skionline.pl stacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Gdzie na narty w weekend?

2018.03.15
Czarny Groń w Rzykach koło Andrychowa
Kliknij, aby powiększyć.
Czarny Groń w Rzykach koło Andrychowa
Po dość ciepłym tygodniu warunki na trasach zmieniły się znacznie w większości ośrodków narciarskich w Polsce. Śniegu jednak nie brakuje, a w wielu miejscach nadal otwarte są prawie wszystkie trasy. Na najbliższe dni natomiast zapowiadane jest znacznie ochłodzenie i opady śniegu - zima jeszcze nie odpuszcza, warto więc zastanowić się, gdzie wybrać się na narty w nadchodzący weekend. Zapraszamy do krótkiego przeglądu miejsc, w których można jeszcze jeździć na nartach.
Zacznijmy od Beskidu Śląskiego, gdzie ostatnie dni mocno zredukowały pokrywę śnieżną, ale nadal można tutaj pojeździć. W Szczyrku, w Szczyrk Mountain Resort, działa kolej gondolowa i kanapa z Soliska na Halę Skrzyczeńską. Otwarta jest trasa nr 3 wzdłuż gondoli, a także 4 i 7 wzdłuż kanapy. Natomiast kanapa na Julianach nie pracuje. Na pobliskim Skrzycznem, pojeździć można w górnej części ośrodka - otwarta jest górna część Kaskady i trasy FIS-owskiej, aż do orczyka na Dolinach. Dobre warunki do jazdy znajdziemy także w Beskid Sport Arena.


W sąsiedniej Wiśle, także można pojeździć w kilku miejscach. Całkiem dobre warunki do jazdy panują na Cieńkowie - otwarte są trasy przy kanapie, a grubość pokrywy śniegowej dochodzi do 90 cm. Podobnie wyglądają warunki w Nowej Osadzie. Działa także Stożek, a na Soszowie otwarte są trasy 1, 2 i 5. W sumie, jak na niewielką ilość naturalnego śniegu, warunki na trasach są zaskakująco dobre. Przy najmniej przed południem. Ale to dotyczy jazdy praktycznie we wszystkich ośrodkach narciarskich w Polsce…


Idąc dalej na południe - ciągle da się jeździć w Istebnej, zarówno na Złotym Groniu, jak i na Zagroniu. Także w Beskidzie Żywieckim ciągle jeszcze można pojeździć w kilku miejscach. Dużo śniegu znajdziemy jeszcze w Zwardoniu, gdzie działa kolej linowa na Małym Rachowcu. Orczyk na Dużym Rachowcu jest nieczynny. W Korbielowie na razie wyciągi nie działają, to czy ruszą w weekend okaże się w piątek, warto więc zaglądać na stronę ośrodka.

Nie pracuje na razie stacja w Zawoi na Mosornym Groniu, także inny ośrodek należący do PKL-u - na Górze Żar, także oferuje już tylko przejazdy pasażerskie. Natomiast lackim dobre warunki można znaleźć na innej stacji w Beskidzie Małym - na Czarnym Groniu niedaleko Andrychowa. Działają tam obie koleje, a na trasach leży do 100 cm śniegu.


Podobnej grubości warstwę śniegu na trasie znajdziemy także w innym ośrodku tego samego właściciela - w stacji KasinaSki, na sokach Śnietnicy. Oprócz tego miejsca, pojeździć można także w innych miejscach położonych niedaleko Krakowa. Działa krzesło w Myślenicach, otwarta jest także stacja Laskowa-Ski i wyciągi na Łysej Górze koło Limanowej. Natomiast w Koninkach na razie wyciągi na Tobołowi stoją - to czy jeszcze ruszą w tym sezonie, zależy od warunków pogodowych w najbliższym czasie. Bardziej na południe, jeździć się da w Spytkowicach - działa tutaj 4-osobowe krzesło, a także w Rabce na Polczakówce.

Białka Tatrzańska - pogoda i warunki narciarskie

16°C

WYCIĄGI

1 / 19

TRASY [KM]

0.1 / 16.3

WARUNKI

otwarte

ŚNIEG

0 cm

więcej informacji


W ten sposób dotarliśmy do Podhala, gdzie na stosunkowo małej przestrzeni pracuje nadal największa ilość stacji narciarskich. Bardzo dobre warunki, tradycyjnie już znajdziemy w najpopularniejszej polskiej miejscowości narciarskiej - w Białce Tatrzańskiej. Pracują tu wszystkie wyciągi i otwarte są wszystkie trasy. Podobnie wygląda sytuacja w innej stacji należącej do wspólnego karnetu TatrySki - w Jurgowie. Natomiast nie pracują już wciągi na Grapie-Litwince i na Kozińcu w Czarnej Górze (Spiskiej).

Bliżej Zakopanego pojeździć można w Małem Cichem, gdzie pracują obie koleje, a śniegu na trasach nie brakuje. Na Rusińskim, w Bukowinie Tatrzańskiej, działa na razie tylko jedna kolej - 6-osobowe "Porsche", natomiast jest możliwe, że w weekend pracować będzie także stare 4-osobowe krzesło. Dobre warunki do jazdy znajdziemy też w stacji Suche, niedaleko Poronina, a także w Witowie.


