mrozom i opadom śniegu, narciarze mogą obecnie korzystać z niemal wszystkich tras zjazdowych w doskonałym stanie.
W ośrodku Mölltaler Gletscher sezon zimowy rozpoczął się 10 listopada, kiedy otwarta była główna trasa zjazdowa na lodowcu. W ponad miesiąc udało się naśnieżyć i przygotować kolejne trasy narciarskie, dzięki czemu ośrodek otoczony trzytysięcznikami pasma Wysokich Taurów jest obecnie w idealnej formie. Każdy narciarz poszukujący szerokich i idealnie przygotowanych stoków znajdzie w malowniczej Karyntii coś dla siebie. „Na lodowcu Mölltal panuje prawdziwa zima, obecnie na stokach leży średnio pół metra śniegu, a temperatury są znacznie poniżej zera. W ostatnich dniach warunki poprawiły się na tyle, że większość tras i kolejek linowych jest otwarta, gwarantując narciarzom wspaniałe doznania narciarskie z niesamowitymi widokami na okoliczne trzytysięczniki,“ – powiedział kierownik ośrodka Max Gottfried.

Fantastyczne warunki na lodowcu Mölltaler
Fantastyczne warunki na lodowcu Mölltaler

Dzięki wspaniałym warunkom, ośrodek narciarski Mölltaler Gletscher jest regularnie miejscem treningów drużyn narciarskich i klubów sportowych z Europy. Obecnie na Mӧlltalu narciarze mają do dyspozycji trasy o każdym stopniu trudności – od rodzinnych, niebieskich tras zjazdowych, po czarne dla miłośników szybkiej jazdy i adrenaliny. Panoramiczna restauracja Eissee oferuje bogate menu zarówno dla małych, jak i dużych smakoszy.

Rankomat
Szusowanie na jedynym lodowcu w Karyntii jest teraz bardziej dostępne niż kiedykolwiek. Ośrodek przygotował na styczeń specjalną ofertę dla wszystkich członków programu lojalnościowego Gopass. Na swoim koncie w kuponach Gopass znajdą oni kupon na 1-dniowy skipass ważny w styczniu za jedynie 19 Euro. Na pozostałe dni można kupić tańsze skipassy z wyprzedzeniem przez Internet, ponieważ na Mölltalu także wprowadzono system elastycznych cen. Taką samą możliwość mają wszyscy nowo zarejestrowani członkowie programu Gopass. Więcej informacji na www.gopass.travel.

skionline.pl
Tagi: #ośrodki narciarskie #narty #lodowiec #moeltaller #austria #gdzienanarty #alpy

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com