skionline.pl stacje Francja Savoi wyślij link znajomemu dodaj opinię

Val d`Isere - Tignes
Val d`Isere

Dojazd
Val d’Isere wraz z leżącym nieopodal Tignes tworzy jeden region narciarski. Z całą pewnością Val d'Isere zaliczyć należy do czołówki francuskich ośrodków sportów zimowych.
O ile Tignes jest typową stacją narciarską "z próbówki", jakich wiele powstało we Francji począwszy od lat 60-tych, o tyle Val d’Isere ma bardzo długie tradycje jako zimowa miejscowość wypoczynkowa. Już w latach 30-tych powstała tu pierwsza szkoła narciarska. Od tamtej pory Val d’Isere znacznie się zmieniło. Wprawdzie centrum miejscowości utrzymało tradycyjny sabaudzki charakter, lecz na obrzeżach wyrosło wiele nowoczesnych, funkcjonalnych zabudowań.

Dojazd z Polski do Val d'Isčre to niestety większa wyprawa. Z Krakowa przy dobrych warunkach jedzie się ok. 20 godzin non stop. Godna polecenia jest następująca trasa: granicę z Czechami przekraczamy w Cieszynie, dalej przez Frydek Mistek, Ołomuniec, Brno, Pragę i Pilzno jedziemy w kierunku granicy z Niemcami w Rozwadowie. Dalej na autostradę A 93 na Regensburg, ale po ok. 20 km w Schwandorf odbijamy na Norymbergię. Po kilkunastu kilometrach zaczyna się autostrada A 6. Jedziemy nią aż do skrzyżowania z A 5 na Karlsruhe-Bazyleę. Doliną Renu docieramy do Bazylei. Przekraczamy granicę szwajcarską i kierujemy się na Berno (N2 i N1), Lozannę i Genewę. Tam wjeżdżamy do Francji. Za Genewą warto zjechać na drogę N 201 na Annecy (można też dojechać do Annecy autostradą). Z Annecy (uwaga na oznaczenie Albertville!) drogą N508 do Ugine, a potem N 212 do Albertville (cały czas do Annecy kierunek Albertville). W Albertville na dużym rondzie zjeżdżamy na Moutiers (droga N 90). Drogą tą dojeżdżamy do Bourg-St. Maurice, gdzie znajduje się zjazd na Val d'Isere na drogę 902.
Booking.com