skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Gastein: sport, relaks i bezgraniczna przyjemność

2018.02.13
Gastein: sport, relaks i bezgraniczna przyjemność
Kliknij, aby powiększyć.
Gastein: sport, relaks i bezgraniczna przyjemność
Oferta zimowa w dolinie Gastein obejmuje różnorodne ośrodki narciarskie, sport i znakomite doznania kulinarne w schroniskach górskich, a także niczym niezakłóconą regenerację w jednym z dwóch ośrodków spa i leczniczej "termie" urządzonej w sztolniach starej kopalni.

Zobacz także:

Wymarzoną różnorodność podczas wyjazdu na narty zapewniają 4 rozległe ośrodki narciarskie sięgające aż 2700 m n.p.m., a także teren do jazdy po głębokim śniegu, stoki z muldami oraz wspaniałe trasy do jazdy w stylu freeride. Około 50 wyciągów i 208 kilometrów doskonale utrzymanych, zawsze pokrytych śniegiem tras sprawiają, że dolina Gastein jest jednym z najbardziej atrakcyjnych terenów narciarskich w całym regionie. Wysokogórski ośrodek narciarski Sportgastein to bez wątpienia raj dla freeriderów. Idealna wysokość i rozległy zasięg systemu naśnieżania gwarantują niezawodne warunki śniegowe od końca listopada do końca kwietnia.
Szczególną atrakcją jest 140-metrowa kładka dla pieszych na Stubnerkogel: Zawieszona 28 metrów nad przepaścią na wysokości 2400 m n.p.m. jest najwyżej położonym mostem wiszącym w Europie. Osadzony jest dokładnie obok atrakcyjnej platformy widokowej o mówiącej wszystko nazwie: Glocknerblick, czyli "widok na szczyt Großglockner". Wszyscy odwiedzający to miejsce mogą rozkoszować się fantastycznymi widokami na najwyższą górę Austrii, Grossglockner (wysokość 3798 m n.p.m.). Obowiązkowym punktem programu dla narciarzy jest wzgórze H1 w ośrodku narciarskim Schlossalm. Tutejszy stok o długości ponad 10 kilometrów, wiodący ze szczytu do doliny, jest najdłuższym w Alpach Wschodnich.

Z dala od ruchliwych stoków narciarskich, ciche boczne doliny i lasy w Gastein zachęcają do podejmowania klimatycznych wędrówek na rakietach śnieżnych, wypraw po ambitnych trasach do narciarstwa biegowego lub spokojnych przejażdżek na saniach zaprzężonych w konie, wśród śnieżnej, zimowej krainy jest to wyjątkowo przyjemne. Około 100 kilometrów zimowych szlaków pieszych, a także liczne przytulne chaty - oferujące wszystko, kameralną, rustykalną atmosferę lub luksusowy klimat - stanowią dopełnienie tego sielankowego obrazu.

Gastein: sport, relaks i bezgraniczna przyjemność
Gastein: sport, relaks i bezgraniczna przyjemność

NOWOŚĆ: Możliwość rezerwacji pakietów dobowych, pełnych przygód i niezapomnianych wrażeń


Ci, którzy tej zimy zarezerwują jeden z pakietów "Ski amadé - made my day", nie będą musieli już martwić się o nic podczas wypoczynku na nartach, ale nadal będą mogli cieszyć się mnóstwem niezapomnianych momentów. Przewodnik zorganizuje całą wyprawę, a także podzieli się z uczestnikami różnymi wspaniałymi poradami zawierającymi informacje znane tylko prawdziwym ekspertom. Nic nie jest pozostawione przypadkowi i o nic nie trzeba się martwić. Wystarczy podążać śladami przewodnika i cieszyć się niezapomnianym dniem. Idealne dla każdego, kto jest spragniony nowych i ekscytujących doświadczeń.

"Terapie odmładzające w stylu Dorfgastein" - jazda na nartach, joga i wędrówki do miejsc naturalnej mocy


Dzień zaczyna się od ćwiczeń jogi na szczycie Fulseck. Następnie przewodnik poprowadzi uczestników w dół tras Dorfgastein do niesamowicie pięknych miejsc, gdzie będzie można rozkoszować się kolejnymi sesjami jogi. Lunch w restauracji Wengeralm inspirowany jest także jogą. Po południu pora na zmianę butów narciarskich na rakiety śnieżne i wyprawę w poszukiwaniu miejsc do medytacji w oazach o nadzwyczajnej, naturalnej mocy. Cena: 70 euro/osobę.


"Czerpanie z życia pełnymi garściami w Bad Hofgastein" - wisząca kładka, najdłuższy stok, niczym niezakłócony relaks w spa


Pierwszym punktem programu w tym pełnym atrakcji dniu jest przejście kładką i udanie się na platformę widokową Glocknerblick na Stubnerkogel. Następnie dla uczestników przygotowano zjazd do doliny na nartach po 10-kilometrowej trasie (najdłuższej w Alpach Wschodnich). Przerwa na lunch w restauracji Weitmoser Schlossalm. Po południu: zjazd po trasie z przeszkodami i wyścig w dół na torze slalomu gigant Skimovie z rejestracją przejazdu. Aktywny dzień kończy się wizytą w uzdrowisku Alpentherme, w którym będzie czas na ponowne naładowanie baterii. Cena: 50 euro/osobę.

