skionline.pl stacje Francja Savoi wyślij link znajomemu dodaj opinię

lodowiec Pissaillas
Val d`Isere

Val d’Isere wraz z leżącym nieopodal Tignes tworzy jeden region narciarski pod nazwą L’Espace Killy, oferujący narciarzom ok. 300 km tras zjazdowych.
Magnesem przyciągającym miłośników nart do Val d’Isere jest - oprócz technicznych stoków oraz świetnych terenów do freeride’u i ski touringu - całoroczny teren narciarski na lodowcu Pissaillas.

Narciarze mają tutaj do dyspozycji 10 średnio długich tras. Droga na lodowiec prowadzi z Le Fornet (1 930 m n.p.m.) - najpierw gondolą o takiej właśnie nazwie, później kolejką gondolową Vallon d’Iseran, a na końcu - wyciągiem krzesełkowym. Wyciągi pracujące na lodowcu to jedno krzesło i trzy orczyki.
Zimą drogę na lodowiec można sobie znacznie wydłużyć - jest to jednak naprawdę przepiękna narciarska wycieczka, której trasa wiedzie przez obfitujące w przepiękne widoki tereny Solaise i Col d’Iseran.

Val d’Isere ma bardzo długie tradycje jako zimowa miejscowość wypoczynkowa (inaczej niż pobliskie Tignes, będące typową stacją narciarską "z próbówki", jakich wiele powstało we Francji począwszy od lat 60.). Już w latach 30. ubiegłego wieku w Val d’Isere powstała pierwsza szkoła narciarska. Od tamtej pory Val d’Isere znacznie się zmieniło. Wprawdzie centrum miejscowości utrzymało tradycyjny sabaudzki charakter, lecz na obrzeżach wyrosło wiele nowoczesnych, funkcjonalnych zabudowań.

W 2009 roku Val d'Isere będzie gospodarzem mistrzostw świata w narciarstwie alpejskim.
Co roku natomiast są tutaj rozgrywane zawody alpejskiego Pucharu Świata.

Pozanarciarska oferta sportowa obejmuje m.in.: pływanie, skoki na trampolinie, koszykówkę, siatkówkę, tenis stołowy, piłkę ręczną, wspinaczkę (kompleks sportowy Salle des Sports w Val d’Isere).

Val d’Isere należy do tych francuskich stacji narciarskich, w których doprawdy sztuką jest się nudzić. W licznych restauracjach, barach, pubach i dyskotekach toczy się ożywione życie towarzyskie. Ten atrakcyjny kurort potrafi jednak być zatłoczony, zwłaszcza w szczycie sezonu. Warto więc o tym pamiętać, podejmując decyzję o terminie przyjazdu.
czytaj więcej
Informacje o ośrodku
wyciągi dywanowe wyciągi orczykowe wyciągi krzesełkowe koleje gondolowe koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
3 1 nie
Ilość tras zjazdowych:10 szt.
Wysokość: 1550 - 3450 m n.p.m.
Sezon narciarski od 2022.06.11 do 2022.07.31
Mapa tras narciarskich
Mapa tras narciarskich ośrodka Val d`Isere lodowiec Pissaillas
Dla narciarzy
jazda poza trasami:dostępnenarciarstwo tourowe:dostępne
stok dla dzieci:dostępneskibus:dostępne
Po nartach - apres ski
lodowisko:dostępnepsie zaprzęgi:dostępne
rakiety śnieżne:dostępnetor saneczkowy:dostępne
spacery zimowe:dostępnebasen:dostępne
sauna:dostępnecentrum fitness:dostępne
paragliding:dostępnekasyno:dostępne
opieka nad dziećmi:dostępnedyskoteka:dostępne
karczmy i restauracje:dostępne
Hotele w ośrodku narciarskim lodowiec Pissaillas
Booking.com
Kontakt
WWW:www.valdisere.com
Val d`Isere lodowiec Pissaillas
Booking.com