W samym Zakopanem pojeździć można pod Nosalem, gdzie pracują wyciągi dla początkujących, a także na Szymoszkowej - na trasie leży ponad 60 cm śniegu. Natomiast sezon zakończyła już Harenda. Osobną uwagę poświęcić trzeba Kasprowemu Wierchowi, bowiem mamy w tym roku na kultowej górze polskich narciarzy najlepszy sezon od kilku lat. Nie dość, że zaczął się bardzo wcześnie (na początku grudnia), to jeszcze praktycznie cały czas pracują koleje w obu kotłach - Gąsienicowym i Goryczkowym. Obecnie pokrywa śniegowa sięga na trasach już 222 cm (!). A to jeszcze pewnie nie wszystko tej zimy…

Jeśli chodzi o stacje położone dalej na wschodzie - praktycznie wszystkie trasy są otwarte w Kluszkowcach, także na szczawnickiej Palenicy można zjechać w dół zarówno trasą Palenica I jaki II, działają także orczyki na Szafranówce. Natomiast Arena Narciarska Jaworki zakończyła sezon narciarski na początku tygodnia.


Jeśli chodzi o Beskid Sądecki, to pojeździć można głównie w okolicach Krynicy. W Dwóch Dolinach na trasach leży do 55 cm śniegu. W tygodniu pracuje tylko krzesło od strony Wierchomli, natomiast czy w weekend zostanie otwarte więcej tras - będzie zależeć od pogody. Natomiast na pobliskiej Jaworzynie Krynickiej otwarte są wszystkie trasy, oprócz czerwonej nr 4, pracują też wszystkie wyciągi. Bardzo dobre warunki znajdziemy też w SłotwinyArenie gdzie na trasie przy kolei 6-osobowej lezy do 75 cm śniegu.

Można też oczywiście jeździć w Tyliczu - zarówno w stacji Master-Ski, jak i w ośrodku Tylicz Ski, który przygotował ciekawe promocje na najbliższy weekend. Dalej na wschodzie - zamknięta jest stacja na Magurze Małastowskiej, natomiast pojeździć można niezawodnie w Puławach, w stacji KiczeraSki. Z kolei w Bieszczadach, w Ustrzykach Dolnych na razie wyciągi nie pracują, zarówno na Laworcie, jak i na Gromadzyniu, ale jest możliwość otwarcia ich w weekend - wszystko zależeć będzie od pogody, warto sprawdzać stronę ośrodka.


Jeśli chodzi o Sudety, najlepsze warunki - co już jest tradycją w tym sezonie - panują w Zieleńcu. Otwarte ą prawie wszystkie trasy, działa zdecydowana większość wyciągów. Śniegu nie brakuje na trasach, można tez swobodnie poruszać się pomiędzy poszczególnymi terenami - Nartoramą, Winterpolem i Mieszkiem. Natomiast w Czarnej Górze otwarte są dwie trasy (A i B) przy szybkiej kanapie 6-osobowej, a także działa teren dla początkujących z kanapą i orczykami.

Natomiast w Karkonoszach bardzo dobre warunki można znaleźć na Szrenicy - otwarte są wszystkie trasy, za wyjątkiem czarnej FIS-owskiej. Z kolei w Karpaczu można pojeździć na Kopie, na wyciągach Euro i Liczyrzepa, a także w Białym Jarze i pod Wangiem. Narciarze znajdą też dobre warunki do jazdy przy gondoli w Świeradowie.

Jak widać, miejsc do jazdy jest jeszcze całkiem sporo, a biorąc pod uwagę zapowiadane ochłodzenie i opady śniegu, nie mamy wątpliwości, że zima jeszcze nie odpuszcza!

pk/skionline.pl

Tagi: #ośrodki narciarskie #polska #warunki narciarskie #zima #pogoda #

Powrót

Zobacz
Warunki Szczyrk - SMR i COS 10 marca 2018
Warunki Szczyrk - SMR i COS 10 marca 2018
Warunki Szczyrk - SMR i COS 10 marca 2018
Ośrodek narciarski Pilsko w Korbielowie, luty 2018
Ośrodek narciarski Pilsko w Korbielowie, luty 2018
Ośrodek narciarski Pilsko w Korbielowie, luty 2018
Zieleniec Ski Arena - Winterpol, zima w pełni
Zieleniec Ski Arena - Winterpol, zima w pełni
Zieleniec Ski Arena - Winterpol, zima w pełni
Zieleniec Ski Arena - Nartorama, zima w pełni
Zieleniec Ski Arena - Nartorama, zima w pełni
Zieleniec Ski Arena - Nartorama, zima w pełni
Karpacz - Biały Jar, warunki narciarskie 22.02.18
Karpacz - Biały Jar, warunki narciarskie 22.02.18
Karpacz - Biały Jar, warunki narciarskie 22.02.18
Untervernatsch Untervernatsch

Schnalstal
Południowy Tyrol, Włochy

Köflerhof Köflerhof

St. Leonhard im Pitztal
Tyrol, Austria

Alagna Experience Resort Alagna Experience Resort

Alagna Valsesia
Piemont, Włochy

comments powered by Disqus
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Berghotel Presslauer Berghotel Presslauer

9631 Jenig / Nassfeld
Karyntia, Austria
Das Central - Alpine . Luxury . Life Das Central - Alpine . Luxury . Life

6450 Sölden
Tyrol, Austria
Hotel Stegerhaus Hotel Stegerhaus

39030 St. Johann
Południowy Tyrol, Włochy
7 noclegów - od 438,00 € za osobę
7 noclegów - od 669,50 € za osobę
7 noclegów - od 1550,00 € za osobę
7 noclegów - od 736,00 € za apartament
7 noclegów - od 978,50 € za osobę
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | nota prawna | polityka cookies
Copyright © 1997-2018 Atmedia S.C.