skionline.pl stacje Francja Savoi wyślij link znajomemu dodaj opinię

Paradiski
La Plagne

Kliknij, aby powiększyć.
Znana i popularna stacja narciarska La Plagne wchodzi w skład jednego z większych regionów narciarskich we Francji - Paradiski, dysponującego 425 kilometrami tras i 140 wyciągami.

La Plagne to tak naprawdę dziesięć miejscowości, ulokowanych na wysokościach od 1 250 m n.p.m. do 2 100 m n.p.m. Znajdują się wśród nich zarówno spokojne, sabaudzkie wioski, chętnie odwiedzane przez rodziny z dziećmi, jak i tętniące życiem, nowoczesne kurorty narciarskie.



La Plagne to rozległa hala rozciągająca się pomiędzy doliną rzeki Isère a szczytem Dôme de Bellecôte (3 417 m n.p.m.). Tereny narciarskie rozlokowane są na dwóch poziomach. Górne piętro stanowią trasy pomiędzy lodowcem Bellecôte a sześcioma górnymi stacjami narciarskimi czyli: Plagne Bellacôte, Plagne Centre, Belle Plagne, Plagne Soleil i Aime la Plaigne. Łączy je nie tylko słowo "Plagne", zawarte w nazwie każdej z nich, ale również to, że wszystkie zostały zbudowane współcześnie.

Dolne piętro terenów narciarskich to trasy pomiędzy czterema najniżej położonymi ośrodkami, wyrosłymi wokół starych, górskich wiosek (Montchavin, Les Coches, Montalbert, Champagny en Vanoise).



Wszystkie miejscowości, połączone ze sobą niezwykle nowoczesnym systemem wyciągów, tworzą
jeden teren narciarski - Grande Plagne, dysponujący 212 kilometrami tras.

Śnieg na stokach zjazdowych powyżej 2 000 m n.p.m. jest gwarantowany, a na takiej właśnie wysokości położona jest większość tras. W lipcu i sierpniu możliwa jest jazda na lodowcach Bellecôte i La Chiaupe.

Szerokie, bezdrzewne stoki, nadające się dobrze do nauki znajdują się w sąsiedztwie właściwie każdej z sześciu nowoczesnych stacji "górnego piętra" La Plagne.

Niżej położone trasy w rejonach miejscowości "dolnego piętra" to teren dla bardziej zaawansowanych narciarzy. Nie chodzi tylko o to, że zdarzają się tu muldy, a miejscami bywa wąsko. We znaki mogą dać się również niedostatki śniegu.

Trudniejsze tereny znajdują się powyżej Roche de Mio. Sporych umiejętności wymagają zjazdy z lodowca Bellecôte do les Bauches lub do Col de la Chiaupe. Jazdę poza trasami uprawiać można w wielu miejscach, m.in. rewelacyjne (choć niebezpieczne - warto postarać się o przewodnika) są pod tym względem północne zbocza Bellecôte.



La Plagne posiada kilka snowparków: Belle Plagne, Montchavin - Les Coches, Champagny en Vanoise.

Na narciarzy biegowych czeka 90 km tras. Każda ze stacji posiada własną pętlę biegową, połączoną z innymi trasami regionu.



La Plagne, dzięki bardzo nowoczesnej kolei linowej Vanoise Express, której trasa wiedzie nad doliną Panthurin, uzyskało połączenie z Les Arcs - drugą dużą miejscowością Paradiski. Podczas tej niezwykle widokowej przejażdżki można podziwiać panoramę masywu Mont Blanc i Alp po włoskiej stronie granicy.



Oferta pozanarciarska La Plagne - jak na tak duży i renomowany ośrodek przystało - obejmuje w zasadzie wszystko, o czym tylko w trakcie zimowego urlopu można zamarzyć. Znajdują się tu centra fitness i salony odnowy biologicznej, baseny, lodowiska, tory saneczkowe, ścianki wspinaczkowe. Można oddawać się takim aktywnym rozrywkom, jak paragliding, spacery na rakietach śnieżnych, wspinaczka lodowcowa, bobsleje, skeleton, squash, paint ball, kręgle, wyścigi psich zaprzęgów, wycieczki helikopterem.

