skionline.pl stacje Francja Haute-Savoi wyślij link znajomemu dodaj opinię

Aravis
La Clusaz

La Clusaz to największy ośrodek narciarski w masywie Aravis, dysponujący 132 kilometrami tras. Jeśli dodać do tego tereny narciarskie wokół miejscowości Le Grand Bornard, St. Jean de Sixt i Manigod, otrzymujemy łącznie 220 km tras, które objęte są jednym skipassem (Aravis Pass).
Lokalne tradycje narciarskie sięgają tutaj niemal sto lat wstecz. Ta niegdyś mała sabaudzka wioska przeistoczyła się współcześnie w nowoczesną stację narciarską, w której udało się jednak zachować dawny klimat. W przeciwieństwie do wielu francuskich stacji, powstałych w wyniku rozbudowy istniejących starych wiosek, w La Clusaz liczne modernizacje zostały przeprowadzone bez szkody dla tradycyjnego wyglądu miejscowości.

La Clusaz oferuje wielką różnorodność narciarskich stoków. Można dostać się stąd na pięć różnych terenów narciarskich (La Balme, L’Aiguille, Beauregard, La Croix Fry - Manigod - Merdassier , L’Etale), połączonych ze sobą systemem wyciągów i kolejek. Sporo jest tras stromych i trudnych, lecz nie brakuje również stoków odpowiednich dla początkujących i dzieci. Doskonale do nauki nadają się w szczególności szerokie trasy na obrzeżach miejscowości.

La Balme to atrakcyjny teren narciarski, oferujący w większości dość strome stoki (najlepsze czarne trasy znajdują się właśnie tutaj) i doskonałe tereny do jazdy poza trasami. Wart zobaczenia jest również widok z Col du Balme na masyw Mont Blanc.
Teren narciarski L’Aiguille jest z kolei godny polecenia ze względu na doskonałe obszary do freeride’u i długie trasy na Cret du Loup, wśród których szczególne miejsce zajmuje "Le Mur Edgar" - trasa do jazdy po muldach, na której doskonalił swoje umiejętności pochodzący z tych stron Edgar "Crazy Eddie" Grospiron - kilkakrotny zdobywca Pucharu Świata w Jeździe po Muldach, złoty medalista olimpijski z 1992 roku.
Beauregard to teren narciarski z najlepszym nasłonecznieniem, dużą ilością łagodnych, niebieskich tras oraz przepięknymi widokami na dolinę La Clusaz oraz Alpy Sabaudzkie z masywem Mont Blanc.
Teren narciarski La Croix Fry - Manigod - Merdassier posiada dużą ilość przyjemnych, łatwych tras, odpowiednich do szlifowania umiejętności, podobnie zresztą jak teren L’Etale, którego niebieskie trasy są jednak nieco ambitniejsze.

Ze względu na niskie wysokości warunki śniegowe w tych rejonach (zwłaszcza w dolnych partiach tras wokół La Clusaz) bywają zmienne. Wyżej śnieg jest gwarantowany, a najlepsze warunki śniegowe panują zwykle na stokach La Balme.

Rejon La Clusaz jest doskonałym miejscem do uprawiania snowboardu, zwłaszcza dla osób, które pierwsze zjazdy na desce mają już za sobą. Znajdują się tu stoki do slalomu, do jazdy po muldach, snowpark, a przede wszystkim - dużo atrakcyjnych terenów do jazdy poza trasami.

Dla narciarzy biegowych przygotowano 70 km tras o różnym stopniu trudności. Najdłuższe i najbardziej ambitne przebiegają przez Plateau des Confins, wokół jeziora Lac des Confins. Można biegać także na niskich wysokościach - po trasach położonych w rozległym dnie doliny La Clusaz. Doskonałe nasłonecznienie posiadają szlaki na obszarze Beauregard.

Oferta zajęć sportowych i rozrywek, jaką oferuje La Clusaz zadowoli nawet wybrednych. Sieć zimowych szlaków pieszych ma łączną długość 35 km. Można wędrować także na rakietach śnieżnych lub wziąć udział w kursie budowy igloo. Organizowane są również przejażdżki saniami motorowymi, zawody psich zaprzęgów, kursy paragliding'u. W miasteczku znajduje się kompleks wodno-rekreacyjny, oferujący m.in. basen kryty, podgrzewany basen zewnętrzny, jacuzzi, saunę.
La Clusaz należy do tych stacji narciarskich, w których z reguły "coś się dzieje". Organizowane są tu przy różnych okazjach spektakle, koncerty, wieczory regionalne, pokazy sztucznych ogni, nocne jazdy na nartach z pochodniami i jarmarki.

W podobnie żywym tempie toczy się tutaj życie nocne. Zwłaszcza w weekendowe wieczory liczne bary i puby w miasteczku pełne są gości. Godne polecenia są miejscowe restauracje z regionalną kuchnią.
czytaj więcej
Info o ośrodku
dywany orczyki krzesła gondole koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
35 13 4 3 tak
Długość tras zjazdowych:132 km
- trasy łatwe30 km
- trasy średnie70 km
- trasy trudne32 km
Długość tras biegowych:70 km
Wysokość: 1100 - 2600 m n.p.m.
Sezon narciarski od grudnia do kwietnia
Dla narciarzy
jazda poza trasami:dostępnenarciarstwo tourowe:dostępne
halfpipe:dostępnebordercross:dostępne
snowpark:dostępnestok dla dzieci:dostępne
oświetlony stok:dostępneskibus:dostępne
wyciąg dla dzieci:dostępne
Po nartach - apres ski
lodowisko:dostępnekuligi:dostępne
psie zaprzęgi:dostępnerakiety śnieżne:dostępne
spacery zimowe:dostępnebasen:dostępne
basen termalny:niedostępnesauna:dostępne
centrum fitness:dostępneparagliding:dostępne
kino:dostępneopieka nad dziećmi:dostępne
karczmy i restauracje:dostępne
Hotele w ośrodku
Booking.com
Kontakt
WWW:www.laclusaz.com
Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2021