skionline.pl stacje Francja Savoi wyślij link znajomemu dodaj opinię

3 Doliny
Val Thorens

Kliknij, aby powiększyć.
Val Thorens, wraz z pobliską miejscowością Orelle, wchodzi w skład olbrzymiego regionu narciarskiego Trois Vallees, dysponującego łącznie 600 kilometrami tras i 200 wyciągami.

Posiadające 140 km własnych szlaków zjazdowych Val Thorens ma doskonałe narciarskie połączenie z pozostałymi głównymi miejscowościami Trzech Dolin: Courchevel i Meribel.

Val Thorens, usytuowane na wysokości 2 300 m n.p.m., jest najwyżej w Europie położoną stacją narciarską.

Trasy przebiegają tu doprawdy w wyjątkowej scenerii: praktycznie wszystkie (99 proc.) znajdują się powyżej granicy 2 tys. m n.p.m., a do dyspozycji narciarzy jest 8 przełęczy i szczytów górskich powyżej 3 tys. m n.p.m.

Taka lokalizacja zapewnia pokrywę śnieżną o grubości średnio 10 m w przeciągu sezonu, trwającego tu od połowy listopada do końca maja (w lecie - jazda na lodowcach Péclet i Chavière). Ma to jednak pewne minusy - w wyżej położonych partiach dokuczać potrafią niskie temperatury, mgły i wietrzna pogoda.

Tereny narciarskie wokół Val Thorens dostosowane są do zróżnicowanego poziomu narciarskich umiejętności. W bezpośrednim sąsiedztwie miejscowości znaleźć można sporo "oślich łączek" i stoków niezbyt trudnych, odpowiednich dla początkujących narciarzy.

Duża ilość szerokich, dobrze przygotowanych tras zadowoli średniozaawansowanych. Dla wytrawnych alpejczyków wytyczono kilka czarnych tras, wśród których największą sławą cieszy się rozpoczynająca się na wysokości 3 200 m n.p.m., bardzo atrakcyjna pod względem widokowym, trasa Combe de Caron.

Val Thorens posiada także doskonałe tereny do freeride’u. Snowboardzistów, prócz doskonałych warunków do uprawiania tej dyscypliny, ściąga corocznie do Val Thorens największa impreza snowboardowa w Europie pod nazwą "BoarderWeek", odbywająca się w połowie grudnia oraz dni snowboardu - Kontum Vitelli.

Niekwestionowaną atrakcją jest panorama z wierzchołka Cime de Caron na ponad tysiąc alpejskich szczytów, uważana za najrozleglejszą w całych Alpach.

Ogromnym atutem stacji jest łatwy dostęp do stoków narciarskich i możliwość zakładania nart tuż po wyjściu z hotelu. Zresztą na nartach można poruszać się w obrębie miejscowości swobodnie, bowiem centrum wyłączone jest z ruchu samochodowego.

Samo miasteczko Val Thorens nie posiada jednorodnej zabudowy. Można natknąć się tu na tradycyjne sabaudzkie domy z bali i kamienia, ale też i na współcześnie wzniesione, funkcjonalne budynki.

Mnóstwo czynnych do późna barów, kafejek i restauracji umożliwia spędzenie miłego wieczoru po nartach.

Pozanarciarska oferta sportowa ośrodka jest bardzo urozmaicona. Jedną z głównych atrakcji jest niedawno uruchomione centrum sportowo-rekreacyjne w Val Thorens. Na powierzchni 9 tys. m² stworzono warunki do uprawiania m.in. takich sportów jak: koszykówka, tenis, squash, tenis stołowy, pływanie. Na terenie centrum znajduje się także kompleks wodny Aquaclub (baseny, sauna jacuzzi, hammam, gimnastyka wodna), siłownia i centrum fitness.

Okoliczne tereny oferują i inne możliwości aktywnego spędzenia czasu: spacery na rakietach śnieżnych, skutery śnieżne, kursy jazdy autem po lodzie, wspinaczka po zamarzniętych wodospadach, i przede wszystkim - sześciokilometrowy tor saneczkowy, reklamujący się jako najdłuższy tego typu obiekt w Europie.


Nowości zimy 2006/2007:

* Wieczorne jazdy na 6-kilometrowym torze saneczkowym (2 razy w tygodniu).

* Nowa rezydencja o wysokim standardzie Chalet des Neiges: 12 apartamentów o powierzchni od 45 do 160 m kw.

* Otwarcie 8-torowej kręgielni z salą bilardową, kafejką internetową, barem i restauracją azjatycką.

* W wieku 27 lat, Jean Sulpice szef - wirtuoz restauracji Oxalys w Val Thorens otrzymuje najwyżej cenioną gwiazdkę Europy, przyznawaną przez słynny przewodnik Michelin.


Z kalendarza imprez:

* 9-10.12.2006: Trophée Andros - zawody samochodowe i motocyklowe na lodzie.

* 16-23.12.2006: Boarderweek (10. edycja).Val Thoresns to także:

* Karnet "Pass Famille" na 6 dni specjalnie dla rodzin 4-osobowych (dwoje rodziców i dwoje dzieci poniżej 18 lat). Przykładowa cena w okresie od 23 grudnia 2006 do 20 kwietnia 2007: 535 € (karnet Val Thorens - Orelle) i 688 € (karnet Trzy Doliny).

* Zakup lub uzupełnienie skipassu przez internet - P@S on line: www.valthorens.com lub przez telefon pod numerem 0825 13 32 00.
czytaj więcej
Informacje o ośrodku
wyciągi dywanowe wyciągi orczykowe wyciągi krzesełkowe koleje gondolowe koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
5 15 4 1 tak
Ilość tras zjazdowych:72 szt.
Długość tras zjazdowych:140 km
- trasy łatwe61 km
- trasy średnie63 km
- trasy trudne16 km
Długość tras biegowych:5 km
Wysokość: 2300 - 3230 m n.p.m.
Sezon narciarski od 2021.11.20 do 2022.05.08
Mapa tras narciarskich
Mapa tras narciarskich ośrodka Val Thorens 3 Doliny
Dla narciarzy
jazda poza trasami:dostępnenarciarstwo tourowe:dostępne
halfpipe:dostępnebordercross:dostępne
snowpark:dostępnestok dla dzieci:dostępne
bramki automatyczne:dostępnewyciąg dla dzieci:dostępne
park dla dzieci:dostępne
Po nartach - apres ski
lodowisko:dostępnerakiety śnieżne:dostępne
tor saneczkowy:dostępnespacery zimowe:dostępne
basen:dostępnesauna:dostępne
centrum fitness:dostępnesquash:dostępne
paragliding:dostępneopieka nad dziećmi:dostępne
dyskoteka:dostępnekarczmy i restauracje:dostępne
Hotele w ośrodku narciarskim 3 Doliny
Booking.com
Kontakt
WWW:www.valthorens.com
Val Thorens 3 Doliny
Zobacz
Snow Diving Show - po raz pierwszy w Europie
Booking.com