skionline.pl stacje Francja Haute-Savoi wyślij link znajomemu dodaj opinię

Grand Massif
Flaine

Flaine to nowoczesny ośrodek narciarski, który wraz z sąsiednimi miejscowościami: Les Carroz, Morillon, Samoëns i Sixt Fer à Cheval, tworzy Le Grand Massif - czwarty co do wielkości region narciarski Francji, dysponujący łącznie 265 kilometrami tras. Zbudowane w końcu lat 60-tych Flaine jest typową stacją narciarską "z próbówki". Nie posiada uroku pobliskiego Les Carroz czy Samoëns - liczącej kilkaset lat, tradycyjnej alpejskiej wioski.
Miejscowość od samego początku pomyślana była jako stacja narciarska i wszystkie rozwiązania przestrzenne w pierwszej kolejności miały być podporządkowane takiemu właśnie przeznaczeniu. Pozytywnym efektem jest świetny dostęp do narciarskich stoków. Negatywnym - "blokowiskowa", bazująca na użyciu betonu, stali i szkła, nieciekawa architektura na tle górskiego krajobrazu.
Tereny narciarskie są tu jednak znakomite. Grandes Platières, Tęte Pelouse, Tęte des Lindars, Tęte de Véret, Aujon oraz Gers - wszystkie te sektory to łącznie 140 km tras.

Oprócz dogodnej lokalizacji (położenie w samym centrum rozległego Le Grand Massif) Flaine przyciąga narciarzy bardzo dobrymi warunkami śniegowymi, które zawdzięcza obfitym opadom i północnej oraz północno-zachodniej ekspozycji narciarskich stoków.

Flaine cieszy się opinią rodzinnego ośrodka. Na płaskich ćwiczebnych stokach tuż przy samej miejscowości świetnie czuć będą się dzieci i początkujący narciarze. Atrakcyjne trasy znajdą tu dla siebie także bardziej zaawansowani narciarze, a wyzwaniem nawet dla tych najbardziej wytrawnych może okazać się (ciesząca się sławą najtrudniejszej w całym Le Grand Massif ) ponad 3-kilometrowa trasa "Diamant Noir".

Wielkim atutem Flaine są doskonałe tereny do jazdy poza trasami, co - w połączeniu z atrakcyjnym snowparkiem w rejonie Aujon - czyni tę miejscowość bardzo interesującym punktem docelowym dla wszystkich amatorów freeride’u i jazdy freestyle’owej.

Jeśli chodzi o pozanarciarskie atrakcje sportowe, to również jest w czym wybierać. Flaine oferuje m.in.: loty na paralotni, loty widokowe helikopterem, wędrówki na rakietach śnieżnych, skatepark w hali.
Ciekawa jest również lokalna oferta kulturalna. W "Centre Culturel de Flaine" warto odwiedzić m.in. galerię sztuki.
Natomiast życie nocne nie należy do szczególnie ożywionych. Do Flaine przyjeżdża się jednak w pierwszej kolejności na narty.

czytaj więcej
Info o ośrodku
dywany orczyki krzesła gondole koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
17 9 1 1 tak
Ilość tras zjazdowych:52 szt.
Długość tras zjazdowych:120 km
Długość tras biegowych:17 km
Wysokość: 1600 - 2500 m n.p.m.
Sezon narciarski od grudnia do kwietnia
Dla narciarzy
jazda poza trasami:dostępnenarciarstwo tourowe:dostępne
halfpipe:dostępnebordercross:dostępne
snowpark:dostępnestok dla dzieci:dostępne
oświetlony stok:niedostępneskibus:dostępne
wyciąg dla dzieci:dostępnepark dla dzieci:dostępne
Po nartach - apres ski
lodowisko:dostępnecurling:dostępne
psie zaprzęgi:dostępnerakiety śnieżne:dostępne
spacery zimowe:dostępnebasen:dostępne
basen termalny:niedostępnesauna:dostępne
centrum fitness:dostępneparagliding:dostępne
kino:dostępneopieka nad dziećmi:dostępne
karczmy i restauracje:dostępne
Kontakt
WWW:www.flaine.com
Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2021