skionline.pl stacje Francja Savoi wyślij link znajomemu dodaj opinię

lodowiec Bellecote
La Plagne

Kliknij, aby powiększyć.
Znana i popularna stacja narciarska La Plagne wchodzi w skład jednego z większych regionów narciarskich we Francji - Paradiski, dysponującego 425 kilometrami tras i 140 wyciągami. La Plagne to tak naprawdę dziesięć miejscowości - wszystkie one, połączone ze sobą niezwykle nowoczesnym systemem wyciągów, tworzą jeden teren narciarski - Grande Plagne, dysponujący w warunkach zimowych 212 kilometrami tras. W miesiącach letnich - lipcu i sierpniu - możliwa jest jazda na lodowcach: Bellecôte i La Chiaupe.

Tereny narciarskie na lodowcu leżą na zboczach górującego nad okolicą szczytu Bellecôte (3 417 m n.p.m.). Punktem wypadowym na lodowiec jest szczyt Roche de Mio (2 700 m n.p.m.), gdzie znajduje się dolna stacja kolejki gondolowej, wywożącej narciarzy na stoki lodowca Bellecôte (przy silnym wietrze nieczynna).

Lodowiec oferuje narciarzom trzy trasy zjazdowe; sześć kolejnych znajduje się bezpośrednio pod nim.
Z lodowca Bellecôte do Col de la Chiaupe prowadzą dwie wspaniałe czarne trasy obie o różnicy poziomów 1000 m, godne polecenia zaawansowanym narciarzom. Niestety - w okresach wyjątkowo obfitych lub skąpych opadów śniegu - bywają często zamknięte. Do Les Bauches prowadzą z kolei z lodowca liczne ambitne zjazdy pozatrasowe z różnicą poziomów wynoszącą 1400 m (należy wynająć przewodnika).

Jedną z najpopularniejszych tras w tym rejonie jest zjazd z lodowca Bellecôte do Montchavin, będący jednocześnie najdłuższą trasą w tym rejonie (15 km długości, średni stopień trudności).

Wśród miejscowości La Plagne, ulokowanych na wysokościach od 1 250 m n.p.m. do 2 100 m n.p.m., znajdują się zarówno spokojne, sabaudzkie wioski, chętnie odwiedzane przez rodziny z dziećmi, jak i tętniące życiem, nowoczesne kurorty narciarskie.

Oferta pozanarciarska - jak na tak duży i renomowany ośrodek przystało - obejmuje w zasadzie wszystko, o czym w trakcie zimowego (i nie tylko zimowego) urlopu można tylko zamarzyć. Znajdują się tu centra fitness i salony odnowy biologicznej, baseny, lodowiska, tory saneczkowe, ścianki wspinaczkowe. Można uprawiać paragliding, spacery na rakietach śnieżnych, wspinaczkę lodowcową, skeleton, grać w squasha, w paint ball czy w kręgle. W ofercie znajdują się również bobsleje (dużą atrakcją La Plagne jest olimpijski tor bobslejowy, zlokalizowany w sąsiedztwie Plagne Bellacôte, jedyny tego rodzaju obiekt we Francji, dostępny dla szerokiej publiczności poza okresami treningów i zawodów), wyścigi psich zaprzęgów i wycieczki helikopterem.
czytaj więcej
Informacje o ośrodku
wyciągi dywanowe wyciągi orczykowe wyciągi krzesełkowe koleje gondolowe koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
1 1 nie
Ilość tras zjazdowych:3 szt.
Wysokość: 2700 - 3250 m n.p.m.
Sezon narciarski od 2022.12.10 do 2023.04.30
Mapa tras narciarskich
Mapa tras narciarskich ośrodka La Plagne lodowiec Bellecote
Dla narciarzy
jazda poza trasami:dostępnenarciarstwo tourowe:dostępne
skibus:dostępnebramki automatyczne:dostępne
Po nartach - apres ski
lodowisko:dostępnepsie zaprzęgi:dostępne
rakiety śnieżne:dostępnetor saneczkowy:dostępne
spacery zimowe:dostępnebasen:dostępne
sauna:dostępnecentrum fitness:dostępne
squash:dostępneparagliding:dostępne
kino:dostępnedyskoteka:dostępne
karczmy i restauracje:dostępne
Hotele w ośrodku narciarskim lodowiec Bellecote
Booking.com
Kontakt
Ośrodek:Office de Tourisme de la Plagne
Adres:73211 Aime Cedex
Telefon:33 (0)4 79 09 67 00
WWW:www.la-plagne.com
La Plagne lodowiec Bellecote
Booking.com