Dużą atrakcją La Plagne jest olimpijski tor bobslejowy, zlokalizowany w sąsiedztwie Plagne Bellacôte, jedyny tego rodzaju obiekt we Francji, dostępny dla szerokiej publiczności poza okresami treningów i zawodów.



Nowości zimy 2006/2007:



* Wyciąg krzesełkowy "La Roche", 6-osobowy, zwalniający, umożliwiający dostęp w wysokie partie obszarów narciarskich narciarzom jednodniowym i przyjeżdżającym autobusem.



* Wyciąg krzesełkowy "Plan de Bois", 6-osobowy, zwalniający w obrębie Coches. Trzeci skuteczny środek transportu na la Plagne od czasu ukończenia realizacji Vanoise Express.



* Rezydencja **** MGM w Champagny w Vanoise. Basen, spa, apartamenty o wysokim standardzie w sabaudzkiej wiosce. Niepowtarzalny widok na lodowce Vanoise i dolinę Pralognon.



Z kalendarza imprez:



* 17-22 grudnia 2006 - "Gwiazdy sportu" (5-ta edycja): sławni francuscy sportowcy (m.in. Laurent Blanc, Stéphane Diagana, Fabien Pelous) patronują imprezie, w trakcie której będą dzielić się doświadczeniem z młodymi sportowcami ze swych federacji. Impreza wspierana przez francuskie Ministerstwo Młodzieży i Sportu oraz przez federacje sportowe.



* 27-28 stycznia 2007 - "La Gorzderette" (4-ta edycja): turniej łączący wspinaczkę lodowcową, big air i sprint nordycki. W swojskiej atmosferze spotykają się zawodowcy i amatorzy. Otwarty dla wszystkich.



* Puchar Świata w jeździe wieczornej po muldach podwójnych - na trasie Slalomu Jean-Luc Crétier w Plagne Centre. Sandra Laoura, brązowa medalistka ostatnich Igrzysk Olimpijskich, zademonstruje swe możliwości w swoich rodzinnych stronach.



LA GRANDE PLAGNE to także: karnet zbliżeniowy (na całym obszarze Paradiski), karnety nieimienne, możliwość jeżdżenia przez 6 dni tylko po południu, karty 4-godzinne, możliwość "doładowania" w automatach, doładowywanie przez internet (Par@diskicarte), w razie zguby zwrot kosztów zakupu.















czytaj więcej
Info o ośrodku
dywany orczyki krzesła gondole koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
61 35 7 2 tak
Długość tras zjazdowych:212 km
- trasy łatwe50 km
- trasy średnie82 km
- trasy trudne80 km
Długość tras biegowych:90 km
Wysokość: 1250 - 3250 m n.p.m.
Sezon narciarski od 2020.12.12 do 2021.04.30
Mapa ośrodka
Mapa ośrodka
Dla narciarzy
jazda poza trasami:dostępnenarciarstwo tourowe:dostępne
halfpipe:dostępnebordercross:dostępne
snowpark:dostępnestok dla dzieci:dostępne
oświetlony stok:dostępneskibus:dostępne
bramki automatyczne:dostępnewyciąg dla dzieci:dostępne
park dla dzieci:dostępnepomiar prędkości:dostępne
Po nartach - apres ski
lodowisko:dostępnepsie zaprzęgi:dostępne
rakiety śnieżne:dostępnetor saneczkowy:dostępne
spacery zimowe:dostępnebasen:dostępne
basen termalny:niedostępnesauna:dostępne
centrum fitness:dostępnesquash:dostępne
paragliding:dostępnekino:dostępne
opieka nad dziećmi:dostępnedyskoteka:dostępne
karczmy i restauracje:dostępne
Hotele w ośrodku
Booking.com
Kontakt
Ośrodek:Office de Tourisme de la Plagne
Adres:73211 Aime Cedex
Telefon:33 (0)4 79 09 67 00
WWW:www.la-plagne.com
La Plagne Paradiski
Zobacz
Ogień zniszczył stację kolejki w La Plagne
Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2021