skionline.pl stacje Francja Savoi wyślij link znajomemu dodaj opinię

Grand Domaine
Valmorel

Valmorel, wraz z miejscowością St. François Longchamp, wchodzi w skład rozległego regionu narciarskiego Grand Domaine, rozciągającego się pomiędzy masywem Lauzière i Cheval Noir, dysponującego 150 kilometrami tras.
Stacja powstała w latach 70-tych w wyniku rozbudowy istniejącej wioski. Dzięki zachowaniu tradycyjnej lokalnej zabudowy (domy z kamienia i drewna kryte charakterystyczną kamienną dachówką) Valmorel zachowało urok dawnej sabaudzkiej wioski i dzisiaj uchodzi za jedną z ładniejszych miejscowości narciarskich we Francji.

Trasy narciarskie wokół Valmorel liczą w sumie 95 km długości. Przyjazd tutaj w szczególności polecić można narciarzom początkującym i rodzinom z dziećmi, bowiem duża część stoków doskonale służyć może do nauki. Również średniozaawansowani znajdą tu liczne trasy dla siebie. Zjazdów naprawdę trudnych jest niewiele. Wytrawni narciarze mogą za to poszaleć na rozległych terenach do freeride’u.
Dobrze będą się tutaj czuli również snowboardziści, i to nie tylko dzięki wspaniałym możliwościom jazdy poza trasami. W St. François Longchamp znajduje się urozmaicony snowpark, a w Valmorel - halfpipe i bordercross.

Dużym atutem stacji jest dogodny dostęp do stoków i możliwość powrotu do hotelu bez odpinania nart.
Za minus z kolei należy uznać to, że większość tras leży na wysokościach poniżej 2 tys. m n.p.m., w związku z czym okresowo mogą wystąpić problemy ze śniegiem.
Narciarze biegowi większą różnorodność tras znajdą w rejonie St. François Longchamp. Łączna długość tras wynosi odpowiednio: Valmorel - 20 km, St. François Longchamp - 40 km.

Oferta pozanarciarska ośrodka obejmuje m.in. wędrówki na rakietach śnieżnych, kuligi, paragliding. St. François Longchamp oferuje dodatkowo loty balonem, psie zaprzęgi, tor saneczkowy.
Wieczorami życie skupia się w ładnym, starym centrum Valmorel, wyłączonym z ruchu samochodowego. Można pospacerować pod charakterystycznymi arkadami, zrobić zakupy, albo usiąść w jednym z licznych barów i restauracji z regionalna kuchnią.
Co jakiś czas natrafić można na atrakcje w postaci ulicznych festynów lub pokazów organizowanych przy okazji odbywających się tu często zawodów sportowych.
czytaj więcej
Informacje o ośrodku
wyciągi dywanowe wyciągi orczykowe wyciągi krzesełkowe koleje gondolowe koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
14 10 2 tak
Długość tras zjazdowych:95 km
- trasy łatwe26 km
- trasy średnie41 km
- trasy trudne28 km
Długość tras biegowych:20 km
Wysokość: 1250 - 2550 m n.p.m.
Sezon narciarski od grudnia do kwietnia
Dla narciarzy
jazda poza trasami:dostępnenarciarstwo tourowe:dostępne
halfpipe:dostępnebordercross:dostępne
snowpark:dostępnestok dla dzieci:dostępne
wyciąg dla dzieci:dostępnepark dla dzieci:dostępne
Po nartach - apres ski
lodowisko:dostępnekuligi:dostępne
psie zaprzęgi:dostępnerakiety śnieżne:dostępne
tor saneczkowy:dostępnespacery zimowe:dostępne
basen termalny:niedostępneparagliding:dostępne
kino:dostępneopieka nad dziećmi:dostępne
dyskoteka:dostępnekarczmy i restauracje:dostępne
Kontakt
WWW:www.valmorel.com
Booking.com