skionline.pl stacje Francja Haute-Savoi wyślij link znajomemu dodaj opinię

Portes du Soleil
Avoriaz

Avoriaz jest jedną z czternastu stacji olbrzymiego narciarskiego zagłębia, jakim są położone na granicy francusko-szwajcarskiej, zaliczane do największych na świecie regionów narciarskich, Bramy Słońca (Portes du Soleil) w Alpach Sabaudzkich.
Spośród wszystkich miejscowości Portes du Soleil Avoriaz jest stacją położoną najwyżej - na wysokości 1 800 m n.p.m. Dzięki temu panują tu bardzo dobre warunki śniegowe. Zaletą jest bliskość granicy ze Szwajcarią, której ośrodki posiadają bezpośrednie połączenie z trasami po francuskiej stronie.

Avoriaz jest nowoczesnym ośrodkiem, posiadającym dwa rozległe tereny narciarskie (Les Hauts Forts i Les Lindarets), dostosowane do każdego poziomu umiejętności i stylu jazdy. Trasy czarne spełnią oczekiwania osób ze sportową żyłką, a liczne szerokie nartostrady zadowolą z kolei bardziej rekreacyjnie nastawionych narciarzy.
Avoriaz od lat jest również prawdziwą mekką dla snowboardzistów. Magnesem są m.in. świetne tereny do jazdy poza trasami i dwa snowparki: d’Arare - dla zaawansowanych i Snowpark de la Chapelle - w którym świetnie będą bawić się nawet całkowici nowicjusze.
Dostęp do stoków jest bardzo dogodny - w większości można podjechać na nartach pod próg hotelu.

Stacja posiada zdecydowanie sportowy charakter. Oprócz narciarstwa i innych sportów uprawianych na śniegu, Avoriaz zachęca do przyjazdu niezwykle szeroką gamą innych dyscyplin, które z powodzeniem można uprawiać podczas zimowego urlopu (paragliding, loty balonem, nurkowanie pod lodem, bogata oferta sportów uprawianych pod dachem).

Avoriaz jest jedną z wielu powstałych "od zera" w latach 60-tych i 70-tych we Francji miejscowości narciarskich, dla których głównym architektonicznym założeniem miała być funkcjonalność i nowoczesność. W efekcie na tle wysokogórskiej scenerii pojawił się blokowiskowy krajobraz.
W centrum znajduje się strefa wyłączona z ruchu samochodowego.

Restauracje - zarówno te w samym miasteczku, jak i na stokach - kuszą urozmaiconym menu, a liczba barów, klubów i dyskotek jest w stanie zadowolić najbardziej wybrednych. Należy jednak zaznaczyć, że ceny zdecydowanie nie należą do niskich. Odnosi się to zresztą do całej bazy usługowej na terenie tej bardzo atrakcyjnej - z narciarskiego punktu widzenia - stacji, w której, zwłaszcza w szczycie sezonu, panować potrafi duży tłok.
czytaj więcej
Info o ośrodku
dywany orczyki krzesła gondole koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
17 18 2 1 tak
Długość tras zjazdowych:100 km
- trasy łatwe54 km
- trasy średnie33 km
- trasy trudne13 km
Długość tras biegowych:45 km
Wysokość: 1800 - 2460 m n.p.m.
Sezon narciarski od grudnia do kwietnia
Mapa ośrodka
Mapa ośrodka
Dla narciarzy
jazda poza trasami:dostępnenarciarstwo tourowe:dostępne
heli-skiing:dostępnehalfpipe:dostępne
bordercross:dostępnesnowpark:dostępne
stok dla dzieci:dostępneskibus:dostępne
bramki automatyczne:dostępnewyciąg dla dzieci:dostępne
park dla dzieci:dostępne
Po nartach - apres ski
lodowisko:dostępnekuligi:dostępne
psie zaprzęgi:dostępnerakiety śnieżne:dostępne
tor saneczkowy:dostępnespacery zimowe:dostępne
basen:dostępnesauna:dostępne
centrum fitness:dostępnetenis:dostępne
paragliding:dostępnekino:dostępne
opieka nad dziećmi:dostępnedyskoteka:dostępne
karczmy i restauracje:dostępne
Hotele w ośrodku
Booking.com
Kontakt
WWW:www.avoriaz.com
Avoriaz Portes du Soleil
Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2021