skionline.pl stacje Francja Savoi wyślij link znajomemu dodaj opinię

3 Doliny
Meribel

Kliknij, aby powiększyć.
Stacja narciarska Meribel, usytuowana w samym sercu Trzech Dolin - jednego z największych i najbardziej znanych regionów narciarskich w Alpach, oferuje narciarzom 100 km tras, przeważnie o średnim stopniu trudności.

Meribel może stanowić doskonałą bazą wypadową do Courchevel i Val Thorens - pozostałych dużych ośrodków Trzech Dolin, łącznie dysponujących 600 kilometrami tras i blisko 200 wyciągami. Jednak również w samym Meribel można spędzić fantastyczny narciarski urlop, a niewątpliwą zaletą zboczy narciarskich w pobliżu tej miejscowości jest ich dobre nasłonecznienie.

Dla początkujących narciarzy odpowiednie będą stoki Altiportu, osłonięte świerkowymi lasami, a także Rond Point. Trasy schodzące do Meribel ze szczytów St. Martin mają szansę spodobać się wytrawnym narciarzom. Generalnie jednak większość terenów narciarskich wokół Meribel spełni najlepiej oczekiwania osób o średnich narciarskich umiejętnościach.

Po zimowych igrzyskach w Albertville w 1992 roku, w Meribel, gdzie rozgrywane były niektóre konkurencje olimpijskie, pozostały - oprócz udoskonalonej infrastruktury technicznej - dwie trasy zjazdowe.

Na snowboardzistów i amatorów jazdy freestyle’owej czekają dwa snowparki: Meribel Moonpark oraz Meribel-Mottaret-Plattieres Snowpark.

Poza narciarstwem zjazdowym można w rejonie Meribel uprawiać wiele innych sportów, jak choćby: ski touring, heliskiing, spacery na rakietach śnieżnych, wycieczki skuterem śnieżnym, wspinaczkę po zamarzniętych wodospadach, hokej, paragliding. Organizowane również są loty widokowe nad okolicą i kursy jazdy figurowej na łyżwach.

Meribel posiada oznaczenie "Famille Plus", przyznawane przez Ski Club France ośrodkom wyspecjalizowanym w organizowaniu wypoczynku dla rodzin z dziećmi. Oprócz licznych atrakcji dla najmłodszych na stoku i poza nim oznacza to m.in. możliwośc skorzystania na miejscu z usług żłobków i przedszkoli, fachową opiekę i instruktaż narciarski dla dzieci.

Kliknij, aby powiększyć.
Meribel to tak naprawdę dwie miejscowości: stara osada Meribel na wysokości 1 400 m n.p.m., z wiejskimi domostwami i górskimi schroniskami oraz - leżąca powyżej - stacja narciarska Meribel-Mottaret o typowo sportowym charakterze i współczesnej, lecz harmonizującej z otoczeniem, architekturze. Spośród wszystkich miejscowości Trzech Dolin to właśnie Meribel cieszy się opinią najbardziej urokliwego zakątka. Jest tak z pewnością dlatego, ponieważ zabudowa (domy z kamienia i drzewa, dachy o łamanym spadzie) pozostała wierna stylowi charakterystycznemu dla dawnych wiosek z tych okolic.

Życie nocne koncentruje się w barach i klubach, których w Meribel znajduje się sporo. Nieco mniejszy jest natomiast wybór restauracji. Bez względu na rodzaj lokalu ceny z pewnością nie należą do przystępnych, co jednak nie powinno specjalnie dziwić - Meribel to przecież samo serce jednego z najpopularniejszych regionów narciarskich Europy...

Nowości zimy 2006/2007:

*System karnetów zbliżeniowych (ułatwiony zakup, swoboda podczas kontroli)
*Nowe możliwości w posługiwaniu się kartą z opcją na 12 dni: karnet jednorazowy lub uzupełnialny, jazda na nartach tylko przez część dnia, zakup skipassu przez internet z dostawą do domu, uzupełnienie karnetu P@S przez call center.
*Nowe centrum Plan des Mains z restauracjami na trzech poziomach.
*Nowy wyciąg 6-osobowy Chatelet obsługujący Rossignol, Le Chemin des Ecoliers i Snowpark Plattières. Umożliwia on dotarcie do Doliny Belleville bez odpinania nart.

Z kalendarza imprez:

* 13-17.12.2006: 6. edycja Festiwalu Filmów Reklamowych w Meribel
* 28.12.2006 - 4.01.2007: Międzynarodowe Turnieje Hokejowe.
* 9.04.2006: 5-ty Challenge Trzech Dolin (3 Vallées X Wing Rallye)

MERIBEL to także:

*PASS FAMILLE (zniżki dla rodzin): ok. 20 proc. zniżki na karnetach dla dorosłych (od 6 do 21 dni, Dolina Méribel lub Trzy Doliny) począwszy od 4 os. z tego max. 2 os. dorosłe i min. 2 dzieci (poniżej 18 lat
*Dla tych, co nie jeżdżą na nartach: specjalne karnety, trasy dla pieszych, bezpłatna komunikacja wahadłowa.

czytaj więcej
Info o ośrodku
dywany orczyki krzesła gondole koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
14 18 16 tak
Ilość tras zjazdowych:76 szt.
Długość tras zjazdowych:100 km
- trasy łatwe60 km
- trasy średnie28 km
- trasy trudne12 km
Długość tras biegowych:33 km
Wysokość: 1450 - 2952 m n.p.m.
Sezon narciarski od grudnia do kwietnia
Mapa ośrodka
Mapa ośrodka
Dla narciarzy
jazda poza trasami:dostępnenarciarstwo tourowe:dostępne
heli-skiing:dostępnehalfpipe:dostępne
bordercross:dostępnesnowpark:dostępne
stok dla dzieci:dostępneoświetlony stok:dostępne
bramki automatyczne:dostępnewyciąg dla dzieci:dostępne
park dla dzieci:dostępne
Po nartach - apres ski
lodowisko:dostępnerakiety śnieżne:dostępne
spacery zimowe:dostępnebasen:dostępne
basen termalny:niedostępnesauna:dostępne
centrum fitness:dostępneparagliding:dostępne
kino:dostępnekasyno:dostępne
opieka nad dziećmi:dostępnedyskoteka:dostępne
karczmy i restauracje:dostępnebary i chaty narciarskie:dostępne
Hotele w ośrodku
Booking.com
Kontakt
Ośrodek:Office du Tourisme de Méribel
Adres:B.P. 1 73551 Méribel Cedex - France
Telefon:(33) 4 79 08 65 32
WWW:www.meribel.net
Meribel 3 Doliny
Zobacz
Nowości sezonu w Méribel
Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2021