skionline.pl stacje Francja Haute-Savoi wyślij link znajomemu dodaj opinię

Grand Massif
Morillon

Morillon to ośrodek narciarski, który wraz z sąsiednimi miejscowościami: Flaine, Les Carroz, Samoëns i Sixt Fer à Cheval, tworzy Le Grand Massif - czwarty co do wielkości region narciarski Francji, dysponujący 265 kilometrami tras.
Morillon, położone malowniczo w cienistej dolinie Giffre, było niegdyś spokojną, rolniczą wioską. Odkąd powstało tu zaplecze narciarskie, miejscowość stała się popularnym miejscem wypoczynku zimowego, zwłaszcza wśród rodzin z dziećmi.
W większości przebiegające poniżej górnej granicy lasu trasy narciarskie wokół Morillon nie stawiają przed narciarzami zbyt dużych wyzwań. Na zjazdowe stoki z wioski można dostać się sprawnie kursującą gondolą. Dla początkujących i dla dzieci doskonałe stoki ćwiczebne znajdują się bezpośrednio powyżej miejscowości. W samym sercu ośrodka zlokalizowana została zimowa wioska dla dzieci.

Morillon posiada bardzo rozległą sieć tras biegowych (94 km), położonych zarówno w dolinie, jak i na znacznych wysokościach. Należą one do najdłuższych, a jednocześnie najłatwiejszych w całym regionie Le Grand Massif.

Oferta pozanarciarskich zajęć sportowych, jaką dysponuje Morillon, nie wykracza poza minimum typowe dla francuskich stacji narciarskich. Turyści mają tutaj do wyboru zimowe szlaki piesze, spacery na rakietach śnieżnych, lodowisko (w oddalonym o 4 km Samoëns), widokowe loty helikopterem, balonem, loty paralotnią, kryty basen (17 km od Morillon).

Decydując się na zakwaterowanie w tej właśnie miejscowości regionu Le Grand Massif należy mieć świadomość, że czas płynie tu dość spokojnie i powoli. Wprawdzie - jak wszędzie - są tutaj sklepy, bary i restauracje, jednak nie należy spodziewać się szczególnie urozmaiconego życia nocnego.
czytaj więcej
Info o ośrodku
Długość tras biegowych:94 km
Wysokość: 700 - 2200 m n.p.m.
Sezon narciarski od grudnia do kwietnia
Dla narciarzy
jazda poza trasami:dostępnenarciarstwo tourowe:dostępne
snowpark:niedostępnestok dla dzieci:dostępne
oświetlony stok:niedostępneskibus:dostępne
wyciąg dla dzieci:dostępnepark dla dzieci:dostępne
Po nartach - apres ski
lodowisko:dostępnerakiety śnieżne:dostępne
spacery zimowe:dostępnebasen termalny:niedostępne
paragliding:dostępneopieka nad dziećmi:dostępne
dyskoteka:niedostępnekarczmy i restauracje:dostępne
Kontakt
WWW:www.ot-morillon.fr
Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2021