skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Freeride’owa gorączka w Fieberbrunn

2008.02.12
SnowfeverBig Mountain
SnowfeverBig Mountain
Okolice miejscowości Fieberbrunn w Alpach Kitzbühelskich to jedne z najlepszych terenów freeride’owych w Austrii. Już dwukrotnie organizowana była tutaj spektakularna zimowa impreza freeride’owa - SnowfeverBig Mountain, czyli pełen emocji off-pistowy zjazd narciarski zboczami góry Wildseeloder. W tym roku to widowiskowe wydarzenie odbędzie się już po raz trzeci.
Tegoroczna edycja SnowfeverBig Mountain odbędzie się w dniach 21 - 24 lutego i będzie już trzecią z kolei. Do Fieberbrunn na cztery dni zjadą się najlepsi freeriderzy świata. 558 metrów różnicy wzniesień i nachylenie przekraczające miejscami 70 stopni - to właśnie jest góra Wildseeloder, z którą zmierzyć będą się musieli uczestnicy zawodów.

W turnieju udział weźmie 30 zawodników, którzy najlepiej poradzili sobie w kwalifikacjach podczas dwóch freeride’owych zjazdów z Rabenkopf w styczniu i lutym 2007. Dziesięciu kolejnych narciarzy kwalifikuje się do zawodów dzięki tzw. "dzikiej karcie" i wreszcie dwudziestu pozostałych - zyskuje prawo udziału z uwagi na wyniki w zawodach o randze międzynarodowej. W taki to właśnie sposób wyłania się 60 najlepszych freeriderów, którzy staną na starcie pierwszego z dwóch przejazdów SnowfeverBig Mountain na trasie "Marokka".
Z całą pewnością dla wszystkich fanów freeride’u dni 21 - 24 lutego w Fieberbrunn będą kulminacją sportowych emocji. Zwycięzca zawodów SnowfeverBig Mountain otrzyma tytuł Króla Freeride’u 2008.

skionline.pl

skionline.pl

powrót

Zobacz
Stacje: Fieberbrunn
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com