"Wysokie loty w Bad Gastein" - śniadanie na szczycie, jazda w stylu freeride, tyrolka i degustacja dżinu


Dzień zaczyna się już wczesnym rankiem śniadaniem na szczycie o wschodzie słońca w futurystycznej szklanej kuli. Następnie, z pełnymi brzuchami, czeka na uczestników krótkie podejście kilka ostatnich metrów na szczyt Kreuzkogel. Po wspólnych zjazdach po trasach freeridowych z dala od stoków, pora na przejażdżkę tyrolką Flying Fox, której trasa przebiega nad słynnym wodospadem w Bad Gastein. Atrakcja ta sprawia, że puls przyspiesza niesamowicie, więc prawdopodobnie większość uczestników z przyjemnością skorzysta z możliwości, aby trochę się uspokoić: après-ski, w tym degustacja dżinu w odjazdowej restauracji Ginger & Gin, będzie "dokładnie tym, co zaleciłby w tej sytuacji lekarz".
Cena: 133 euro/osobę.

Flying Waters
Flying Waters

Zobaczyć wodospad Bad Gastein z lotu ptaka


Dzięki pełnym atrakcji wydarzeniom, takim jak Puchar Świata w Snowboardzie FIS i Red Bull Playstreets, miasto to po raz kolejny udowadnia, że trzyma rękę na pulsie czasu. Fakt ten dodatkowo podkreśla zjeżdżalnia linowa Flying Waters, będąca ekscytującą atrakcją, którą można się cieszyć zarówno latem, jak i zimą. Towarzysząca przejazdowi adrenalina to nie jedyny powód, by przejechać się tą zjeżdżalnią: jest to także niepowtarzalna okazja, aby podziwiać z lotu ptaka fascynującą scenerię miasta z urzekającą architekturą Belle Époque i imponującym wodospadem. Ekscytujące, a jednocześnie przyjemne doświadczenie.

lpentherme w Bad Hofgastein
lpentherme w Bad Hofgastein

Ze stoków do spa lub leczniczej galerii w sztolniach starej kopalni


Po dniu spędzonym na nartach lub na rakietach śnieżnych, cóż może być bardziej odświeżającego, niż pozwolić zmęczonym mięśniom zrelaksować i zregenerować się w ciepłej wodzie? Od wieków uzdrawiające właściwości wód źródlanych w Gastein znane są daleko poza granicami Austrii. Wody termalne wpływają do term Felsentherme w Bad Gastein i Alpentherme w Bad Hofgastein - oraz do innych centrów odnowy biologicznej w licznych hotelach w dolinie.
Również w sztolniach starej kopalni zmęczeni fani sportów zimowych odkryją nowe pokłady energii, które będą potrzebne na następny dzień. Temperatura powietrza wynosi tam od 37,5 do 41,5 stopni Celsjusza, a wilgotność w dowolnym miejscu od 70 do prawie 100 procent: Zarówno woda, jak i powietrze zawierają zdrową dawkę leczniczego radonu.

Wyżywienie dla smakoszy w górskich chatach


W nadchodzącym sezonie zimowym odbędzie się również 8. edycja kulinarnego wydarzenia znanego, jako "Gastein Ski Toques". Najlepsi szefowie kuchni z Salzburga i Ziemii Salzburskiej skomponują specjalne przepisy, dla każdego schroniska w dolinie Gastein. Następnie wyjaśnią lokalnemu kucharzowi, jak należy przygotować dane danie. W tym roku po raz kolejny udział wezmą prawdziwi kulinarni mistrzowie: Johanna Meier, Vitus Winkler oraz bracia Karl i Rudi Obauer, a także pochodzący z Gastein Jörg Wörther, Sepp Schellhorn i Hans-Peter Berti.

Wyśmienite śniadanie w ośrodku narciarskim
Wyśmienite śniadanie w ośrodku narciarskim

Wyśmienite śniadanie w ośrodku narciarskim


Oczywiście zawsze można wstać w środku nocy, powędrować na szczyt góry i dotrzeć do wierzchołka tuż przed wschodem słońca. Jednak w Gastein ku tej przyjemności wiedzie dużo łatwiejsza i wygodniejsza droga. Nie da się niestety uniknąć wczesnej pobudki. Ale zamiast wyczerpującej wędrówki, to gondola zawiezie chętnych do miejsca wśród wysokich szczytów alpejskich, gdzie będzie już czekało śniadanie. Wjechawszy na wysokość 2700 m n.p.m., po krótkim spacerze pod górę, ranne ptaszki powitane zostaną przez spektakularne widoki rozpościerające się na ponad 400 alpejskich szczytów, cudownie oświetlonych promieniami wschodzącego słońca. Zamiast zwykłej gospody górskiej na górze czekać będzie wykwintne śniadanie w stylowej, znajdującej się tuż obok stacji górskiej, szklano-aluminiowej kopule, stworzonej przez słynnego architekta i projektanta Gerharda Garstenauera (zbudowana w 1971 r.). Projekt architektoniczny budynku sprawia, że podczas śniadania z każdego zakątka sali goście mogą rozkoszować się niezakłóconym, panoramicznym widokiem fascynującej górskiej krainy Gastein. Po takim śniadaniu jazda na nartach po świeżo przygotowanych trasach z pewnością będzie czystą przyjemnością.
Śniadanie na szczycie oferowane jest w każdą środę i kosztuje 45 euro dla posiadaczy karty Gastein (lub 48 euro bez karty Gastein).

Więcej informacji na stronie www.gastein.com

skionline.pl
Tagi: #ośrodki narciarskie #austria #gastein #bad hofgastein #bad gastein #alpu #urlop #narty

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com