skionline.pl stacje Francja Savoi wyślij link znajomemu dodaj opinię

3 Doliny
Les Menuires

Kliknij, aby powiększyć.
Les Menuires, stacja narciarska położona w malowniczej dolinie Belleville, wchodzi w skład słynnych Trzech Dolin, posiadających łącznie 600 km tras i 200 wyciągów.

Les Menuires oferuje w sumie trzy tereny narciarskie. Pierwszy z nich to trasy na zboczach Le Mont de la Chambre (2 850 m n.p.m.) - zróżnicowane, dostosowane do różnych poziomów narciarskiego zaawansowania, otwierające drogę do Val Thorens i Meribel i - co ważne - dostępne z samego centrum Les Menuires. Drugi to La Pointe de la Masse (2 800 m n.p.m.) - sławny szczyt, którego trasy i tereny do freeride’u (Lac du Lou, Col de la Fenetre, Valle des Encombres) polecić można przede wszystkim wytrawnym narciarzom. Trzeci teren narciarski - Tougnète - dostępny jest z miejscowości St. Martin de Belleville.

Les Menuires jest rozległym (160 km tras) i wspaniale nasłonecznionym regionem narciarskim. Odpowiednie dla siebie trasy znajdą tu narciarze o każdym poziomie zaawansowania. Stacja nadaje się również doskonale na rodzinne narty z dziećmi. Les Menuires posiada oznaczenie P’tits Montagnards, przyznawane przez Ski Club of France ośrodkom wyspecjalizowanym w organizowaniu wypoczynku rodzinnego. Oprócz licznych atrakcji dla najmłodszych, zarówno na narciarskim stoku, jak i poza nim, znak ten gwarantuje dostosowane do dziecięcych umiejętności stoki i wyciągi, a także profesjonalną pomoc narciarskich przedszkoli i szkółek.

Les Menuires jest stacją bardzo atrakcyjną również dla snowboardzistów. Poza mnóstwem świetnie nadających się do uprawiania snowboardu tras i terenów do freeride’u znajdują się tu również dwa snowparki z dużym wyborem modułów.

Główne miejscowości w regionie to: zbudowana w latach 60-tych, typowa (a zatem pozbawiona uroku) osada narciarska "z próbówki" - Les Menuires oraz dużo bardziej nastrojowa miejscowość St. Martin de Belleville, ze starym centrum - niegdyś sabaudzką wioską, która z biegiem lat obrosła współczesnymi zabudowaniami i przekształciła się w stację narciarską.

Niewątpliwie dużym atutem ośrodka jest bardzo dogodny dostęp do stoków narciarskich.
Niezbyt nowoczesna do niedawna sieć wyciągów od kilku sezonów jest na bieżąco modernizowana, podobnie zresztą jak sieć tras zjazdowych, systemy naśnieżania i baza noclegowa. Podjęto również starania o przywrócenie tradycyjnego wyglądu zabudowie regionu. Architektura nowopowstających budynków nawiązuje architektonicznie do wyglądu budowanych niegdyś z bali i kamienia, wiejskich domów.

Pozanarciarska oferta sportowa ośrodka jest bardzo bogata. Powstałe niedawno centrum sportowe, podzielone na cztery sektory (multisports, aquaclub, keep fit, wellbeing), pozwala na aktywne spędzenie czasu i oferuje wiele form relaksu.

Życie rozrywkowe nie stanowi najmocniejszej strony ośrodka, choć nie brakuje restauracji, barów, czy nawet dyskotek. Do Les Menuires przyjeżdża się jednak przede wszystkim na narty. Okolicznością, która mimo pewnych niedoskonałości, może przyciągnąć turystów do Les Menuires jest to, że stacja posiada najbardziej przystępne ceny spośród wszystkich ośrodków narciarskich Trzech Dolin.


Nowości zimy 2006/2007:

* Le Chalet Hotel Kaya: pierwszy 4-gwiazdkowy hotel w Les Menuires. Usytuowany u stóp tras narciarskich, w sercu Trzech Dolin, hotel Kaya posiada wszelkie walory, by zapewnić swoim gościom komfortowy pobyt: wygodne pokoje z widokiem na góry, restauracja, basen, biblioteka, centrum odnowy biologicznej i sklep sportowy.

*Odnowiony w stylu łączącym tradycję z nowoczesnością 3-gwiazdkowy hotel Latitudes - Les Bruyères. W części rekreacyjnej - spa i fitness.

* Powiększenie sieci sztucznego nasnieżania na terenach narciarskich Les Menuires/Saint Martin.

Z kalendarza imprez:

* 6-13.01.2007: Tydzień Producentów Wina. Po raz piąty z rzędu stacja daje okazję do poznania różnych regionów uprawy winorośli.
* 1.03.2007: 11. Trofeum Nadziei. Organizowana pod patronatem Davida Douillet, impreza ta ma na celu zebranie funduszy na rzecz departamentalnego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Fizycznie i Umysłowo.
* 9.04.2007: Challenge Trzech Dolin (3 Vallées X Wing Rally), otwarty dla wszystkich (profesjonalistów, amatorów, rodzin), urozmaicony zawodami sportowymi w każdej ze stacji Trois Vallees.

LES MENUIRES to także:
* "Białe tygodnie": 16-23.12.2006, 06.01.2007-10.02.2007, 17-31.03.2007, 14-22.04.2007. Preferencyjne ceny zakwaterowania i skipassu (od 150 € za os. / tydzień w apartamencie 5/6 os. + karnet 6-dniowy na teren narciarski Les Menuires/Saint Martin). Pakiety: zakwaterowanie w chacie górskiej lub w hotelu + skipass na Trzy Doliny.


czytaj więcej
Info o ośrodku
dywany orczyki krzesła gondole koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
7 10 13 1 tak
Długość tras zjazdowych:160 km
- trasy łatwe75 km
- trasy średnie62 km
- trasy trudne23 km
Długość tras biegowych:28 km
Wysokość: 1400 - 3200 m n.p.m.
Sezon narciarski od grudnia do kwietnia
Mapa ośrodka
Mapa ośrodka
Dla narciarzy
jazda poza trasami:dostępnenarciarstwo tourowe:dostępne
halfpipe:dostępnebordercross:dostępne
snowpark:dostępnestok dla dzieci:dostępne
oświetlony stok:dostępneskibus:dostępne
bramki automatyczne:dostępnewyciąg dla dzieci:dostępne
park dla dzieci:dostępne
Po nartach - apres ski
lodowisko:dostępnepsie zaprzęgi:dostępne
rakiety śnieżne:dostępnetor saneczkowy:dostępne
spacery zimowe:dostępnebasen:dostępne
basen termalny:niedostępnesauna:dostępne
centrum fitness:dostępnesquash:dostępne
paragliding:dostępneopieka nad dziećmi:dostępne
dyskoteka:dostępnekarczmy i restauracje:dostępne
Hotele w ośrodku
Booking.com
Kontakt
Ośrodek:Les Menuires Toursist Office
Adres:BP 22, F-73440 Les Menuires - Francja
Telefon:+33 479 00 75 06
WWW:www.lesmenuires.com
Les Menuires 3 Doliny
Zobacz
Nowa gondola we francuskim Les Menuires
Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2021